HCL.HR

is missing - problem

  • 6 Odgovora
  • 2927 Hitova
*

Wildboy

  • ******
  • 7551
is missing - problem
« : 12. Rujan, 2009., 21:31 »
Znači ovako. Danas sam malo micao stol u sobi, tako da sam morao pomaknut i komp.
I sad, spojim sve natrag kako je bilo, pokušam upalit komp i javlja mi ovaj error:



Jedino što mogu je ugasit komp, tipkovnica ne funkcionira.
Ustvari, sve radi kad uđem u BIOS recimo, al kad dođe do ovog, tipkovnica kao da nije uključena.
Probao sam u neki drugi utor al valjda nije do tipkovnice. Jer očito nešto fali.
Ali hej, što fali. :(

Odg: is missing - problem
« Odgovori #1 : 12. Rujan, 2009., 23:23 »
Prijatelju pokušo sam i ja Guglat,ali ništa nisam našao :solidus:

Puno sreće

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Odg: is missing - problem
« Odgovori #2 : 13. Rujan, 2009., 01:01 »
Ma radi se o NTLDR is missing problemu, ekran mi se pomaknuo malo udesno svojom voljom.  :hiha:
Sad bi kao trebao repair windowsa napravit, al problem je u tome što mi tipkovnica ne reagira na ništa nakon što se pojavi crni ekran.
Čak ni kad stisnem shortcut za boot.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 13. Rujan, 2009., 02:19 Wildboy »

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: is missing - problem
« Odgovori #3 : 13. Rujan, 2009., 03:09 »
Shortcut za boot? Ne kužim baš na šta misliš, valjda onaj boot screen pa stišćeš F8?

Uglavnom, do toga ne bi smjelo doć ako u biosu podesiš da je prvi boot device DVD rom i ubaciš Windows instalacijski CD, pa putem njega obaviš repair Windowsa. Doduše budući da si samo premještao komp, i vjerojatno tokom tog premještanja oštetio komad hardvera ( možda hard, možda rame ), neznam koliko će ti repair uopće uspjeti, ali nije ni to isključeno.

Odg: is missing - problem
« Odgovori #4 : 13. Rujan, 2009., 08:56 »
1.  Insert the Windows XP bootable CD into the computer.
2. When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.
3. Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.
4. Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.
5. You will then be prompted for your administrator password, enter that password.
6. Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter, which in this case is "e." This letter may be different on your computer.

      copy e:\i386\ntldr c:\
      copy e:\i386\ntdetect.com c:\

7. Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: is missing - problem
« Odgovori #5 : 13. Rujan, 2009., 11:28 »
Ak imaš prek usba tipkovnicu, a vjerojatno imaš, stavi u BIOSu USB legacy support [enabled], pa ćeš moć u safe mode.

*

Wildboy

  • ******
  • 7551
Odg: is missing - problem
« Odgovori #6 : 13. Rujan, 2009., 17:29 »
Hvala, sređeno. Može lock.  :ementaler:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9