HCL.HR

Gaming periferija

  • 145 Odgovora
  • 122490 Hitova
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #120 : 30. Prosinac, 2018., 15:45 »
Treba mi neka mehanička tipkovnica za online (fighting) igre, znači najvažnije da ima anti-ghosting, a switchevi koliko sam čuo, su najbolji cherry brown ili red za gejmanje, no bi li pogriješio kada bih uzeo Cherry Blue ekvivalent ili Outemu Blue?
- Znači Cherry Blue ekvivalent su na REDRAGON Kumara K552 : https://www.links.hr/hr/tipkovnica-redragon-kumara-k552-led-mehanicka-usb-us-layout-crna-101200415
- A Outemu Blue su na Tipkovnica MODECOM Volcano Lanparty : https://www.links.hr/hr/tipkovnica-modecom-volcano-lanparty-blue-switch-mehanicka-red-backlight-us-layout-usb-101200270

Koji switch bi bio bolji, ako ima razlike ikakve i koju tastaturu bi trebao uzeti? Cijena mi nije važna, vidim da je druga malo skuplja pa možda znači da je bolja?  :hihi:

*

IvanoL7

  • n00b
  • 1
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #121 : 06. Veljača, 2019., 07:25 »
Poz..Imam pitanje u vezi white shark mehanickih tipkovnica,da li se isplati kupiti mehanicku tipkovnicu,mis,headset i
podlogu za mis sve od white shark za 260kn??Hvala unaprijed

*

Hackey

  • *
  • 128
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #122 : 08. Veljača, 2019., 08:52 »
Treba mi neka mehanička tipkovnica za online (fighting) igre, znači najvažnije da ima anti-ghosting, a switchevi koliko sam čuo, su najbolji cherry brown ili red za gejmanje, no bi li pogriješio kada bih uzeo Cherry Blue ekvivalent ili Outemu Blue?
- Znači Cherry Blue ekvivalent su na REDRAGON Kumara K552 : https://www.links.hr/hr/tipkovnica-redragon-kumara-k552-led-mehanicka-usb-us-layout-crna-101200415
- A Outemu Blue su na Tipkovnica MODECOM Volcano Lanparty : https://www.links.hr/hr/tipkovnica-modecom-volcano-lanparty-blue-switch-mehanicka-red-backlight-us-layout-usb-101200270

Koji switch bi bio bolji, ako ima razlike ikakve i koju tastaturu bi trebao uzeti? Cijena mi nije važna, vidim da je druga malo skuplja pa možda znači da je bolja?  :hihi:

Što se tiče switcheva tu ti je zasebna priča šta svako voli i šta preferira. Plavi i zeleni su možda među najpopuarnijim jer ljudi vole taj tactile feedback. Koliko sam ja upućen crveni switchevi imaju najmanju silu pritiska dok se ne registruje, dakle najmanje ćeš se umarati od njih.  :D

Kod ovih tastatura nemaš neki bitnijih razlika, koriste te outemu blue switchevi (kineski) i oni su ti sami lutrija po sebi. Čitao sam da znaju poslije određenog vremena krepavati pojedine tipke ili se gubi pozadinsko osvjetljenje, ali za ove pare za početak možeš kupiti malo da se navikavaš plus imaš garanciju, možeš uvijek zamijeniti.
Ako te još šta interesuje slobodno pitaj.  :piva:
Poz..Imam pitanje u vezi white shark mehanickih tipkovnica,da li se isplati kupiti mehanicku tipkovnicu,mis,headset i
podlogu za mis sve od white shark za 260kn??Hvala unaprijed

Ovaj set nije loš za ove pare pošto dobiješ sve u kompletu, međutim nemoj očekivati neke vrhunske performanse ipak su to low end proizvodi. Slušalice su dosta solidne koliko sam uspio vidjeti po iskustvima.

Tastatura ti nije originalna mehanička nego membranska sa imitacijom iste tako da ne očekuješ neki povratni zvuk i wow osjećaj. Garancija na tipke ti je 5+miliona pritisaka, dok na orginalnim switchevima imaš 50+.

