HCL.HR

Komp se smrzava

  • 4 Odgovora
  • 11787 Hitova
Komp se smrzava
« : 31. Prosinac, 2016., 23:08 »
E ovako, imam problem sa kompjuterom. Sve je bilo super, odlično, bez ikakvih problema, najnormalnije radio u windowsima.. Kad odjednom ko grom iz vedra neba, sve se smrzne. Ne reagira ni tipkovnica ni miš.. aj reko dobro, zna se dogodit.. resetiram kompjuter - start windows normally, kad ono taman mi se pojavila slika desktopa i počeli se učitavat startup programi, i opet se smrzne. Lampica na kučištu koja označava rad CPU-a HDD-a, prestane žmigati u tom trenutku kad se sve smrzne.
Rekoh, možda je problem u windowsima.. Pokrenem u safe modu idem napravit system restore.. i taman mi se otvorio prikaz da biram koji restore point, opet se smrzne...
već lagano kipim... resetiram ponovno, uđem u BIOS provjerit temperature - sasvim normalne: matična 35°, a CPU oko 37°... dođem do zaključka da to nije razlog za smrzavanje
Krenem raskapat kučište, izvadim procesor da ću pastu drugu stavit.. kad ono, ne mogu ju nać {#} nemam pojma gdje je, možda sam ju nekom i dao -.-'
ugl, vratim procesor natrag, montiram ventilator, sve spojim.. uključim komp i smrzne se u BIOS-u...
Maloprije sam ga opet uključio, uspio sam čak 5 minuta neš radit.. no kad sam uštekao WiFi stick, smrzne se... probam uključit bez sticka - opet ista stvar...
 
Eh sad pitanje: je li to ima veze sa procesorom? Da nije u pitanju nešta drugo? Svi ventilatori se okreću, nema pregrijavanja, RAM pločice funkcioniraju... Jel bi vrijedilo zamjenit pastu? Mislim, bi li pomoglo s obzirom da je nisam mjenjao jedno pola godine?

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Komp se smrzava
« Odgovori #1 : 01. Siječanj, 2017., 09:23 »
Kako znaš da RAM pločice rade?!?
Izvadi jednu po jednu i šaltaj ih okolo po slotovima. Znači makni ih sve van. Uzmi samo jednu pločicu i propaj podići komp s njom. I tako za svaku pločicu koju imaš. Ako se s nekom pločicom komp smrzava znači da je ona uzrok.
Isto tako napravi clear CMOS na matičnoj i vidi ima li pomoći. Moguće je da je i do napajanja, pa ako imaš tester isprobaj je li sve u redu ili posudi napajanje od frenda i vidi hoće li tada sve normalno raditi.


Pastu ne mijenjaš (ovisno o upotrebi kompa) svako malo. Recimo svake 2 godine je neka normalna rutina za mijenjanje paste. Pogotovo ako se CPU ne prži konstantno na visokim temperaturama, nije OC.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Komp se smrzava
« Odgovori #2 : 01. Siječanj, 2017., 13:49 »
Je, može biti do napajanja ili čak mbo. Najbolje ti je to provjeriti metodom eliminacije, da od nekoga posudiš ako možeš. Ako ti zamrzava i u biosu do hdd-a nije

Odg: Komp se smrzava
« Odgovori #3 : 01. Siječanj, 2017., 14:20 »
Od napajanja je.Gledo sam prvo temperature grafe i procesora i sve u redu,onda testiram rame prva radi,a i druga isto.Laknulo mi je za njih.Posudio frend napajanje i gle divno cudo radi.Nije ni cudo sto je crklo kad sam drlog kupio.Hvala vam jos jednom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Komp se smrzava
« Odgovori #4 : 01. Siječanj, 2017., 14:42 »
Yup

Citat:
Noise level is the main problem with generic units. On this generic power supply we reviewed noise level was outside specs at any wattage we pulled from the power supply. When pulling 250 W from this unit, noise level at +5 V was at 220 mV, more than four times above the limit.

This explains why some stability problems (i.e., computer freezing, computer rebooting by itself, etc) on computers using a generic power supply are solved by replacing the power supply with a “branded” one, even when your computer isn’t pulling a lot of power.

Read more at http://www.hardwaresecrets.com/how-much-power-can-a-generic-500-w-power-supply-really-deliver/6/#gDSI3xrbZrtpyMSE.99

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9