HCL.HR

Igre trzaju na ovakvoj konfi...

  • 4 Odgovora
  • 2211 Hitova
Igre trzaju na ovakvoj konfi...
« : 19. Listopad, 2018., 11:47 »
Nemrem dobit stabilan fps niti u jednoj novijoj igri. Uvijek nesto trzucka , rezucka i polako postaje iritantno. Gledao sam malo po netu i ekipa sa losijom konfiguracijom vrti igre  na boljim detaljima , vecoj rezoluciji i definitivno boljim fpsom. Evo bas sam jucer instalirao GTA V i nikako na zelenu granu s njim da se to pristojno vrti.
Komponente su sljedece:

MBO: MSI H81M-P33
Napajanje: Realpower 500 80 PLUS BRONZE 500W ATX 2.3 12V version
CPU: i5 4440 sa stock coolerom koji ide uz procesor
GPU: Gigabyte GTX 1060 6GB
RAM: 8gb
HDD:TOSHIBA DT01ACA050 500GB 7200 RPM 32MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"

Primjetio sam da mi je temperatura procesora 51-53 C u svakoj jezgri dok ne igram , jutros dok sam upalio GTA 5 skocila je na 100 C u svakoj jezgri. Hladnjak je ociscen prije tjedan dana , stavljena je i nova termalna pasta (neka od cooler mastera). Lijepo je stavljena , nisam je namazao ko seljo pastetu...

Sad me zanima jeli moguce da zbog temperature procesora igre toliko trzaju , zasto on uopce podize toliko temperaturu i oce li mi novcanik jos jednom zaplakat ovaj mjesec ako je do coolera  :fpalm:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Igre trzaju na ovakvoj konfi...
« Odgovori #1 : 19. Listopad, 2018., 15:47 »
Nisam razumio dali su ti tolike temperature prije ili nakon promjene paste?
Možda nisi dobro namontirao cooler, možda ne drže one nožice

Moguće je da je do toga, jer kad je prevruć cpu throttla (snižava takt da se spasi)

Odg: Igre trzaju na ovakvoj konfi...
« Odgovori #2 : 19. Listopad, 2018., 21:10 »
Temperature su takve bile i prije promjene paste. Ne znam koja je optimalna temperatura za taj procesor ali stotka mi se cini stvarno previse. Nozice su sjele kak treba , al reda radi razmontirat cu jos jednom i staviti nanovo pastu cisto da budem siguran.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Igre trzaju na ovakvoj konfi...
« Odgovori #3 : 19. Listopad, 2018., 21:31 »
Do nekih 70-ak C bi bilo normalno da ne googlam sad.
Može biti i da ti monitoring program krivo pokazuje, no budući da ti sve trza vjerojatno jest. Možeš probati i "prst" metodu na cooleru :D

Jel radi vent btw?

Odg: Igre trzaju na ovakvoj konfi...
« Odgovori #4 : 20. Listopad, 2018., 01:27 »
Jedan pin nije bio dobro zahvatio , sad je temperatura na 52 max pod punim opterecenjem. Nikad mi to ne bi palo na pamet... Hvala  :ave: :ave:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9