Miš je meni lično dosta robusan što ja i ne volim pretjerano, ali možda se tebi svidi. Ima senzor za podršku od 4800 dpi-a, što je soldino za standardni gaming, a također možeš skinuti softver da sebi prilagodiš tipke i sve ostalo. Kotačić za scrollanje je lošije izrade pa moraš i na to obratiti pažnju.

Moj savjet ti je da štediš pare i kupuješ jedno po jedno ali kvalitetnije i da imaš onda top ugođaj kada igraš.  :piva:
« Zadnja izmjena: 08. Veljača, 2019., 09:04 Hackey »

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #123 : 19. Veljača, 2019., 16:39 »
Pozdrav ekipa, treba mi preporuka za neki dobar gaming mouse za MMO igre koji ima sa strane po nekoliko tipaka za konfiguraciju pošto mi je moja Razer Naga riknula nakon nekoliko godina korištenja, za do nekih 500-600 kn max. Hvala !
Tribute to one of the most memorable characters in the games Loghain Mac Tir

http://www.youtube.com/watch?v=1jNpBDjZIvk

*

Saren

  • *
  • 110
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #124 : 19. Veljača, 2019., 18:05 »
Nisam expert al sam si dao truda da googlam malo pa cu ti pokusati pomoci kolko ide. Jedan savjet je da takodjer ako zelis posaljes privatnu poruku @Hrv4tin4, on se dosta kuzi u periferiju i meni je savjetovao sta da si uzmem. Zavisi kolko je to "nekoliko" tipaka za konfiguraciju koje ti zelis ? 2-3 ? 5 ? vise ? Krenuvsi od toga nisam bas nasao miseve za tu lovu koju trazis a da imaju sve to Jedino sta sam toliko koliko iskopao ti je par Logitecha i jedan il dva Corsaira. Ako ih ima sumnjam da im je build quallity dobar. S tim recenim zavisi jel mozes rastegnuti budzet ? Il mozda kupit na rate ? Uglavnom imas par izbora nazalost od 700+ kn. Da znam da u danasnje vrijeme nije bas lako dati tolko love za misa il bilo koju drugu periferiju al tako je kako je.

Jeftiniji - moba/fps/kao mmo (znaci ovi sa 2 tipke il vise) :

1. Corsair Gaming Sabre - 424,00 KN https://www.adm.hr/product.asp?product=corsair-gaming-sabre-gaming-mouse-rgb-optical-usb-ch-9303011-eu&code=10906
2. Logitech Gaming G402 Hyperion Fury (ovog sam ja imao 3 godine dok mi nije riknuo, ok je makar sam ga ja za mobe i fps koristio) - 413,00 KN https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-gaming-g402-hyperion-fury-usb-optical-mouse-8-programabilnih-tipki-max-ubrzanje-vece-&code=10486
3.Logitech G502 HERO - 605,00 KN (to je stariji brat ovog G402) - https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g502-hero-usb-gaming-mis&code=91063
4. Logitech G602 Wireless Gaming Mouse (neznam zelis li wireless mis ali ako zelis ovo ti je jedan od njih) - 545,00 KN  https://www.adm.hr/product.asp?product=logitech-g602-wireless-gaming-mouse-usb-250-%E2%80%93-2500-dpi-11-programabilnih-tipki&code=10439

MMO misevi :

1. Razer naga Trinity MMO Gaming - 756,84 Kn https://www.instar-informatika.hr/mis-razer-naga-trinity-mmo-gaming-rz01-02410100-r3m1-maxi-ponuda/RZ01-02410100-R3M1/product/
2. ROCCAT Nyth - 897,99 kn https://www.adm.hr/roccat-nyth-12000dpi-usb-dpi-12000-modular-thumb-zone-hotswappable-sidegrips-button-sidegri/10579/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
3.Corsair Scimitar RGB  - 721,00 KN - https://www.instar-informatika.hr/mis-corsair-scimitar-pro-mobammo-gaming/COR-CH-9304011-EU/product/
4. RAZER NAGA HEX V2: 7 ( e za ovaj postoji caka, naime nisam ga nasao niti u jednom RH ducanu, tako da opet neznam da li hoces kupit izvana nest tj preko Amazona il cega il iskljucivo u RH, eventualno mozes nazvati koji ducan pa pitat jel ga mogu naruciti ako da koja je cifra. Cirka bi ti trebao bit oko 650 kn tu negdje ako si voljan rastegnuti budzet jos malo -https://www.amazon.com/RAZER-NAGA-HEX-Adjustable-Ergonomic/dp/B01DT48W5S?psc=1&SubscriptionId=AKIAJV4KMHBMUG36SMIQ&tag=pcm_rounduptable-20&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B01DT48W5S&ascsubtag=36aea520-7554-4d7a-a9ef-4c4cf860c0a6 )


