HCL.HR

Gainward GTX980 ventilator

  • 14 Odgovora
  • 8479 Hitova
Gainward GTX980 ventilator
« : 28. Veljača, 2016., 19:32 »
koristim gainwardovu gtx 980 i od tri ventilatora jedan se ne vrti (vanjski ajmo rec) dosad nisam primjecivao nista al me zabrinjava s obzirom da je graf. nedavno kupljena, nikakvog zujanja nema ni nista a gledajuci po netu nisam dosao do konkretnog odgovora osim da ekipa kaze da se isti pali samo pod tezim naporima i prelascima odredjenih temperatura... itko iskustva kao ja ili?! :solidus:
to razum grmi u svom gnjevu

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #1 : 28. Veljača, 2016., 19:44 »
stavi karticu na benchmark pa vidi da li se vrti...

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #2 : 29. Veljača, 2016., 23:01 »
moze lock, rijesen problem, nadam se.
to razum grmi u svom gnjevu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #3 : 29. Veljača, 2016., 23:13 »
Ako se vrti u benchmarku to ej to, rijesio si problem, inace jos brzi nacin za testiranje ti ej samo da uđes u MSI AB i stavis ventove na 100 posto pa vidis jel se vrte svi.

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #4 : 01. Ožujak, 2016., 19:48 »
Ako se vrti u benchmarku to ej to, rijesio si problem, inace jos brzi nacin za testiranje ti ej samo da uđes u MSI AB i stavis ventove na 100 posto pa vidis jel se vrte svi.

u benchu se nije palio, neznam zasto al jednostavno nije dostizao opce vece temperature da bi ga trebalo palit kao sto navode na njihovom sajtu blab la.

ugl s toolom od gainwarda sam ga kresnuo i sad vrti... ako ce bit komplikacija ide ona natrag kod sellera pa nek da novu
to razum grmi u svom gnjevu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #5 : 01. Ožujak, 2016., 20:06 »
A koje su ti temperature graficke bile u tom stress testu?

Također ne uzimaj Gainward kad kupujes grafu, imaju loša hlađenja, a niti su nesto jeftiniji od Gaigabyte-a MSI-a i ASUS-a i EVGA-e, i daju godinu dana manje garanciej od navedenih

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #6 : 03. Ožujak, 2016., 17:08 »
A koje su ti temperature graficke bile u tom stress testu?

Također ne uzimaj Gainward kad kupujes grafu, imaju loša hlađenja, a niti su nesto jeftiniji od Gaigabyte-a MSI-a i ASUS-a i EVGA-e, i daju godinu dana manje garanciej od navedenih

temperature su se vrtile cca 31,34 i 37 stupnjeva

dobro sad koju sam uzeo mi je nebitno i kasno vec, nisam bio u mogucnosti bas previse cekat proizvod i slicno jer kod mene pare imaju kratak rok trajanja, pa je bilo: sad il nikad...

a gle, svaka ce krepat, nijedna nece dozivotno radit tako da... imam gtx550TI od 2012 i sve pet al je stara vec. dok je frendu nova novcata 960 krepala za tjedan dana i znam da nije bila gainwardova..
to razum grmi u svom gnjevu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #7 : 03. Ožujak, 2016., 19:03 »
Danas ti je sve relativno, moze ti i najkvalitetnija komponenta krepat, al zakljuci se donose na ucestalosti, prema tome se gleda koliko koja marka vrijedi ;)

Nisam ja rekao da ce ti krepat, nego da ima boljih vendora sa boljim hlađenjima.

Sta se tice temperatura, koji si ti to stresstest vrtio? i sa kojim programom si gledao temperature?
Nemoguce je da imas 35 stupnjeva u stres testu....

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #8 : 06. Ožujak, 2016., 16:42 »
Danas ti je sve relativno, moze ti i najkvalitetnija komponenta krepat, al zakljuci se donose na ucestalosti, prema tome se gleda koliko koja marka vrijedi ;)

Nisam ja rekao da ce ti krepat, nego da ima boljih vendora sa boljim hlađenjima.

