HCL.HR

HDMI kompatibilnost

  • 6 Odgovora
  • 3112 Hitova
*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
HDMI kompatibilnost
« : 16. Rujan, 2012., 16:47 »
Kupio sam novi tv neki dan i gledam sad kako bi spojio komp na njega u svrhu igranja i gledanja videa.

TV ima hdmi 1.4 priključke, a grafička (HD5850) 1.3 ako se ne varam.

Gledam ovo:

Citat: hdmi.org
Are HDMI 1.4 devices going to be backwards-compatible with older HDMI (v.1.0 - 1.3) devices?

Yes, devices built to the HDMI 1.4 specification will be fully backwards-compatible with existing HDMI devices and their features.

Ako sam dobro shvatio, 1.3 kabel bi trebao radit, ili sam u krivu?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #1 : 16. Rujan, 2012., 17:00 »
Bilo koji kabel ce ti radit na tim uticnicama.

Slicno kao i sa USB 3.0 uredajima na USB 1.0 utorima na kompovima. Vrijedi i obrnuto.
Poanta je u tome da je sve backwards kompatibilno. Nemas brige oko nicega. Nemoj trazit specificno 1.3 kabel jer ce ti netko uvalit neko skupo govno.
Trazi vulgaris HDMI i to je to.

Sve je digitalno ionako, nema razlika u signalu. Ili je savrsena slika ili je uopce nema.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #2 : 16. Rujan, 2012., 17:04 »
Tako jednostavno? A ja već sat vremena kombiniram hdmi tipove i verzije.  :bonk:

Tnx   :piva:
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #3 : 16. Rujan, 2012., 22:39 »
Da ne otvaram novu temu... Ima netko iskustva sa urezivanjem slike na novijim lcd/led televizorima?
Neki programi imaju gore i dolje crne linije koje se nemogu riješiti strechanjem slike budući da se program emitira u 4:3 formatu zajedno sa tim linijama.
Jel se može to (i logo programa) urezat ako se gleda film od 2-3 sata? Isto pitanje za filmove sa kompa, dvd-a, usb-a i sl.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #4 : 16. Rujan, 2012., 22:42 »
Na novom modelu?
Ne. Trebao bi imat kompletno identicnu sliku nekoliko desetaka(ili stotina) sati da bi se ista "urezalo" na novijim telkama.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #5 : 16. Rujan, 2012., 22:54 »
Radi se o LG 32LS5600. U prodaji je od ožujka ove godine.

U priručniku se spominju nekakva dva sata nakon kojih može doći do urezivanja slike prilikom gledanja 4:3 slike koja nije horizontalno rastegnuta. Zato pitam.
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

Odg: HDMI kompatibilnost
« Odgovori #6 : 15. Listopad, 2012., 16:39 »
pozdrav ljudovi, imam problem ......spojio sam komp na TV sa hdmi prikljuckom.....ali slika je cila nekako presvijetla, rezolucija koda nevalja.....isao sam u control panel i pokusavao mijenjati display ali nikakva pomoc......stoga dali netko vec imao ovakav problem ili da mi pomogne objasnit setup......

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9