HCL.HR

Kako ugasiti Num Lock?

  • 7 Odgovora
  • 5883 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Kako ugasiti Num Lock?
« : 10. Ožujak, 2010., 18:19 »
Ne, ozbiljno....kako?  :wildboy:

Znači sve radi normalno dok je komp upaljen. Palim i gasim Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock - sve radi savršeno. Ugasim komp - upali se jebena lampica od Num Lock-a. Ono....wtf?

Komp ugašen, lampica svijetli. Kad ugasim napajanje na tipku od iza onda se ugasi i num tako da vjerujem da ne vuče BIOS bateriju. Mislio sam da je do Keyboard Power On (ili kako već), ali nije, disabled je u BIOS-u. Guglao sam, ništa pametno nisam pronašao.

Imajte na umu da sam komp sam spajao ali ono.....radio sam to 100 puta i sumnjam da je zbog toga. Komp radi savršeno već pola godine (izuzevši num lock problem, jel). Ima itko kakvu ideju?  :wildboy:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #1 : 10. Ožujak, 2010., 18:38 »
Ak je usb tipkovnica probaj "usb keyboard legacy support" stavit na disabled, iako sumnjam da će riješit problem, jer napajanje dok je spojeno uvijek daje struju PS/2 i USB protu (na nekim pločama). A i ovisi o tipkovnici, moja npr. ne svijetli.
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak, 2010., 18:43 noda »

Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #2 : 10. Ožujak, 2010., 19:25 »
ištekaj iz kompa kad ga ugasiš ako ti tolko smeta :(

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #3 : 10. Ožujak, 2010., 19:28 »
Meni isto uvijek to svijetli i ne smeta mi uopće. Imam stolić s onim za uvlačenje/izvlačenje za tipkovnicu pa kad ga ugasim samo uvučem unutra i uopće ne smeta. :hiha:
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #4 : 10. Ožujak, 2010., 19:29 »
@noda: nije to, probao  :(

@mišo: ajde nemoj

@šedou: nije bit u tome dali smeta ili ne (gasim sklopku na glavnoj utičnici tako da se ugasi i lampica), stvar je u tome što se to nebi trebalo događat, jel
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #5 : 11. Ožujak, 2010., 15:59 »
Pa nije to niš čudno, ak uzmeš u obzir da kad zgaziš komp, napajanje još uvijek daje struju matičnoj. Ja se na tvom mjestu nebi brinuo.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #6 : 11. Ožujak, 2010., 16:22 »
očito mu se to nije prije pojavljivalo.  :(

Jebemu, ako mi nije meštar tamo još kad smo prvi komp uzeli nešto objašnjavao da ako ostane svjetlo na tipkovnici onda sam uključio nešto negdje pa mogu komp upalit s nekim ctrl + nešto...


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Kako ugasiti Num Lock?
« Odgovori #7 : 11. Ožujak, 2010., 16:29 »
Da, nije mi se to prije događalo. Ja sam mislio da je upaljena ta opcija u BIOS-u da mogu palit komp preko tipkovnice, ali nije, na disabled je. ;((((
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9