HCL.HR

GPU memorija

  • 8 Odgovora
  • 2717 Hitova
*

MiroslavBlagojevic

  • *
  • 15
  • Igrice <3
GPU memorija
« : 26. Lipanj, 2015., 09:09 »
Moja gtx 760 graficka kartica ima 2 gb memorije, i ako na primer koristim 300-400 mb vise (kao na primer u GTA 5) hoce li to skoditi kartici ? (ne razumem se bas u to :P)
Miroslav

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GPU memorija
« Odgovori #1 : 26. Lipanj, 2015., 09:28 »
Nemože ti grafička trošiti više od 2GB VRAMa. O kakvih 300-400MB memorije pričaš? Vjerojatno si se zbunio i vidio korištenje RAM memorije koja nema veze s grafičkom.
Tvoja GPU ima 2048MB VRAMa i to je to, daljeod toga ne može. I naravno da ih možeš sve iskoristiti, nema što štetiti kartici, ona je za to i napravljena.

*

MiroslavBlagojevic

  • *
  • 15
  • Igrice <3
Odg: GPU memorija
« Odgovori #2 : 26. Lipanj, 2015., 09:48 »
sta znaci ovo onda?
Miroslav

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GPU memorija
« Odgovori #3 : 26. Lipanj, 2015., 09:53 »
Znaci da nisi dobro podesio igru jer vjerojatno ne znaš sto neki termini znače.
Vrati ignore suggested limits na OFF.
Nemozes trosit nešto sto nemaš. Samo si opterecujes karticu i radiš si probleme i s njom i s igrom.

*

MiroslavBlagojevic

  • *
  • 15
  • Igrice <3
Odg: GPU memorija
« Odgovori #4 : 26. Lipanj, 2015., 10:09 »
Hvala to me je zbunilo zato sto sam automatski optimizirao preko Geforce Exp i ovako je ispalo :P mada mi je radilo kako treba ali ne zelim pokvariti graficku
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj, 2015., 10:13 MiroslavBlagojevic »
Miroslav

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: GPU memorija
« Odgovori #5 : 26. Lipanj, 2015., 10:35 »
Nečeš je pokvariti. Taj slider na vrhu pokazuje koliko igra zahtjeva GPU RAMa sa odabranim postavkama. Ako jednostavno nemaš dovoljno - igra će raditi sporije jer GPU mora obraditi nešto i alocirati prostora za nove stvari istovremeno.

Ako baciš oko po GTA forumima, vidit ćeš da večina "Nvidia optimized" drivera na raznim konfiguracijama podesi sve tako da praktički svima koristi više nego što imaš. Pitanje je samo kakav ti je ostatak hardvera i može li taj višak prožvakat.

Npr. pogle ovo ;)


*

MiroslavBlagojevic

  • *
  • 15
  • Igrice <3
Odg: GPU memorija
« Odgovori #6 : 26. Lipanj, 2015., 11:04 »
Hvala na odgovoru ostatak nije problem samo me je ovo bunilo .
Miroslav

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: GPU memorija
« Odgovori #7 : 26. Lipanj, 2015., 12:27 »
Uz to, loše ti je podešen GTA V, jer je još stavljen na DirectX 10.1 umjesto 11!
Što se tiče tvojih pitanja i pokušaja optimizacije putem Geforce Experiencea on ima još uvijek dosta problema, donedavno nove verzije nisu uopće radile ako se uključi Shadowplay i ode na postavke...
Uz sve to ti svaku igru možeš podesiti kako tebi osobno paše. Ispod igre imaš "ključ" s kojim podešavaš na što ciljaš.
Naravno on sam detektira i ostatak tvog hardwarea pa slaže procjene i po njemu. Nije grafička samo ključna u računalu. Ako imaš slabiji procesor postoji mogućnost da ni ne možeš iskoristiti svoju grafičku do kraja, naravno tu su i preporučene konfiguracije developera i RAM.
Kada on sve zbroji dobiješ optimalno kako bi igra se normalno vrtila.

Što se tiče VRAMa možda je došlo do greške jer dosta ljudi koristi GTX 770 s 4GB VRAMa, dok ti imaš onu prvu verziju sa samo 2 GB

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GPU memorija
« Odgovori #8 : 26. Lipanj, 2015., 13:21 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9