HCL.HR

Dota 2 trza na novom HP 4740s Intel i5 laptopu

  • 3 Odgovora
  • 2879 Hitova
Dota 2 trza na novom HP 4740s Intel i5 laptopu
« : 05. Prosinac, 2013., 13:16 »
Pozdrav ljudovi, trebao bih malu pomoć, uzeo sam novi laptop, par mjeseci star, slabo korišten, do sada, kada se instalirala prva igrica - Dota 2. Naime, igrica užasno izgleda, trza, šteka, jednostavno sve to jako loše izgleda. Gore su novi Windows 8.1, pa čak i windowsi malo štucaju, nije sve glatko kako sam očekivao, na desktopu sve radi kako spada, ali prilikom otvaranja/zatvaranja start screena malo se sve uspori, nije glatko kao što sam rekao. Ostatak programa, filmovi i internet rade bez problema, sve je ok.

Laptop je HP 4740s
---------------------------------------
Intel Core i5 3230M 2.6GHz
4GB RAM
500GB HDD
Radeon HD 7650M

O čemu se tu radi? Driveri (iako su najnoviji preko windows updatea), malo memorije (možda treba još 4GB) ili nešto treće ? Hvala svima na odgovorima!

Odg: Dota 2 trza na novom HP 4740s Intel i5 laptopu
« Odgovori #1 : 06. Prosinac, 2013., 20:19 »
Izgleda da sam skontao zašto, primarna grafika je podešena na integrirana Intelova s procesora, a sekundarna AMD Radeon, e sad problem kako prebaciti na Radeon, zna netko ?

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Odg: Dota 2 trza na novom HP 4740s Intel i5 laptopu
« Odgovori #2 : 06. Prosinac, 2013., 20:51 »
ne znam tocno za amd ali nvidia dozvoljava da u postavkama drivera odredis koji ce biti primarni GPU za odredjenu aplikaciju. Ako nemas vec instaliran catalyst, instaliraj ga pa pogledaj u njegovim opcijama.

Odg: Dota 2 trza na novom HP 4740s Intel i5 laptopu
« Odgovori #3 : 14. Prosinac, 2013., 16:25 »
Skinio sam AMD Catalyst i nema baš nekih opcija tamo, ali sam malo čitao po webu i forumima da se AMD Radeon pali po potrebi, znači kad je veće opterećenje. Stavio sam više detalja u Dota 2 i veću rezoluciju i odmah je sve ljepše i brže.. Malo čudan problem i još čudnije rješenje ali eto ;) hvala !

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9