Sta se tice temperatura, koji si ti to stresstest vrtio? i sa kojim programom si gledao temperature?
Nemoguce je da imas 35 stupnjeva u stres testu....

http://www.3dmark.com/3dm/11102143?

neznam ako ces moci vidjet ovdje sta te zanima..
to razum grmi u svom gnjevu

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #9 : 06. Ožujak, 2016., 19:14 »
Ne želim te plašiti, ali ako si kupio karticu u Linksu, velika je vjerojatnost da imaš proizvod 3. ili 4. klase...

Inače, Gainward radi isključivo GeForce kartice s naglaskom na kvaliteti i stabilnosti, no perofmanse njihovih kartica nisu najjači adut.
Hlađenja su im dobra, često dosta tiha i učinkovita, što se i vidi po tvom primjerku, no nadam se da nisi kupovao u Linksu...

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #10 : 06. Ožujak, 2016., 22:35 »
Ne želim te plašiti, ali ako si kupio karticu u Linksu, velika je vjerojatnost da imaš proizvod 3. ili 4. klase...

Inače, Gainward radi isključivo GeForce kartice s naglaskom na kvaliteti i stabilnosti, no perofmanse njihovih kartica nisu najjači adut.
Hlađenja su im dobra, često dosta tiha i učinkovita, što se i vidi po tvom primjerku, no nadam se da nisi kupovao u Linksu...

links sam pri kupnji ovog proizvoda preskocio jer mi je na konfig od 12000 kuna dao popusta bas 0 kuna a kod drugog sam dobio fin popust na keš koji sam davao i linksu, kod njih vise necu ni ventilator kupit.

3 4 klasa? meni špansko selo sorry xd

to razum grmi u svom gnjevu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #11 : 07. Ožujak, 2016., 00:22 »
Ne želim te plašiti, ali ako si kupio karticu u Linksu, velika je vjerojatnost da imaš proizvod 3. ili 4. klase...

Inače, Gainward radi isključivo GeForce kartice s naglaskom na kvaliteti i stabilnosti, no perofmanse njihovih kartica nisu najjači adut.
Hlađenja su im dobra, često dosta tiha i učinkovita, što se i vidi po tvom primjerku, no nadam se da nisi kupovao u Linksu...

Hlađenja su im drek i glasna su(dobro sve ovisi i o modelu grafe), ovo za performanse nama nikakve veze sa proizvođacem jer su chipovi svi isti, stvar je samo na kolikom taktu dolaze, sta uostalom mozes i sam klokati.

Gtx 980 se ne grije puno pa moze proc ovaj hladnjak, na gtx 700 seriji je bilo problema sa pregrijavanjima.

wik7im

Ovo mi nista ne znaci jer ja ne vidim temperature, trebao si ukljuciti MSI Afterburner i onda izvrtiti firestrike i usred testa okinuti screenshot da vidim na kolko je stupnjeva grafa.

Jesu ti se vrtili svi ventilatori tokom testa?

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #12 : 07. Ožujak, 2016., 01:02 »
svi se vrte vec 2 3 dana, nije ovaj "pauzirao". ako idem van 3dmarka odma mi gasi test, al sam ga copio na 55 do 60 stupnjeva, tj. 61 max vidio..

neznam sta rec, gainward nije ni pokusao mi odgovoriti na pitanje vec odma ali drito da idem RMA napravit umjesto da mi pojasne nacin rada te dal fakat moguce da 1 stoji... ah
to razum grmi u svom gnjevu

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #13 : 07. Ožujak, 2016., 01:17 »
Imas slab rezultat sa gtx 980, ja sa umjereno overklokanom r9 390 imam bolji rezultat http://www.3dmark.com/3dm/11110130 temperatura je max 71 stupanj, graficka je zmaj.

Odg: Gainward GTX980 ventilator
« Odgovori #14 : 07. Ožujak, 2016., 11:22 »
Imas slab rezultat sa gtx 980, ja sa umjereno overklokanom r9 390 imam bolji rezultat http://www.3dmark.com/3dm/11110130 temperatura je max 71 stupanj, graficka je zmaj.

neznam why al ok
to razum grmi u svom gnjevu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9