HCL.HR

Dva kompa i wireless pitanje

  • 7 Odgovora
  • 3480 Hitova
*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Dva kompa i wireless pitanje
« : 13. Listopad, 2008., 21:05 »
Znači ovak, sestra mi je kupila svoj lap da može fino na svom lapu visit na fejsu po cijele dane. Ona bi u principu iz svoje sobe htjela na net. E sad mi u kući imamo samo t-comov Ksada ruter, koji nema wirelles.

Pitanja su:

Jel se može ova jedna t-com konekcija shareat između dva kompa ako kupim dovoljno mrežnog kabela i povežemo kompove kebelima? I kako?

Jel se može izvuć od t-coma da nam zamjene  ovaj trenutni ruter za neki ruter sa wirellesom pa da se ona može spojit na njega preko wirellesa dok je meni i dalje ukopčan na mrežnu kabelom?

hvala  :piva:

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #1 : 13. Listopad, 2008., 21:49 »
1. Moze, kupis 2 obicna kabela za mrezu i spojis kompove sa routerom i sljakat ce bez beda.

2. Ne bi znao, nazovi pa pitaj

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #2 : 13. Listopad, 2008., 23:16 »
moze i ovo drugo.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #3 : 13. Listopad, 2008., 23:17 »
Znači zovnem ih i kazem da mi treba zamjena i to mi besplatno naprave ili?

probam i ovo s kabelom isto  :piva:

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #4 : 13. Listopad, 2008., 23:44 »
Mislim da možeš zamjenit sa wireless modemom za 1kn, al moraš produžit ugovor na još 2 godine.
« Zadnja izmjena: 13. Listopad, 2008., 23:46 Wildboy »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #5 : 14. Listopad, 2008., 06:43 »
A jel bi bilo problem točno mi preporučit koji, jer ja neznam o čem se tu više manje priča..

ovaj nazovi t-com i ugovori si zamjenu terminalne opreme, ja sam platio JEDNU KUNU! Neznam kako se sad plaća... Vjerojatno ćeš uz sami router (wireless) dobiti i usb receiver, pa je radost još veća

Ne.
Zamjenu terminalne opreme uz 1 kunu moze zatraziti samo u 2 slucaja:

1.) - ako mu je istekao trenutni ugovor pa moze produziti. Dobiva Zyxelov wireless router. USB wireless stick se placa dodatno, 199 kn. I u tom slucaju se ugovor sa T-Comom produzuje za jos 18 mjeseci.

2.) - ako ima stariji tip routera koji ne podrzava IPTV. U tom slucaju moze zatraziti MaxTV na probni rok od 3 mjeseca, dobiti taj isti Zyxelov wireless router i vratiti MaxTV nakon ta 3 mjeseca ili ranije.

Ali u oba slucaja dobiva samo router za 1 kunu. USB receiver se placa dodatno.
E da. U slucaju da je nesto slabiji komp, ili ima puno stvari vec popikano po USB slotovima, radije si uzmi internu PCI Wlan karticu.
Ako nije nista od toga, uzmi sto zelis.

Dodo, ne, ne moras nikad vratiti opremu T-Comu.
Cak ni ako prijevremeno raskidas ugovor. Oprema uvijek ostaje kod tebe.

Inače, meni su doma laptop i komp na jednom routeru, laptop wireless, komp žično


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #6 : 15. Listopad, 2008., 15:30 »
da ak produzis ugovor mozes uzet besplatno wireless ruter, ako ne onda moras platit lolz..
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Dva kompa i wireless pitanje
« Odgovori #7 : 17. Listopad, 2008., 20:13 »
a vidjet cu jos sve oko toga ugovora i kakve jos opicje imam ( mislim na iskon itd. )... za sada sam spojio sa LAN kabelom i sve radi fino ( nisam morao čak ni ništa podešavat u Windowsima )

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9