HCL.HR

i7 procesor

  • 12 Odgovora
  • 4309 Hitova
i7 procesor
« : 21. Siječanj, 2010., 19:48 »
Ima li ga netko? Isplati li ga se kupovati? Pod uvjetom da ne morate mijenjat i matičnu.

Odg: i7 procesor
« Odgovori #1 : 22. Siječanj, 2010., 00:08 »
Slusaj, bilo govno ili ne, ako kosta 10k kn mora biti dobro.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: i7 procesor
« Odgovori #2 : 22. Siječanj, 2010., 00:16 »
Dakle, ako kosta 10k, onda je dobro, cak i da je govno :hihi:

Nasmijao sam se :wildboy: Inace neam pojma.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: i7 procesor
« Odgovori #3 : 22. Siječanj, 2010., 11:34 »
Ima li ga netko? Isplati li ga se kupovati? Pod uvjetom da ne morate mijenjat i matičnu.

da pogodim..

godine ti se krecu od 15 do 19g
zelis igrat GTA 4 na najvisoj rezi mogucoj, kao i sve najnovije igre
nakon sto si procitao gornju stavku smisljas nacin kako nam pojasniti da ti racunalo treba "za posao"
vecina prijatelja ima top konfu, pa ju zelis i ti imat
ne znas sto je 3d modeliranje, cgi animacija, renderiranje itd.
zelis kupit "nesto sto ce trajat 5 godina", iako komponente jedva prezive godinu dana.


ako si se nasao u gornjih nekoliko izjava onda ne, ne isplati se uzimat i7 procesor. za istu svrhu će ti poslužiti i c2d e8400

ako sam slucajno fulao, moje isprike

Odg: i7 procesor
« Odgovori #4 : 22. Siječanj, 2010., 13:58 »
da pogodim..

godine ti se krecu od 15 do 19g
zelis igrat GTA 4 na najvisoj rezi mogucoj, kao i sve najnovije igre
nakon sto si procitao gornju stavku smisljas nacin kako nam pojasniti da ti racunalo treba "za posao"
vecina prijatelja ima top konfu, pa ju zelis i ti imat
ne znas sto je 3d modeliranje, cgi animacija, renderiranje itd.
zelis kupit "nesto sto ce trajat 5 godina", iako komponente jedva prezive godinu dana.


ako si se nasao u gornjih nekoliko izjava onda ne, ne isplati se uzimat i7 procesor. za istu svrhu će ti poslužiti i c2d e8400

ako sam slucajno fulao, moje isprike
:ave: :ave: :ave:
hahaha lol, ulješao si mi dan :)

dovoljno je kliknuti na moj profil i vidjeti da mi je već 24. kako vrijeme leti...
ne želim igrati gta4 jer sam odustao od single player smeća već prije 1-2 god... (znam da gta ima neki mp ali fail na veliko)
ne trebam jak proc za posao jer još ne radim. iako jedva čekam da počnem jer se želim maknuti iz ovako ograničene hrvatske u kojoj klinci flejmaju svako pitanje na forumu.
većina prijatelja ima konfu koja... zapravo svi imaju laptope na kojima jedva vrte cod 1, ali to nas ne sprječava da zajedno odigramo starcraft tu i tamo...
znam sve te pojmove koje si nabrojao, i da ne znam, kao klinac od, koliko si mi godina dao, već bih proguglao ili prowikipediro :P
koliko će i7 trajat ne znam, ali do sada sam komp mijenjao svakih 4-5 god...

nisam se našao niti u jednoj izjavi ali nema veze, oprošteno ti je. ipak si me nasmijao =)

zašto mi treba jak proc pitate se. jer se u slobodno vrijeme bavim izradom raznih videa te mi rendanje, edit, otvaranje samih sirovih file-ova, itd... oduzima puuuno vremena jer imam 'stari' proc...
« Zadnja izmjena: 22. Siječanj, 2010., 14:02 urnebes »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: i7 procesor
« Odgovori #5 : 22. Siječanj, 2010., 15:18 »
Mali offtopic:

zašto mi treba jak proc pitate se. jer se u slobodno vrijeme bavim izradom raznih videa te mi rendanje, edit, otvaranje samih sirovih file-ova, itd... oduzima puuuno vremena jer imam 'stari' proc...

http://www.hcl.hr/forum/index.php?topic=9666.0

Do show something.

