HCL.HR

Dobar gamerski PC?

  • 17 Odgovora
  • 16178 Hitova
*

Aves

  • *
  • 39
Dobar gamerski PC?
« : 25. Veljača, 2013., 01:58 »
Okej, ljudi, ja uskoro kupujem novi PC za gaming. I pošto sam tek oko godinu i pol u gamingu putem kompjutera, još uvijek ajmo reći, učim koje su kombinacije najbolje, itd. Voljeo bih znati neku dobru konfiguraciju koja će moći runnat Crysis 3 na medium settings, npr., ili Watch Dogs na medium. Nikada nisam volio igrat igre na high ili ultra high grafici, čak iako sam neke mogao, jer će mi kompjuter ionako duže onda raditi. Ugl. voljeo bih da mi vi predložite neku dobru konfiguraciju, ne treba biti sada najbolja moguća, ali pare za sada nisu problem, pa ono. Samo dovoljno da runna novije igre na medium bez ikakvog lagga! Jedino potrebno, ako može, je da procesor ima 12 jezgri, možda 8GB rama? Možete od tamo! Hvala unaprijed! :mrgreen:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #1 : 25. Veljača, 2013., 02:42 »
Kakvih 12 jezgri? :hihi:
Iz kojeg dućana bi preferirao komponente?
Ne postoji "Nikada nisam volio igrat igre na high ili ultra high grafici, čak iako sam neke mogao, jer će mi kompjuter ionako duže onda raditi". :hihi:
Kolko misliš potrošit na PC stroj?

:ementaler:

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #2 : 25. Veljača, 2013., 02:56 »
prebacite temu u hardware

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #3 : 25. Veljača, 2013., 07:19 »
Kakvih 12 jezgri? :hihi:

Vjerojatno misli na threadove, tipa core i7 3930K ima 6 jezgri, a po potrebi se prebace u 12 threadova.

To je Extreme serija, koja je kul ako imaš love za bacit, ali ako bi htio dobro računalo ja bi radije iste novce preusmjerio na druge komponente tipa SSD i monitor.

Recimo samo CPU + MBO ti dođu oko 7 000 kuna:
CPU: Core i7 3930K - oko 4200 kn
MBO: Asus SABERTOOTH X7 - oko 2700 kn

Za te novce bi osobno radije uzeo:

CPU: Intel Core i7 3770k - 2200 kn
MBO: Intel iH77 S1155 - 1000 kn
SSD: Intel SSD 520 Series 120GB - 1000 kn
Monitor: Dell UltraSharp 24" 2000 kn


Posjedujem slične konfiguracije i mogu ti reć da se stvarno ne osjeti neka veća razlika u igrama i svakodnevnom radu, svoj Core i7 2700k opteretim na jedva 50% u igrama :wildboy:

*

Aves

  • *
  • 39
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #4 : 25. Veljača, 2013., 20:13 »
Cole, mislio sam na ono, ako npr. ako runnaš neku igru dobru na nekom sranju od kompjutera, će se pregrijat i riknut, najčešće, pa ono. Neznam o čemu pričam, još sam newbie. :hihi:

Syzygy, dakle, ovu koju bi ti radije uzeo je u redu konfiguracija? Moći ću runnat Cry3 i te malo novije stvari na kompjuteru? Iskreno, koliko god sam dugo u PC gamingu, nemam vremena jednostavno, malo ajmo reći naučiti o hardwareu. Preko ljeta ću probat, ofc. :D

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #5 : 26. Veljača, 2013., 13:05 »
Moći ću runnat Cry3 i te malo novije stvari na kompjuteru?

Da, moci ces runnat to.

Sto trenutno imas?

*

Anchy

  • *
  • 25
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #6 : 27. Veljača, 2013., 01:25 »
Koliko para mi treba za onako malo jaci gejmerski PC , da moze BF3 , Black Ops II , Gta V ... :D

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #7 : 27. Veljača, 2013., 14:17 »
GTA V još nije ni potrvđen za PC kamoli kakve specifikacije trebaju da bi se igrao kako spada.


Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #8 : 25. Ožujak, 2013., 19:33 »
Nije loš PC
Bundir was Here!

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #9 : 25. Ožujak, 2013., 22:47 »
Zar je moguće napisati toliko gluposti u jednom postu :ementaler:

Ovisi kako si financijski potkovan, svakako preporučam Intelove procesore ispred amd-ovih i Nvidijine grafičke ispred Ati-evi (odnosno AMDovih)

Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #10 : 26. Ožujak, 2013., 11:35 »
Sve ovisi koliko para imaš. Pa onda gdje kupuješ, i onda možemo pričat o gaming konfiguracijama.


svakako preporučam Intelove procesore ispred amd-ovih i Nvidijine grafičke ispred Ati-evi (odnosno AMDovih)


Tu se baš nebi složio...Intel ima jake high-end proc. i tu uništavaju sve AMD-ove proc. Ali za low-mid proc. tu je AMD po meni daleko bolji u omjeru onoga što dobiješ i cijene kao npr. Phenom II serija.

A za Nvidiju i AMD tu mogu reći isto. npr. GTX 690 i Titan za extreme gaming je najbolje. ali kad gledaš Radeon HD 7850 kao mid-gaming grafičku u tom cjenovnom rangu nema bolje, GTX 560ti je izravan suparnik 7850 a lošija je, i uostalom kada se 7850 OC-ija tada se namće i GTX 570 i 660 koji su nekih 50-60$ skuplji.
« Zadnja izmjena: 26. Ožujak, 2013., 11:37 Webmaster »
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #11 : 27. Ožujak, 2013., 15:39 »
Sve ovisi koliko para imaš. Pa onda gdje kupuješ, i onda možemo pričat o gaming konfiguracijama.


svakako preporučam Intelove procesore ispred amd-ovih i Nvidijine grafičke ispred Ati-evi (odnosno AMDovih)


Tu se baš nebi složio...Intel ima jake high-end proc. i tu uništavaju sve AMD-ove proc. Ali za low-mid proc. tu je AMD po meni daleko bolji u omjeru onoga što dobiješ i cijene kao npr. Phenom II serija.

A za Nvidiju i AMD tu mogu reći isto. npr. GTX 690 i Titan za extreme gaming je najbolje. ali kad gledaš Radeon HD 7850 kao mid-gaming grafičku u tom cjenovnom rangu nema bolje, GTX 560ti je izravan suparnik 7850 a lošija je, i uostalom kada se 7850 OC-ija tada se namće i GTX 570 i 660 koji su nekih 50-60$ skuplji.

Ciljao sam na jače procesore jer se ipak traži gamerski pc, imam iskustva sa oba procesora, definitivno nikad više se nevraćam na amd... što se tiče grafičkih tu su negdje, al sam ipak privrženiji nvidiji, makar trenutno u pc mi se vrti ati-evka... imao sam dvojbe opet oko nvidie i ati-evke žao mi je što sam se opet nekako odlučio za ati, bio sam ograničen sa parama pa sad ispaštam :loludara:

Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #12 : 29. Ožujak, 2013., 09:42 »
Koju radeonku imaš?
« Zadnja izmjena: 29. Ožujak, 2013., 09:44 Webmaster »
"Alcohol is not a problem it is a solution to a problem, unfortunately it is not a very good solution." - Randy Blythe

*

Mr.black

  • **
  • 155
  • PS4
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #13 : 29. Ožujak, 2013., 16:22 »
hd 7750 1gb GDDR 5 VTX3d serija...  doduše neću joj ništa još prebacivat dok nekupim novo napajanje jer trenutno imam od 400 w a ona zahtijeva za normalan rad i sve svoje dodatke min 500 w, može raditi i na 400 al to je ono tek toliko da radi :hihi: tako s obzirom na tu činjenicu još neću pljuvat po njoj jer mi sve novije igre rade na full osim crysisa 3 njega sam moro na medium :kava:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Dobar gamerski PC?
« Odgovori #14 : 29. Ožujak, 2013., 16:43 »
7750 ne zahtjeva 500W. :wildboy:

Koje ti je ovo napajanje od 400W, marka?


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9