HCL.HR

Hardversko pitanje

  • 9 Odgovora
  • 3059 Hitova
*

petronie

  • *
  • 16
  • Pusti me na miru da popijem pivu
Hardversko pitanje
« : 27. Travanj, 2013., 06:17 »
Imam jedan problem za koji ja mislim da je moja grafička kartica da tako kažem odgovorna; što želim reći da na Dxdiagu a mi piše da imam procesor Intel Petium 4 CPU 3.00 GHz (2 CPUs) jer kako bi mogao "igrati" bfbc2, a za grafu Radeon x1300 / 1550 Series (everest kaže da grafa ima 256 mb) jer kako sam rekao vjerujem da grafa kriva za to što mi šteka ne samo u bfbc2 nego i u puno slabijim igara tipa NFS Underground 2 i Leauge of Legends koji u zadnje vrjeme igram. Sad ide pitanje, što je krivac grafa ili procesor?
« Zadnja izmjena: 27. Travanj, 2013., 08:12 WEAPONX »

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Harversko pitanje
« Odgovori #1 : 27. Travanj, 2013., 08:10 »
Po ovome što si ti rekao, ja bih rekao da ti je grafička zrela za zamjenu. :kava:

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Harversko pitanje
« Odgovori #2 : 27. Travanj, 2013., 08:11 »
Ni ta grafička ni procesor odavno nisu za igranje. Značajnu nadogradnju bilo čega ne možeš napravit zbog stare platforme pa ti je najbolja solucija počet štedit za novi komp.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #3 : 27. Travanj, 2013., 08:35 »
To svakako... Mada taj dvojezgreni Pentium može sasvim fino pokrenuti starije naslove.

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #4 : 27. Travanj, 2013., 08:39 »
To vjerojatno nije dvojezgreni procesor nego, single-core Pentium 4 s HT-om, što se prikaže kao "2 CPUs" u Windowsima.

*

petronie

  • *
  • 16
  • Pusti me na miru da popijem pivu
Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #5 : 27. Travanj, 2013., 09:19 »
to da moram kupit novi komp to znam i sam, ali sam mislio ako SLUČAJNO budem nadograđivao ovaj komp šta bi se trebalo mjenjati

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #6 : 27. Travanj, 2013., 12:36 »
Ma doslovno nema smisla nadograđivati to. Možeš danas vjerojatno za nekih 1000 kn uzet komp (polovni) koji će biti barem duplo sposobniji od ovoga.

Mijenjanje grafičke bi ti najviše pomoglo u smislu igara, ali ne možeš staviti ne znam kakvu grafičku u taj komp jer, prije svega - procesor će ju kočiti, a osim toga imaš vjerojatno AGP port na matičnoj tamo (a teško ćeš uopće naći bolju AGP grafičku) i onda će ti vjerojatno trebati i bolje napajanje, jer su šanse da imaš neko koje je em staro, em preslabo. Tako da sve zajedno je jednostavno prestaro da se ima ikakvog smisla nadograđivat to. Baci to na neki oglasnik, nekome bi moglo poslužiti za kasu ili nešto slično (stavi da prodaješ za nekih 600-700kn, otić će brzo vjerojatno)... i onda, ovisno o financijama uzmi nešto modernije.


Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #7 : 20. Svibanj, 2013., 21:48 »
Imam ja jedno pitanje u vezi grafe SAPPHIRE HD4830 512MB,256BIT.
Zanima me kakva je u igrama ,mnogo je stara grafa al mi na mnogim poredjenjima sa nekim cak malo novijim grafama izbacuje dobre rezultate.
Naime ,mene zanima dali je bolja od NVIDIA 8800 GTS 640  MB,dali je bolja od nje i kakva je sa grafama tipa: GeForce 8800 GT 512mb, GeForce 9500 GT 1024 mb.
Trazim odgovor od "ZNALACA" ?? :geek::mrgreen:

Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #8 : 21. Svibanj, 2013., 09:48 »
Poredak tih kartica ti ide ovako:  HD 4830 512 mb, 8800 GTS (G80) 640 mb, 8800 GT 512 mb, 9500 GT 1024 mb. Još bi se tu mogle ubaciti 8800 GTS 512 MB koja je tu negdje sa HD 4830 pošto je dolazila s novijim G92 čipom te je tako bila jača nego starija verzija G80 sa više Vrama (640 mb), novija 9800 GT/GTX/+ i 9600 GT/GTX.

Teško da će ti se naći netko tko ima u posjedu sve grafičke i igra novije igrice s njima jer ih baš ne mazi vrijeme više, a i performanse ti ovise o ostatku konfiguracije pa moraš uzimati takve podatke s rezervom.
Sve u svemu to su starije kartice koje su više dobre za ljubitelje starijih naslova nego novih. Kod igranja novijih naslova s navedenim grafičkama te očekuje smanjenje razina postavki naravno od igre do igre ovisi, rezanje na AA i AF-u, te smanjivanje rezolucije. Baci oko malo na you tube jer vjerujem da ima sigurno par videa s navedenim grafičkama u određenim novijim igrama pa možeš otprilike vidjeti kako se nose s njima i na kojim postavkama ako je opisano u videu, ali ne računaj da su to grafičke za 1050/1080P rezoluciju i sve ovisi o tome na koje igre ciljaš.

Ako gledaš jeftinu polovnu grafičku koja može izgurati novije i stare igre kak spada moja ti je preporuka HD 5770 1GB - ima podršku za DX 11, smanjen tdp, u globalu se manje grije i ima bolje/tiše hlađenje od svih navedenih modela, noviju arhitekturu, dobar oc potencijal i naravno jača je osjetno od svih navedenih kartica dosad odnosno kad bi ju išao ugrubo uspoređivati sa nekom starijom grafičkom ona bi išla uz bok sa HD 4870/4890 modelima.


Odg: Hardversko pitanje
« Odgovori #9 : 21. Svibanj, 2013., 16:54 »
Imao sam prije ovakav procesor. To je toliko sranje taj HT jer perfomanse podiže samo u nekim aplikacijama dok u drugim zna doći do pada perfomansi. Mislim da je fakat vrijeme da počen skupljati lovu za neki novi komp.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9