HCL.HR

GTX 1080 ne daje signal na monitor

  • 9 Odgovora
  • 16509 Hitova
*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
GTX 1080 ne daje signal na monitor
« : 26. Listopad, 2017., 21:35 »
Ovako, zadnjih mjeseci imam probleme oko prikaza slike jer grafa ne daje signal na monitor ali ventovi se vrte i LED-ice na njoj svijetle, malo prije sam poslao mail na LINKS sa opisom kvara i zahtjevom za reklamciju, pa nista ne kosta da jos ovdje javim problem ako je netko mozda bio u slicnom problemu pa javi neku pametnu, a dobro dođe i za nekog ako ga zadesi takav problem jer ima dosta savjeta koji mogu pomoci.

Ovdje je opis kvara:

Uglavnom, promjenio sam 3 procesora u zadnjih godinu dana (i5 4670k, i7 7700k i trenutno imam i7 8700k) i 3 maticne ploce (z87, z270 i sada z370)  i apsolutno na svakom od tih sistema sam imao problem sa grafickom da ne daje signal na monitor vec mi samo stoji crna slika a na monitoru pise obavijest da mi graficka ne daje signal dok sa drugim grafama  i integriranom od procesora radi normalno. U konfi su sve komponente high-end, napajanje je EVGA SuperNOVA 750G2 tako da ni tu nije problem.

Nacini na koje sam pokusao rijesiti problem:

U pocetku sam to rijesavao vadenjem kartice i ponovnim stavljanjem u komp, ali kroz vrijeme je problem postajao gori i vadenje grafe vise nije pomagalo, tada sam skuzio da vadenjem RAM-a i ponovnim stavljanjem graficka opet pocinje davati signal na monitoru i sve radi normalno.

Evo sada zadnji put kada sam vadio grafu jer sam ugradio novi proc i maticnu, grafa opet nece davati sliku, vise nista ne pomaze ni resetiranje BIOS-a vadenjem baterije, vadenje rama, ne pomaze ni promjena BIOS-a na kartici preko switcha, kao ni promjena kabela DP ni HDMI, ne daje sliku ni na drugim kompjuterima ni drugim monitorima, DOK KOD MENE DRUGE GRAFICKE NORMALNO DAJU SLIKU...



*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #1 : 27. Listopad, 2017., 00:08 »
Sam si našao odgovor, sve si probao što si mogao. Jednostavno odnesi na reklamaciju dok još ima garanciju

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #2 : 27. Listopad, 2017., 00:42 »
Jedino si jos mislim da uzmem iz kutije od napajanja drugi kabel za napajanje grafe?  :geek: ...ali sta da sad sve raskapam kad u IDLE grafu mozes i na najjeftinijem smecu upaliti, a ako je napajanje problematicno to ce uglavnom pokazat u LOAD-u kad ga opteretis i druga grafa sa kojom sam probao (gtx 1050) radi normalno i prije je sve radilo normalno nije bilo nikakvog rusenja sistema ili resetiranja/gasenja sistema tokom igranja i benchanja.

Vidjet cu sutra sta kazu ovi iz Linksa pa javim uglavnom kako ide procedura.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #3 : 27. Listopad, 2017., 06:01 »
A realno ti si tu grafu tjerao do maksimuma, a ako je stalno bila pod najvećim OC-om i nisi limitirao fps na neku pristojnu brojku...


Moja je isti OC, al igre su mi sve lockane na 60 ili nešto više fps-a. Ne forsiram ju previše jer nema apsolutno nikakve potrebe. Bitno mi je da su detalji ultra i fps da nije ispod 60. Dakle Vsync, nvidia inspector, itd.
Rijetko koju igru sam namjerno tjerao preko 100, ali to je da isprobam neke stvari i onda bih zbog tearinga koristio nvidia fast sync koji bi mi to popravio.


No ja ni ne igram neke igre u kojima je fps iznad 60 uopće bitan...


Ne kažem da je zbog toga, ali ako ju nikada nisi lockao i stalno ju cijedio, moguće da je nešto otišlo...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #4 : 27. Listopad, 2017., 06:30 »
Ma nema to veze, grafa je radila na 55-60 stupnjeva, stabilna ko kuca i dobro istestirana prije upotrebe za 24/7.

Inace, ja sam na 1440p i uvijek igram na max postavkama tako da to bas zakolje grafu u performansama i uvijek ce radit na minimum 90% u AAA naslovima dok upalim v-sync, a ima i igara gdje se znala boriti za 60FPS.

EDIT:

Ovo je kolko citam rasiren problem, ima dosta ljudi sa tim problemom opcenito KLIK, i sa AMD grafama i Nvidia-ma, garancija je tu tako da izgleda da ce pasti nova gtx 1080  :kava:
« Zadnja izmjena: 27. Listopad, 2017., 06:54 HighEnd »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #5 : 27. Listopad, 2017., 07:23 »
Vrlo vjerojatno kvar nema veze sa overclockom, te gpu se nebi trebale moći softverski ubiti sa ovo malo kontrole što daju korisniku (voltage offset, powerlimit) jer je i to u sigurnim granicama. Jednostavno gpu je kvarljiva roba, krepala je jednom liku i evga gtx 1080 a nema ju par mjeseci, jednostavno se događa

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #6 : 27. Listopad, 2017., 07:29 »
Javili su ovi iz Linksa da im donesem karticu u servis pa ce rijesiti u sto skorijem roku (toga me i strah)  :hiha2:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #7 : 27. Listopad, 2017., 07:55 »
Gledaj sad njihovu ponudu pa ako te zanima nešto drugo da im nadoplatiš ako želiš.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #8 : 27. Listopad, 2017., 14:23 »
Nebi doplacivao jer za 1440p 60Hz mi je ovo taman, nebi imao koristi od gtx 1080ti. Bolje sparat za Voltu i 4k monitor.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: GTX 1080 ne daje signal na monitor
« Odgovori #9 : 13. Studeni, 2017., 08:55 »
Samo da javim, graficka predana u prosli ponedeljak na servis, u petak me zvali da me ceka nova, znaci 5 dana je trajao proces, svaka cast za Links, iako moram priznat da sam ih i ja malo "pritegnuo" mejlovima i pozivima  :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9