HCL.HR

Grafička, cooler...

  • 18 Odgovora
  • 5606 Hitova
*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Grafička, cooler...
« : 30. Studeni, 2006., 21:16 »
ne znam s čim da zaljepim, odlijepio mi se termometar s grafičke i procesora, termometar je od displaya za prikaz temp u računalu. i koje je bolje hladilo za grafičku pasivno ili s ventilatorom.
koja je razlika u ovim hladilima za procesor http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=10583 http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=12220 http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=12219

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #1 : 30. Studeni, 2006., 21:37 »
Razlika je u socketima koje podrzavaju a ovaj sa oznakom AlCu znaci da je pola aluminij a pola bakar...preporucam ti da uzmes cijeli bakreni...ako ti treba za grafu cooler onda zalman Vf serija...a termometar mozes zalijepit Zalmanovim termalnim ljepilom imas ga u linksu ja mislim

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #2 : 30. Studeni, 2006., 22:55 »
thx, imaju termalno ljepilo

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #3 : 30. Studeni, 2006., 23:09 »
prvi zalman je 92mm, ostali 120mm.

osobno imam zalmana od 92 i kul je.

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #4 : 01. Prosinac, 2006., 11:45 »
jel dobro hladi, jesi imao kakvih problema s hlađenjem i ugradnjom

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #5 : 01. Prosinac, 2006., 12:02 »
Nisam, sve je islo super, jedino sto sam morao vaditi maticnu iz kucista (sck. A). Mislim da kod sck. 478 ne trebas vadit maticnu (ali citao sam da su neki imali problema sa 120mm verzijom).

Hladi odlicno i dosta je tih.

Imam HIS Excalibur Radeon 9800pro IceQ sa VGA silencerom koji je isto odlican (tih i dobro hladi, jos k tome i prejeftin, ako ga mozes naci).

A mozes uzet i Zalman VF.

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #6 : 01. Prosinac, 2006., 21:23 »
kad smo već kod rashlađivanja i sveg toga, da ne otvaram novu temu bez veze. zanima me kako da kablove po kućištu nekako dovedem u red da ne strše i ne zauzimaju prostor a opet sam nešto čuo da ako su previše stisnuti da se zagrijavaju i da može doć do kratkog spoja. neki su mi rekdli da uzmem plastike koji električari koriste za kablove kad ih razvlače po kući (one cjevi rebraste)

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #7 : 01. Prosinac, 2006., 22:52 »
Radio sam to (sa rebrastim cijevima, imas slike u moddingu... mozda :?) al nije ispalo najbolje.

Onda sam to maknuo i obmotao kablove izolirkom :mrgreen: i sad su zakon... promjer je manji, crni su... e da, moji su svakako dosta stisnuti, al bas ono dosta i nisam imao problema.

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #8 : 01. Prosinac, 2006., 23:05 »
kad smo već kod rashlađivanja i sveg toga, da ne otvaram novu temu bez veze. zanima me kako da kablove po kućištu nekako dovedem u red da ne strše i ne zauzimaju prostor a opet sam nešto čuo da ako su previše stisnuti da se zagrijavaju i da može doć do kratkog spoja. neki su mi rekdli da uzmem plastike koji električari koriste za kablove kad ih razvlače po kući (one cjevi rebraste)

kupi u linksu onaj sleeving kit u bojama imas raznim i da svijetli u mraku ako zelis i lijepo kablove u to uvuci i onda ih samo poslazi uredno, sta mozes sakri iza maticne i rubova i manje vise tako pametno si ih grupiraj

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #9 : 02. Prosinac, 2006., 14:56 »
ovo vam je moje računalo, ovo je još čisto kakvo je znalo bit. Ja sam se ovdje sav zapleo neznam ni gdje počet, ni šta je za šta, uostalom pogledajte sami. :lol:


sad ne znam di bih zaljepio termometar od CPU-a, pogledajte ono označeno područje ja sam nekako to odabrao kao mjesto od toga ali neznam pogledajte vi:


*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #10 : 02. Prosinac, 2006., 16:13 »
Sto ne razumijes sto se tice onih kabela? Dakle prvo lijepo sve poiskopcaj pa onda grupiraj kabele, znaci odvoji ono sto ide u maticnu, ono sto spaja diskove i optiku u drugu grupu i grafu zasebno u trecu grupu...kupi u linksu sleeving kit i lijepo ih omotaj, spoji i onda ono sto se moze posakrivaj iza maticne i rubova. Za diskove i optiku si probaj nabavit round kabele koji ce ti puno manje mjesta zauzet od klasicnih IDE kabela.

termometar zalijepi na mjesto gdje je bio prije,

BTW-ubuduce slike stavljaj na www.imagesforme.com

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #11 : 02. Prosinac, 2006., 18:34 »
problem je taj da neznam gdje je bio prije jer se u međuvremenu sam iskopćao, tojest odljepio

*

Anthrax

  • ******
  • 5284
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #12 : 02. Prosinac, 2006., 19:06 »
problem je taj da neznam gdje je bio prije jer se u međuvremenu sam iskopćao, tojest odljepio

onda ga nemoj ni stavljat...temperaturu proca mozes provjerit u biosu

*

Pinki

  • ****
  • 946
  • gej is okej
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #13 : 16. Prosinac, 2006., 00:14 »
Koliko najjeftini cooler dode?

*

linuxer

  • *
  • 64
  • šta radi slava i novac, najbolje je biti nitko
Odg: Grafička, cooler...
« Odgovori #14 : 16. Prosinac, 2006., 17:29 »
za sta cooler, za proc ti se krece od 42kn do 400kn, za grafulju 50kn do 300kn, za kuciste imas od 20kn :newbie:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9