HCL.HR

komp nece da upali!

  • 29 Odgovora
  • 11522 Hitova
komp nece da upali!
« : 29. Kolovoz, 2015., 17:55 »
kompjuter mi nece da upali,kada stisnem dugme za paljenje ono malo zasvijetli,ventilator od napajanja se okrene za jedan krug isto tako i onaj na procesoru.

sada neznam u cemu bi mogo biti proble.,mozda se dugme za paljenje pokvarilo.

eto svaki savjet,prijedlog je dobrodosao. :thumbs:

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #1 : 29. Kolovoz, 2015., 18:27 »
Hajde samo probaj izvaditi bateriju iz matične ploče i vratiti ju natrag.
Ponekada to upali. Također provjeri jesu li svi kablovi od napajanja čvrsto na svome mjestu.
I čuješ li kakav bip, ako da koliko puta se oglasi matična ploča?

Još možeš probati izvaditi RAM i vratiti ga natrag.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #2 : 29. Kolovoz, 2015., 18:32 »
To je i meni isto na starome pc-u zavergla 2 puta zavrti se i stanee.

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #3 : 29. Kolovoz, 2015., 19:12 »
Isti problem i kod mene , samo sto kod mene kad pretisnem da upali ventilatori se uopste ne okrenu , promjenio sam napojnu i svjetli zeleno svjetlo na maticnoj ali opet nece da upali

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #4 : 29. Kolovoz, 2015., 19:19 »
Onda sva trojica probajte što sam gore napisao.

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #5 : 29. Kolovoz, 2015., 19:42 »
Vadio bateriju i stavio opet , takodje izvadio ram(1x8gb) stavio na drugi slot opet nista ventolatori se uopste ne micu kada pokusam da upalim komp ali gori ona zelena lampica na matocnoj, takodje sam pokusavao srafcigerom da upalim opet nista

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #6 : 29. Kolovoz, 2015., 19:45 »
Probaj još naći jumper na matičnoj clear CMOS. Ako to ne upali, a sve je dobro spojeno, onda još možeš probati vidjeeti je li do procesora ili matične.

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #7 : 29. Kolovoz, 2015., 19:57 »
Radio sam i to , opet nista :solidus: ne vjerujem da je maticna gori ona zelena lampica a procesor prije mozda 3-4 mjeseca kupio kao nov i3 3240

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #8 : 29. Kolovoz, 2015., 20:00 »
Nema veze što svjetlo na matičnoj gori. Ona ima hrpetinu stvari na sebi i ona je kostur cijelog računala. Može se dogoditi da ne radi utor za RAM, a sve drugo radi i itd.
Probaj staviti CPU kod prijatelja na matičnu ili njegov CPU na svoju matičnu pa ćeš otkriti krivca

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #9 : 30. Kolovoz, 2015., 00:38 »
Moguće da vam je neka komponenta krepana pa ne želi dizat zbog toga. Pričali samo baš jednom o tome, meni je recimo bilo zbog krepane tipkovnice, pa kad sam ju ištekao normalno se dizao sustav, jednom mi je bilo zbog grafičke, uglavnom može biti svašta, najbolje je ići metodom eliminacije 

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #10 : 30. Kolovoz, 2015., 01:00 »
Rijesio problem , stavio drugu maticnu i upalio mi se racunar bez problema, svi ventilatori rade, izgleda da je u pitanju maticna tj. sigurno je crkla mada ne vjerujem da li je crkla posto na njoj kada bi ukljucio napojnu upalila bi se zelena lampica na maticnoj takodje port za internet bi svjetlio narandzastom bojom ali mi se na njoj racunar nije mogao uopste pokrenuti , probao sam zamjenjivanjem napojne , procesora ali nista, sve dok nisam stavio drugu maticnu, moze li mi ko reci da li je ova maticna na kojoj ne mogu upaliti komp crkla ili ?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #11 : 30. Kolovoz, 2015., 08:03 »
Stvar je u tome da servisi kod nas (osim ovlaštenih servisa proizvođača) nemaju opremu za diagnostiku kvara matične ploče. Oni rade isto ovo što smo Andrash i ja rekli - metoda eliminacije. Doslovno svaku komponentu zamijene (jednu po jednu) i vide da li onda računalo radi ili ne. Ako si promjenom matične ploče uspio upaliti računalo, a sve ostale komponente su ostale iste u računalu, onda je to definitivno matična ploča!
Već sam ti ranije rekao da svijetlo na matičnoj ne znači apsolutno ništa.
Ako je pod garancijom možeš ju odnijeti u servis i dobiti novu.

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #12 : 30. Kolovoz, 2015., 18:51 »
Hajde samo probaj izvaditi bateriju iz matične ploče i vratiti ju natrag.
Ponekada to upali. Također provjeri jesu li svi kablovi od napajanja čvrsto na svome mjestu.
I čuješ li kakav bip, ako da koliko puta se oglasi matična ploča?

Još možeš probati izvaditi RAM i vratiti ga natrag.
izvadio bateriju i vratio nazad,opet isto nece da upali.

probo sam rame izvaditi,ali nazalist nije ni to pomoglo.

kada stisnem gumb za paljenje napravi nekakav zvuk,ali to nije onaj klasicni bip.

kablove sam sve pregledo,to je uredu.

imas mozda jos neki prijedlog?

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #13 : 30. Kolovoz, 2015., 18:58 »
Još možeš probati eliminirati PSU i CPU.
Probaj upaliti računalo s drugim napajanjem (posudi ako možeš od nekoga) a ako niti to ne upali, probaj naći od prijatelja CPU koji možeš isprobati...

Odg: komp nece da upali!
« Odgovori #14 : 30. Kolovoz, 2015., 19:07 »
napajanje koje je unutra je od 400,imam dva stara kompa koja nekoristim mislim da imaju od 350,pa mogu probati staviti pa javim.

 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9