HCL.HR

Hladnjaci pitanje.

  • 24 Odgovora
  • 8179 Hitova
Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #15 : 09. Kolovoz, 2018., 18:43 »
Bio sam citao malo recenzije o ovom napajanju i dosta ljudi se zali s slicnim problemom. Probat cu posudit napajanje pa vidjet dal ce i dalje se gasit...
Bio sam pogledao cooler od procesora i koliko sam mogao vidjet sve je sjelo kako treba, a pasta je vec bila stavljena tvornicki. Ne znam samo ako je problem do napajanja jeli moguce da se i zbog toga i procesor pregrijava.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #16 : 09. Kolovoz, 2018., 19:36 »
Nebi trebalo utjecati. Eventualno ako se napajanje pregrije (pa radi toga i gasi) pa sa time ugrije i ostale komponente malo

VS nisu kvalitetna napajanja, to je njihov low end

Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #17 : 09. Kolovoz, 2018., 23:47 »
Isprobat cu novo napajanje i vidjet dal je u tome problem. Samo me brine sto na nekim ne zahtjevnim igricama (poput csgo i rocket league) procesor zna doc do 75C, a stari koji je puno slabiji nije imao nikakvih problema.
Hvala na pomoci
Edit: Dao sam PC da mi pogleda iz servisa i kazu da je problem u Asrock B360 PRO4 maticnoj od koje cipset ne moze dovoljno podrzat Intel i5 8400.
« Zadnja izmjena: 10. Kolovoz, 2018., 12:26 Matija 564 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #18 : 10. Kolovoz, 2018., 16:32 »
WTF koja glupost od objašnjenja. Takva mbo (ispravna) rutinski drži takav cpu. No ne znači da problem stvarno nije do mbo (možda joj je vrm sjeban ili nešto slično). Uglavnom garanciju sigurno imaš za mbo, mora ti sad bezprijekorno raditi

Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #19 : 11. Kolovoz, 2018., 00:53 »
Da, maticnu cu svakako vratit. Navodno bi trebao uzet nesto tipa Z370 koje su skuplje za nekih 400kn..
Mogu ja vratit ovu i nadoplatit al mi je glupo ako ova treba podrzat taj procesor.

Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #20 : 22. Prosinac, 2018., 15:38 »
Pozdrav. Treba mi preporuka top-down blowing design hladnjaka za AMD FX 8370.

Imam ASRock 990FX Extreme3 matičnu, stoga mi baš treba da je top-down blowing design.
"* For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design."

Nisam overclockao CPU, a i nemam namjeru. Što se budžeta tiče ne bih se specijalno ograničavao, ali bih volio da nije preskupo.. Ima li tko kakvu preporuku?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #21 : 22. Prosinac, 2018., 17:36 »
To piše za prve revizije te mbo (nemaju R2.0 u imenu)  jer vrm nije baš dobar, a ploča je fino koštala (ja sam preporučivao bolje u tom budžetu)

Trenutno nemaš baš nešto dobrih, a povoljnih top down coolera (do 300kn recimo), možda da potražiš polovne Scyrhe Grand Kama Cross 2 ili 3, te Cooler Master GeminII

Od dustupnih možda ovo

Od skupljih imaš mali milijun top down nocuta
« Zadnja izmjena: 22. Prosinac, 2018., 17:38 andrash »

Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #22 : 22. Prosinac, 2018., 19:56 »
Potvrdio si mi otprilike što sam i ja sam tražio odnosno nisam bio zadovoljan trenutačnim izborom.

Imam već cooler, ali sam razmišljao o promjeni i uzimanju boljeg. S obzirom na situaciju računam da mi je bolje i isplativije možda promijeniti matičnu ili čak najbolje matičnu + procesor nekad u budućnosti.

Hvala ti na odgovoru. Uzeti ću opcije u obzir mada mislim da ću radije napraviti ono što sam gore naveo.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #23 : 22. Prosinac, 2018., 20:08 »
Pa ako ti cpu ne throttla nemaš razloga mijenjati ploču. To je drugo što ne možeš napraviti neki bijesan overclock...
IMO ako budeš mijenjao ploču - mijenjaj cijelu platformu na neku novu ddr4 (cpu, mbo, ram)

Odg: Hladnjaci pitanje.
« Odgovori #24 : 22. Prosinac, 2018., 20:17 »
Nažalost cpu throttla, pa sam zato i rekao. Uspio sam spriječiti throttlanje sa postavljanjem power plana na high performance i stavljanjem minimum i maximum processor state na 99%. Jedino je to spriječilo throttlanje.
Hvala na savjetu :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9