HCL.HR

Da li poboljšavat PC?

  • 7 Odgovora
  • 3243 Hitova
*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Da li poboljšavat PC?
« : 30. Prosinac, 2009., 17:34 »
Kupio sam prije dva tri miseca novi pc pa me zanima vaša mišljenja ima li potrebe nadograđivat, nadodat ram ili nešto slično da bude još bolji..

Imam 4 GB ram ........ 2* 2 GB rama 800 mhz g skill
Procesor Intel Core 2 Duo e7400 2.8 ghz
Ati radeon hd 4870
500 gb hdd

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #1 : 30. Prosinac, 2009., 17:48 »
Nemaš tu kaj posebno nadodati, konfa ti je sasvim dobra.
Rama imaš taman i njega ne trebaš.

E sad, eventualno na neki sad već stari quad (Q6600, 9450, 9550) ali to ti ne bude baš diglo performanse.
No da kupiš e8500 i fino ga klokneš, onda bi imal bolje performanse (u igrama).
Novu liniju zaboravi jer s njom ide skoro sve (matična, proc i ram - da bi bilo kak spada).

Druga i bolja solucija ti je kupnja druge/bolje grafičke ili još jedne takve za CF, ukoliko ti ga ploča podržava.
Opet ne nekaj prejako jer nemaš adekvatni proc.

No najbolje je da ne kupiš nikaj;  štedi za novu mašinu, kupi još "gigabajta" ili si kupi neku periferiju, fućkaš komp ;)

BTW, zakaj nisi spomenul kolko para si voljan izbaciti...
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #2 : 30. Prosinac, 2009., 17:54 »
Pa zasad mi je komp ok i previše dobar. Kad sam kupio pc, ddr3 se baš i nije previše govorilo a i sad je on bacanje novaca dok sve to ne pojeftini. Mislia sam kupit još koji gb ram, bi li osjetio brzinu?? A i mislio sam za koji misec kupit quad ili procesor 8500 Što se tiče rama jel mogu kupit ram od 1024 mhz ako su mi ostali od 800?

*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #3 : 30. Prosinac, 2009., 18:01 »
Pa zasad mi je komp ok i previše dobar. Kad sam kupio pc, ddr3 se baš i nije previše govorilo a i sad je on bacanje novaca dok sve to ne pojeftini. Mislia sam kupit još koji gb ram, bi li osjetio brzinu?? A i mislio sam za koji misec kupit quad ili procesor 8500 Što se tiče rama jel mogu kupit ram od 1024 mhz ako su mi ostali od 800?

Nikakav ram.
Ak imaš para kupi E8500, po mogućnosti neki kuler i ideš na 4+ Ghz bez frke.
To ti bude svakako dalo bolje performanse.

Procesor ti je zapravo i jedino moguće pravo poboljšanje jer ti je ovaj trenutni preslab za nove grafičke.
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #4 : 30. Prosinac, 2009., 19:06 »
ne trebaš ništa poboljšavati dobra je to konfiguracija. barem zasada. osim toga, kupio si komp prije 2 mjeseca, to si trebao onda pitati.

ako imaš još kakvih pitanja u vezi kompa pitaj ovdje, nemoj za svako pitanje otvarat novi topic.

*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #5 : 30. Prosinac, 2009., 19:06 »
Pa zasad mi je komp ok i previše dobar. Kad sam kupio pc, ddr3 se baš i nije previše govorilo a i sad je on bacanje novaca dok sve to ne pojeftini. Mislia sam kupit još koji gb ram, bi li osjetio brzinu?? A i mislio sam za koji misec kupit quad ili procesor 8500 Što se tiče rama jel mogu kupit ram od 1024 mhz ako su mi ostali od 800?

Nikakav ram.
Ak imaš para kupi E8500, po mogućnosti neki kuler i ideš na 4+ Ghz bez frke.
To ti bude svakako dalo bolje performanse.

Procesor ti je zapravo i jedino moguće pravo poboljšanje jer ti je ovaj trenutni preslab za nove grafičke.

U linksa je e 8500 1.419 kn s 3.16 ghz. Da imaš pravo to bi jedino donilo prave perfomanse. Znaći ati hd 5870 ne mogu pokrećat s ovim procesorom?

*

konjina

  • ****
  • 1168
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #6 : 30. Prosinac, 2009., 19:11 »
kakve veze ima pokretanje. problem je što imaš malo stariji proc pa ti grafička neće biti iskorištena kako treba. znači kad se pojave neke nove, zahtjevnije igre, grafička će ih moć pokretat, ali će te jebat procesor.

*

joze

  • **
  • 155
    • Prodaja nautičke opreme
Odg: Da li poboljšavat PC?
« Odgovori #7 : 30. Prosinac, 2009., 19:17 »
kakve veze ima pokretanje. problem je što imaš malo stariji proc pa ti grafička neće biti iskorištena kako treba. znači kad se pojave neke nove, zahtjevnije igre, grafička će ih moć pokretat, ali će te jebat procesor.

Pa da sad ne kupujem novi procesor jel bi stvar malo moga spasit overclockajući ga..

I još jedno pitanje: da li uzimat quad

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9