HCL.HR

Dual monitor - HDMI problem

  • 8 Odgovora
  • 3174 Hitova
Dual monitor - HDMI problem
« : 05. Kolovoz, 2015., 12:48 »
Pozdrav. Koristim Asus VS239 koji je spojen koristeći HDMI kabl i LG W1934S koji je spojen koristeći VGA kabl. Primarni monitor je Asus i sve radi super. Međutim, kada upalim računar bilo koje poruke ili Windows loading se nalaze na LG monitoru i nakon loadinga Windowsa računar se upali normalno ali Asus monitor kao da ne dobija signal (nema reakcije na računar). Kada pritisnem dugme na Asusu za promjenu Input source-a pojavi se desktop i poruka da koristi HDMI izvor. I tako svaki put kada upalim računar moram da pritisnem dugme da bih mogao nastaviti sa radom. Da li je to problem ili je to normalno ili se VGA koristi kao primarni output dok stvar ne preuzme NVidia. Inače NVidia GTX 650.
Unaprijed hvala.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #1 : 05. Kolovoz, 2015., 13:59 »
Ako moraš svaki puta na monitoru prebacivati input signal onda je samo do monitora.
Probaj u postavkam monitora naći auto detect input. Onda bi morao sam loviti signal.

Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #2 : 05. Kolovoz, 2015., 14:27 »
Jedino što se tiče inputa u postavkama je ovo..

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #3 : 05. Kolovoz, 2015., 14:28 »
I jel ti kao primarni izabran HDMI? uz to moguće je da se nalazi pod system settings, a ne pod direct input

Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #4 : 05. Kolovoz, 2015., 19:54 »
Mislim da nema ništa vezano za source
EDIT: Da, primarni je HDMI i isto kao da se postavke izgube nakon gašenja računara.
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz, 2015., 00:00 Spectarion »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #5 : 06. Kolovoz, 2015., 07:09 »
A nije rijetkost da se događaju takvi problemčići. Jesi sve najnovije drivere instalirao? Koji Windows točno koristiš?
Je li ti to prvi dual monitor setup?
Zašto koristiš jedan digitalni i jedan analogni izlaz? To mi nema nikakvog smisla.
Uz to ovaj monitor od LGa je prastar i ima skro duplo manju rezoluciju od novijeg FullHD Asusa! Kako si uopće postavio dual monitor, na koju rezoluciju?

I kako misliš da na kraju stvar preuzima nvidia? Pa ako je sve prikopčano u GPU onda je sve stalno na njima.

Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #6 : 06. Kolovoz, 2015., 15:51 »
Da, da imam sve najnovije driver-e.
Koristim Windows 10 Pro edition (prije toga Windows 8.1 Pro edition).
Da, ovo mi je prvi dual monitor setup.
Koristim zbog toga što mi PC nije primaran odnosno više koristim laptop zbog fax-a ali kada koristim PC onda je to web dev ili game dev gdje je poželjno imati dual monitor pa mi toliko i ne smeta LG i njegova rezolucija a nije mi do kupovanja još jednog FullHD monitora jer koristim PC jednom u sedmici dana, eventualno dva puta.
GTX650 ima HDMI, DVI, VGA izlaz a LG ima samo VGA ulaz... Tako da ASUS je na HDMI a LG je na VGA.
Asus - 1920x1080, LG - 1440x900 (oba native rezolucija)

Mislio sam na to da isto kao PC ignorira postavke u NVidia Control Panelu (Koji je primarni monitor i slično) sve dok se ne završi boot Windows loading.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #7 : 06. Kolovoz, 2015., 15:56 »
1. Jesi li imao istih problema na Wind 8.1?
2. Znam koje su rezolucije monitora jer te inače ne bih pitao zašto je jedan FHD, a drugi nije.
3. Preko čega si namještao dva ekrana? Preko Windowsa ili preko Nvidia control panela? Probaj preko widnwsa!


Odg: Dual monitor - HDMI problem
« Odgovori #8 : 06. Kolovoz, 2015., 16:07 »
Da, od prvog dana.
Očekivano dual monitor nije radio nakon instalacije 10-ke jer su falili driveri. Nakon instalacije drivera dual monitor je normalno radio i sve postavke koje sam mijenjao mijenjao sam u Windows Display Settings.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9