HCL.HR

Pomozite mi izabrati tastaturu.

  • 9 Odgovora
  • 8225 Hitova
*

iris94

  • ***
  • 644
Pomozite mi izabrati tastaturu.
« : 29. Lipanj, 2016., 15:41 »
EDIT.
« Zadnja izmjena: 30. Lipanj, 2016., 13:27 iris94 »

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #1 : 30. Lipanj, 2016., 13:31 »
Pozz svima. Budžet se promjenio dosta pa sad biram između dvije sharkoon tastature umjesto genius i MS smeća.
Build koji pravim i na kojem radim se bazira na kombinaciji žute/zlatne/ i crne.
Uglavnom na izboru su

- Sharkoon K30 - http://en.sharkoon.com/product/1693/K30#desc  - cijena joj je 32 eura. Ima jedno led svjetlo a to je bijela boja. Opako izgleda i ima dosta žutih dijelova.

- Sharkoon Skiller Pro Plus - http://en.sharkoon.com/product/1693/SkillerProPlus#desc   - cijena joj je 40 eura. Ima 7 različitih led lampica uključujući žutu led boju. Također ima bolju softver podršku.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #2 : 30. Lipanj, 2016., 13:45 »
Sta se tice izgleda ova K30 zuta mi je puno ljepsa.

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #3 : 30. Lipanj, 2016., 16:22 »
Zasto stavljati estetiku (koja je u obje verzije dosta losa po mom misljenju) ispred kvalitete i funkcionalnosti? Samo zbog zute boje?
Mislim to je realno donja polutka membranskih tipkovnica. Budzet je toliko ogranicen pa ne moze nesto bolje, pa makar da ima osvjetljenje?

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #4 : 30. Lipanj, 2016., 17:04 »
Zasto stavljati estetiku (koja je u obje verzije dosta losa po mom misljenju) ispred kvalitete i funkcionalnosti? Samo zbog zute boje?
Mislim to je realno donja polutka membranskih tipkovnica. Budzet je toliko ogranicen pa ne moze nesto bolje, pa makar da ima osvjetljenje?

Pa onako realno nije baš tipkovnica od 10 eura. Sharkoon je poznat po kvalitetnijoj budžet opremi. Ono, neam lovu za Mehaniku, ni za logitech, razer i slično. Barem da nabavim kvalitetno nešto u mom cjenovnom rangu.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #5 : 30. Lipanj, 2016., 17:44 »
Zašto ne uzmeš CoolerMaster Octane?!?


To ti je taj budget, dobiješ miš i tipkovnicu, osvjetljeni s nekoliko boja i sve radi super za tu lovu (pogotovo tipkovnica)

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #6 : 30. Lipanj, 2016., 19:49 »
Zašto ne uzmeš CoolerMaster Octane?!?


To ti je taj budget, dobiješ miš i tipkovnicu, osvjetljeni s nekoliko boja i sve radi super za tu lovu (pogotovo tipkovnica)

Posudila mi je djevojka njen stari komplet. Meeh je. Pogotovo miš. Kupio sam si sa strane Sharkoon M20

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #7 : 02. Srpanj, 2016., 13:21 »
Izbor se sveo na dvije tastature.

Prva je mehanička i sviđa mi se minimalizam i jednostavnost kod nje. Pogotovo što nema numpad dio na sebi - https://www.amazon.de/VicTsing-Mechanische-87-Tasten-Mechanical-Schreibkr%C3%A4fte/dp/B01D64M662/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1467455261&sr=8-3&keywords=mechanische+tastaturkako

Druga je polu mehanička, što znači da je i dalje jednim dijelom membranska. Ima 7 LED osvjetljenja i metalnu ploču na dnu. Malo je duža ali je također "frameless" - https://www.amazon.de/wasserdichte-Gaming-Tastatur-Hintergrundbeleuchtung-Heiligenschein-Tastaturlayout/dp/B01BGMQ5QS/ref=sr_1_17?ie=UTF8&qid=1467455638&sr=8-17&keywords=mechanische+tastatur

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #8 : 02. Srpanj, 2016., 14:22 »
Ova prva je standardna keyb koja se uklapa svugdje i neces fulati, jedino sto su blue switchevi jako glasni.

Sto se tice druge super je sto ima osvjetljenje pa ti se uklopi u build ali meni je malo cudno oblikovana.. i sto pobogu znaci polumehanicka? :D

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: Pomozite mi izabrati tastaturu.
« Odgovori #9 : 02. Srpanj, 2016., 15:53 »
Ova prva je standardna keyb koja se uklapa svugdje i neces fulati, jedino sto su blue switchevi jako glasni.

Sto se tice druge super je sto ima osvjetljenje pa ti se uklopi u build ali meni je malo cudno oblikovana.. i sto pobogu znaci polumehanicka? :D

Membrana je, ali koristi mehaničke switcheve da da lažnu simulaciju mehanike. U biti kad kucaš glasno je i visoko, a je i dalje membrana  :loludara:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9