HCL.HR

How to - Odrzavanje hardware-a

  • 9 Odgovora
  • 4523 Hitova
*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
How to - Odrzavanje hardware-a
« : 19. Siječanj, 2016., 14:04 »
Pitanje je kako odrzavate svoje konfe, periferiju, cak i druge uredaje, kao tablet, mobiteli, zvucnici, monitor.
Svi mi koji dosta slobodnog vremena provodimo za kompom, radeci bilosto, cesto tamo pusimo, grickamo, jedemo. Takoderkonfda zahtjeva malo paznje, pa da li cistite i mijenjate term pastu na godisnjoj bazi, dvogodisnjeg ili kada nesto krepa. Kako cistite tipkovnice, miseve? Cime brisete osjetljive podloge LCD-a, mobitela ili tableta?

Meni se kanta lako otvara, tako da sve ocistim od prasine jednom mjesecno otprilike. Sluske, misa i tipkovnicu najcescese univerzalnim maramicama za ciscenje (bez alkohola), i to radim skoro svakih nekoliko dana, isto tako vec godinama igram bez podloge tako da i okolni prostor brisem cesto. Monitor + TV koji su spojeni na komp, mob i tablet brisem sa onim malim vlaznim maramicama za ciscenje naocala. Dok vece generalke radim jednom godisnje, ali ugl zato sto nesto mijenjam, pa odspojim cijelu konfu, ako sam bas lijen proc ne diram, prebrisem suhom krpom, poslozim kablove i slozim nazad. Kako vi odrzavate svoje?

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #1 : 19. Siječanj, 2016., 14:42 »
Dosta se govoti o tome kolko često treba posegnut za nekim održavanjem. Tu nema neke specijalne formule, varirat će naravno na osobnoj bazi, kolko često je oprema u pogonu u kakvim uvjetima radi i slično.

Osobno sam s godinama malo "omekšo" sa održavanjem, zbog nedostatka i vremena i volje to raskopavat svako malo. Bočne stranice niti nema, kantu posisam u prolazu tu tamo, detaljnije dedicated čišćenje ide kad se nabere smeća, odokativno jednom godišnje. Radi u podosta čistim uvjetima i case nema dodatne ventove tako da se ne nakupi tak brzo govana, your mileage may vary. Ak se heatsink dovoljno zaštopo da zahtjeva skidanje i još malo tretmana, onda usput i pasta nova ide, u suprotnom ne mjenjam, pokazalo se da neka normalna pasta potraje barem 2 godine bez problema bez posebne degradacije svojstava. Kad već komadam, grafa se isto rastura, čisti hladnjak i pasta swapa.

Periferiju minimalno, ne pušim, ne žderem oko kompa nikad, keyba i sluške su ispod krpe dok se ne koriste, miš tu i tamo alkoholom i to je to. Monitore svake prijestupne napipsam sa onim čudom za čistit elekrtoniku i krpom prođem ekran.
« Zadnja izmjena: 19. Siječanj, 2016., 14:46 Chux »

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #2 : 19. Siječanj, 2016., 14:52 »
kako mislis cistim uvjetima?

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #3 : 19. Siječanj, 2016., 16:35 »
Znači da je u prostoriji u kojoj nema toliko prašine, kao na primjer kancelarija.
U mom ofisu nema ništa osim stolice i stola, sve je gletano, laminat dole, bla, bla... Znači da je mogućnost nakupljanja prašine zaista minimalna, uodnosu na recimo klasične sobe di imaš i tepihe, graderobu, namještaj, i slično.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #4 : 19. Siječanj, 2016., 16:55 »
Mjesečno usisavam prašinu sa zaštitnih mrežica na ventovima. Kućište ima velik protok zraka i zato ga češće i čistim.
Svaku večer kada se komp gasi stavljam preko njega prekrivač jer mu je gornji dio otvorenog tipa pa ovako spriječim prašinu da uđe unutra.
Tipkovnicu i miš stalno držim pokrivenima osim ako ih taj čas ne koristim.
Gamepad mi je u orginalnoj zatvorenoj ambalaži koju sam izrezao kako bi kablovi mogli biti nesmetano spojeni.


Znači sve je više manje zaštićeno i pokriveno.


A što se tiče čišćenja monitora pazi! Neke kemikalije nagrizaju ekran ili stvaraju film oko ekrena koji na kraju radi probleme. Zato smo ih u dućanu prestali prodavati.
Najbolje, najprirodnije, najsigurnije i dosta djelotvorno ti je staviti u omjeru 1:1 u čašu alkoholnog octa i vode. Uzmeš one krpice s mikrovlaknima, namočiš lagano rub i skidaš mrlje bez pritiskanja kružnim pokretom. Nakon toga također kružnim pokretom prebrišeš monitor suhom sttranom krpe.
I to ponoviš koliko puta treba.
Jer moraš znati da maramice za naočale su napravljene za čišćenje stakla s razni zaštitama premazima i itd. Monitor NEMA staklo i osjetljiviji je od naočala.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2016., 16:54 »
na tom malom pakiranju tih maramica navedene su lcd ekrani, nemam sad kod sebe ali budem proucio, da li vecina pokriva pc i periferiju jer ja to doslovno nikad nisam napravio, nit mi je palo napament

*

Prayer

  • **
  • 183
  • 1.6180339887
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #6 : 20. Siječanj, 2016., 16:59 »
Mis najvise cistim jer se on prakticki i najbrze zaprlja. Sto se tice komponenta u kompu sve je cisto ko suza posto Storm Trooper ima vrlo dobru zastitu protiv prasine. Inace cistim 3 puta godisnje kuciste.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #7 : 20. Siječanj, 2016., 17:00 »
Ja jesam prije pokrivao ps3 peškirom,(čisto da prašina ne pada)
kad prestanem igrat pokrijem i ne palim po nekoliko dana, čak je i 2mj mirovao,
bila nestašica Igara neko vrijeme kod mene. :fpalm:



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

level

  • **
  • 224
  • Bitches be like...
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #8 : 20. Siječanj, 2016., 17:14 »
mogu dat otkaz i zakopat se u jamu ako ne sjednem za pc 2 mj, ali dobro da, pokrivam i ja telku na moru koja se koristi 2 tjedna godisnje :D

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: How to - Odrzavanje hardware-a
« Odgovori #9 : 20. Siječanj, 2016., 17:34 »
hahaha pa buraz koristio sam ja PC jer mogu puno više na PC nego na ps3 radit kad nemam igara, to je prednost.

Isto tako sam se malo grizao, ko napušteno kuče je bio, šta je tu je.  :wildboy:
pokrivam i ja telku na moru koja se koristi 2 tjedna godisnje :D

Eto vidiš. kad nemaš šta snjom svejedno je gledaš tako i tako.  :D



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9