To je sve sto se meni cinilo ok i nekako u skladu sa onim sta trazis, kako sam rekao nazalost tesko da ces naci "pravi" MMO mis bar kolko sam ja trazio za svega 600 kn. Opet zavisi koliko tipki trebas sve skupa. Nadam se da sam pomogao bar malo. :bonk:
« Zadnja izmjena: 19. Veljača, 2019., 18:07 Saren »

*

ck7

  • ***
  • 751
Preporuka za tihu tipkovnicu i što tiši miš
« Odgovori #125 : 26. Veljača, 2019., 21:33 »
Znači trebam preporuku za što tišu tipkovnicu i miš, jer mi se komp prešaltao u spavaću sobu, a ova sadašnja mehanička tipkovnica može posramiti neke pisaće mašine :)  A pošto imam dosta posla na kompu šta izvodim po noći dok neki ljudi spavaju..a nije na odmet i za baciti malo Total Wara.
Što tiše to bolje, tražio sam na netu, ali za naći video sa glasnoćom je drama.
Hvala  :piva:

Odg: Preporuka za tihu tipkovnicu i što tiši miš
« Odgovori #126 : 01. Ožujak, 2019., 12:43 »
Znači trebam preporuku za što tišu tipkovnicu i miš, jer mi se komp prešaltao u spavaću sobu, a ova sadašnja mehanička tipkovnica može posramiti neke pisaće mašine :)  A pošto imam dosta posla na kompu šta izvodim po noći dok neki ljudi spavaju..a nije na odmet i za baciti malo Total Wara.
Što tiše to bolje, tražio sam na netu, ali za naći video sa glasnoćom je drama.
Hvala  :piva:
za mis ti mogu preporucit Logitech M330 SILENT PLUS, ja ga koristim vise od godinu dana i radi isto ko i prvog dana, jako je tih klik, ali scroll je bucan ko i na nekom prosjecnom misu, tu sam ocekivao da bude necujan tako da mi je to mala zamjerka

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #127 : 01. Ožujak, 2019., 14:19 »
Znači trebam preporuku za što tišu tipkovnicu i miš,

Đe ga nađe u spavaću sobu namontirati komp..... samo čekaj  :bonk: Imati ćeš  prigovora jer su ventilatori bučni.... nu , što je tu je. Osobno, imam žičnu low profile NetVista Lenovo keyboard, a donedavno sam imao Lenovo K800 bežičnu tipkovnicu u kombinaciju sa prastarim mx1000 mišem. Ova je isto low profile, a sada, koliko je glasna, a ebat ga. Recimo kao tipkovnice na laptopu. Sada imam namjeru uzeti MX900  na plaći. Vrijeme je da umirovim tisućicu...  Inače, te low profile tastature su relativno tihe ali nisu baš gamerske. 

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #128 : 21. Ožujak, 2019., 18:54 »
Pozdrav ljudi! Pa već neko vrijeme  planiram kupiti  gaming  headset,  al neznam sta je najbolji izbor za  novac, jer planiram maksimalno  potrošiti  750 kn.  Nikad nisam imao "skuplji" headset od 100 kuna, pa zapravo nemem nikakvu predstavu sa čime da usporedim. 
Osobno sam koristio sennheiser slusalice za mob i tako da njima vjerujem  da imaju vrhunski zvuk ali nisam siguran da je tako i za gaming. Pa sam mislio uzeti sennheiser  gsp 300 oko 700kn ? Mada svi hvale hyper x cloud2 koje su priblizno isto.
Meni je ovo osobno da se tako izrazim veliki novac koji dajem za headset  pa zelio bih da izaberem najbolji koliko je to moguće.
Bitno mi je za igranje fps igara kao apex, pubg, overwatch  , r6 itd.. lakse pozicioniranje zvuka stopala pucnjeva itd...