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: i7 procesor
« Odgovori #6 : 22. Siječanj, 2010., 16:52 »

zašto mi treba jak proc pitate se. jer se u slobodno vrijeme bavim izradom raznih videa te mi rendanje, edit, otvaranje samih sirovih file-ova, itd... oduzima puuuno vremena jer imam 'stari' proc...

Brzina diska (RAID po mogućnosti) je imo bitnija od čiste snage procesora.

Al velik problem je u softveru i kodeicma. Ovisno koji koristiš, jer neki još ne znaju ni šta bi sa dvije procesorske jezgre, dok su drugi napredniji i lijepo se raspoređuju po većem broju jezgri npr. No, s obzirom da je multithreding budućnost, i da će sav softver kad tad bit optimiziran za rad na tim i takvim procesorima, nema zapravo nekog razloga zašto ne uzeti neku i7 konfiguraciju. Posebice ak se ima love, jel.


Al ak se ima love, zaš onda ne uzeti neki Apple Pro stroj? 8 jezgri, 32 GB rama, 4 diska... :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: i7 procesor
« Odgovori #7 : 22. Siječanj, 2010., 16:58 »
ok, nemam toliko para još. samo se informiram.

koristim sony vegas 8.0 pro

pogledat ću malo o RAID-u

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: i7 procesor
« Odgovori #8 : 22. Siječanj, 2010., 17:05 »
Vegas 8.0 zna koristiti dodatne jezgre, tak da se nemoraš brinuti.
Neki quad bi ti bio sasvim dovoljan. Čak i za HD obradu.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: i7 procesor
« Odgovori #9 : 22. Siječanj, 2010., 17:29 »
/cut

nakotilo se pun kufer klinaca sa slicnim i7 pitanjima, moj bed.


Za to sto koristis bi ja radije uzeo i5 procesor. mislim, budimo realni, i7 previse kosta i prebrzo ce ga vrijeme pregazit, i5 je sad ok po cijeni i ima odlične performanse, ja bi tih 700-800kn radije ulozio u SSD sistemski disk, nego za i7.

po meni sad ultimativnu konfu predstavlja kombinacija i5 procesora, jednog SSD diska, jednog HDD diska, 4gb RAMa i ati4890 1gb..sve iznad toga je pretjerivanje i potpuno nepotrebno.


Odg: i7 procesor
« Odgovori #10 : 22. Siječanj, 2010., 23:21 »
bolji reply nisam mogo dobit :) hvala syzygy

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: i7 procesor
« Odgovori #11 : 23. Siječanj, 2010., 17:23 »
Da, Syzygy ti je dao najbolji moguci odgovor.  :hug
The greatest teacher, failure is.

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: i7 procesor
« Odgovori #12 : 25. Siječanj, 2010., 13:05 »
/cut

nakotilo se pun kufer klinaca sa slicnim i7 pitanjima, moj bed.


Za to sto koristis bi ja radije uzeo i5 procesor. mislim, budimo realni, i7 previse kosta i prebrzo ce ga vrijeme pregazit, i5 je sad ok po cijeni i ima odlične performanse, ja bi tih 700-800kn radije ulozio u SSD sistemski disk, nego za i7.

po meni sad ultimativnu konfu predstavlja kombinacija i5 procesora, jednog SSD diska, jednog HDD diska, 4gb RAMa i ati4890 1gb..sve iznad toga je pretjerivanje i potpuno nepotrebno.



totalno se slažem za SSD disk...fakat su brzi.

al što se tiče teme tj i7 proca...a ono pretjeruju ga gadno sa cijenom, ali ako dečko ima para pa ono ko mu je kriv  :mrgreen:

meni je jedan nabrijani i7 želja jednog dana, al ono možda i ja pretjerujem...
zapravo dok ja skupim za i7 na tržištu će bit i9 vech  :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9