HCL.HR

DDR3 problemi

  • 4 Odgovora
  • 4525 Hitova
DDR3 problemi
« : 04. Siječanj, 2016., 18:38 »
Pozdrav,Imam jedan problem s DDR-om.Imam 8Gb 2x4 i windows mi ocitava 8gb(4gb usuable).Prije nego sto sam pc reinstalirao prepoznavao je svih 8gb.Probao sam u biosu prek voltage opcije namjestit(nemam opciju remap).Maticna je g41m-combo.Takoder probao sam zamijeniti utore DDR-a al problem ostaje,testirao sam kod frenda DDR i rade bez problema,njegov pc ocitava svih 8gb.


*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: DDR3 problemi
« Odgovori #2 : 04. Siječanj, 2016., 18:43 »
Većinu puta je do slotova kod matične. Ti ih staviš i oni s oba kraja kliknu, ali nisu dobro sjeli u sredini.
Probaj još jednom zamijeniti slotove i stisnuti ih malo čvršće i u sredini, a ne samo na krajevima.
Isto tako navedi kompletnu konfiguraciju i koji je točno Windows u pitanju.
Isto tako tebi CPU-Z ne očitava 2x4GB nego 2x2GB

Odg: DDR3 problemi
« Odgovori #3 : 07. Veljača, 2016., 00:47 »
intel core 2 duo e5400 2.7 hd7950 3gb OC g41m-combo windows 7 64 Prije mi je bio overclockan na 3.4 pa sam resetiro bios i sve,probao sam voltazu dizat al bezuspjesno

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: DDR3 problemi
« Odgovori #4 : 07. Veljača, 2016., 08:50 »

Isto tako uopće nisi naveo konkretan tip RAMa. Imaš na stranici matične koji RAMi su podržani, a koji nisu. Inače je dobro uvijek uzimati isti RAM kako ne bi bilo komplikacija prilikom korištenja.
No tebi matična očitava 8GB, no piše da je samo 4GB usable.
Što vjerojatno znači da je ostalih 4GB Hardware reserved.
No to ne znam 100% jer nisi stavio screenshot od resource monitora...


Možeš u search upisati: msconfig
pa odeš na boot tab>advanced option i pogledaj što ti piše pod maximum memory.
Samo makni stavi manje MBili 0 i makni kvačicu.


Resetiraj računalo pa ćemo vidjeti je li problem rješen.


Isto tako pogledaj točne modele RAMa i pogledaj da li ih matična podržava. I zamijeni slotove. Važno je samo da su oba RAMa u slotovima istih boja. Znači NE jedan pokraj drugoga nego u slotovima s istom bojom. Probaj zamijeniti plave i bijele slotove pa vidi rezultat.




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9