Ako imate savjet za koje druge osim navedenih  , molim javite :D

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #129 : 25. Ožujak, 2019., 10:57 »
Pozdrav ljudi! Pa već neko vrijeme  planiram kupiti  gaming  headset,  al neznam sta je najbolji izbor za  novac, jer planiram maksimalno  potrošiti  750 kn.  Nikad nisam imao "skuplji" headset od 100 kuna, pa zapravo nemem nikakvu predstavu sa čime da usporedim. 
Osobno sam koristio sennheiser slusalice za mob i tako da njima vjerujem  da imaju vrhunski zvuk ali nisam siguran da je tako i za gaming. Pa sam mislio uzeti sennheiser  gsp 300 oko 700kn ? Mada svi hvale hyper x cloud2 koje su priblizno isto.
Meni je ovo osobno da se tako izrazim veliki novac koji dajem za headset  pa zelio bih da izaberem najbolji koliko je to moguće.
Bitno mi je za igranje fps igara kao apex, pubg, overwatch  , r6 itd.. lakse pozicioniranje zvuka stopala pucnjeva itd...

Ako imate savjet za koje druge osim navedenih  , molim javite :D

Senheiser je po mojem misljenju na 1, mjeszu sto se tice slusalica i head setova.americki vojnici su opremljeni njihovim slusalicama i mikrofonima u kacigama...

jedino nemoj uzeti neki virtualni 7.1 head set jel onda ces imati problöema sa orijentacijom zvukova u igrici

Odg: Gaming periferija
« Odgovori #130 : 26. Ožujak, 2019., 20:32 »
Hvala, i sam naginjem na sennheiser , pa tako da kupujem slijedeci tjedan.  Pozz

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #131 : 22. Svibanj, 2019., 07:55 »
Ima tko kakvih info za novi G MX518 miš? Kupio bih si opet gaming PC samo da mogu igrat s tim mišem. Vidim da ga ima na logitech store-u, ali ne vidim da je neki preorder. već je u prodaji, kad će kod nas?  :kava:

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Gaming periferija
« Odgovori #132 : 04. Kolovoz, 2019., 22:06 »


Uzeo ga još kad je bio popust, platio nekih 30 eura ali iskreno nisam zadovoljan, toliko da ga razmišljam prodati i uzeti xbox kontroler.
Palac me zaboli nakon pola sata igranja, što nije bio slučaj ni sa jeftinarijama od 10 eura koje sam imao, a podrška za PC je dosta loša.

*

aca

  • **
  • 171
Gamepad
« Odgovori #133 : 12. Kolovoz, 2019., 11:36 »
Pozdrav svima,
ukratko nakon nekoliko godina morat cu umiroviti (jer se pokidao) svoj stari xbox360 wired gamepad, naime mislim da znam u cemu je problem ali nemogu na istoku hrvatske (Županja) naći nekoga stručnog tko bi mi mogao sa sigurnoišću reći da je kratki spoj u kablu... imam i novi kabl (na kojemu žice nisu istog redosljeda kao na orginalnom) i i dalje nevalja svjetlo zasvjetli na sekundu dvije i ugasi se, da neduljim više.

Pošto malo proučavam što se nudi na tržištu zanima me što Vi dragi gejemeri koristite? Jeste li zadovoljni? S njim planiram igrati uglavnom Fifu( mozda nba ili neku drugu sportsku igru) i Rocket League.

Xbox360 me oduševio gamepad je genijalan tako da u planu imam uzeti XboxOne ali ovaj puta wireless, jer ipak kakva je danas financijska situacija 400-500kn nije malo a volio bi da potraje.

Zahvaljujem na odgovorima!  :piva:
When power of love overcomes love of power the world will know peace! - Jimmy Hendrix

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Gamepad
« Odgovori #134 : 12. Kolovoz, 2019., 15:43 »
Xbox One ili Dualshock 4 kontroler, trećeg nema.
Preporučujem prvi zbog bolje podrške za PC, a i kažeš da ti se svidio xbox 360 dok si ga koristio, jedino što je poprilično skuplji od DS4.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9