HCL.HR

HDD loš u usporedbi s ostatkom računala

  • 3 Odgovora
  • 1917 Hitova
*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
HDD loš u usporedbi s ostatkom računala
« : 14. Listopad, 2015., 18:52 »
Nedavno sam nadogradio računalo s idućim komponentama:
i5 4460 3.2 GHz
8 GB RAM-a na 1866 MHz
Sapphire Nitro R7 360 Overclocked

Ostavio sam stari hard disk ali sam skužio, ili makar mislim, da mi on usporava ostatak sistema. Star je već oko 5 godina, ne znam točno, godina dana manje više. 500 GB.

Ako se ne vidi na slici, sve mi je na 7,7 osim procesora koji je na 7,5 i hard diska sa 5,9.

U nekim igrama mi stvarno treba malo duže da uđem u igru ili server, recimo Rust ili SW Battlefront.
Ali baš ono kad dođe kod dijelova kod kojih mislim da on učitava sa hard diska, recimo mapu ili ta sranja, ono baš ga udrogira.

Zadnja godina srednje škole smjera tehničar za računalstvo i imam nekog znanja i iskustva ali ne bih se baš za*ebavao.

Jel mi može netko iskusniji dati savjet oko toga, da kupim novi hard disk ili ne. Što da napravim. Ako trebam kupiti što točno da kupim.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: HDD loš u usporedbi s ostatkom računala
« Odgovori #1 : 14. Listopad, 2015., 19:14 »
Po Windows ocjenama imaš najjaču ocijenu za mehanički disk.
Znači nema veće ocijene od 5,9 osim ako ne koristiš SSD pa te to ne treba zabrinjavati.
A on uvijek za glavnu ocijenu ne uzima prosjek nego "najslabiju kariku".

Ako ne trebaš SSD i zadovoljan si svojom konfiguracijom neka te ništa ne brine i ne disk te ne usporava. Iako kada bi nabavio SSD vidio bi značajno ubrzanje cijelog sustava.
Novije igre rade bolje na SSDovima, ali to je samo u slučaju bržih učitavanja i manjeg fps dropa. Igre na kojima se to primjeti su novije i veće tipa Witcher 3, MGS V, GTA V i itd.

Tvoj HDD se po ovome ponaša normalno, ali možeš još provjeriti u kakvom je stanju tvoj HDD uz pomoć nekih od programa

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: HDD loš u usporedbi s ostatkom računala
« Odgovori #2 : 14. Listopad, 2015., 19:18 »
Kupi SSD i preporodit ces se, sad imas 240GB modela po dobrim cijenama, i dobijes puno prostora za sve programe i instalacije igri koje zauzimaju sve vise i vise mjesta, a racunalo ce ti "letit". Recimo ovako nesto http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/ssd/pat-ignite-240gb/
Također i graficka ti je dosta slaba za ove danasnje igre, nebi bilo lose prebaciti se na neku polovnu r9 280, 280x, mogu se naci za 1000-1200kn.

*

imagineak

  • **
  • 238
  • And it's Freddie Mercury!
Odg: HDD loš u usporedbi s ostatkom računala
« Odgovori #3 : 14. Listopad, 2015., 23:35 »
Hvala na odgovorima, nisam to znao. :piva:
Graficka kartica nije bas najbolja ali je sasvim dovoljna za trenutne potrebe.
Onda za par mjeseci uzmem SSD i novu graficku.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange. "

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9