HCL.HR

Čudan zvuk iz kompjutera

  • 4 Odgovora
  • 2112 Hitova
Čudan zvuk iz kompjutera
« : 25. Studeni, 2014., 13:15 »
Jučer sam normalno ugasio kompjuter i ujutro kad sam ga upalio počeo je jako zujati kao kad se recimo kompresor upali.
Prije par mjeseci mi se tako desilo pa lupim lagano odozada gdje je ventilator i to prestane, sad pokušavam lupiti ali i dalje zuji.

Nakon nekoliko paljenja i gašenja vratilo se u normalu da bi nakon nekoliko sati kad sam probao ponovno upaliti desi se isto.
Ne znam dali je to otišao hard disk jer kad krene zujanje pojavi mi se crna slika kad palim kompjuter i kao provjerava nešto na disku d i c, tu radnju ja kao mogu preskočiti ali zujanje ostaje. Kad zujanja nema kompjuter se normalno pali bez te crne slike i te neke čudne radnje.

Ako bi mi netko mogao malo pojasniti, dali je razlog tome to što mi je kompjuter dosta hladan kad ga prvi put palim pa treba da se zagrije ili mi se pokvario hard disk ili možda ventilator od napajanja? Ili nešto sasvim deseto. Svaka pomoć ili savjet su dobro došli. :)
"Keep that hair short, Clem."

Odg: Čudan zvuk iz kompjutera
« Odgovori #1 : 25. Studeni, 2014., 13:44 »
Prvo provjeri izvor zujanja - moze biti da je otisla lopatica na nekom ventilatoru: procesor, graficka, kuciste, napajanje . Otvori kuciste, osluskuj pa javi.

Odg: Čudan zvuk iz kompjutera
« Odgovori #2 : 25. Studeni, 2014., 19:08 »
Iz koje godine ti je komp...kad si ga nabavio?
Amen

Odg: Čudan zvuk iz kompjutera
« Odgovori #3 : 25. Studeni, 2014., 19:21 »
Prije 2,3 godine je sastavljen.
"Keep that hair short, Clem."

Odg: Čudan zvuk iz kompjutera
« Odgovori #4 : 26. Studeni, 2014., 10:30 »
Otvori ga i ocisti prasinu, ako vec nisi.
Amen

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9