HCL.HR

Kompjuter za 4K

  • 17 Odgovora
  • 7809 Hitova
Kompjuter za 4K
« : 08. Lipanj, 2015., 18:26 »
Evo htjeo bih pročitati vaše preporuke za kompjuter sposoban igrati igrice u 4K rezoluciji (medium-high postavke, barem 40 fps-a)
Budžet mi je 15000 kn.
Već imam OS od starog računala koje sam nedavno prodao.

Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #1 : 08. Lipanj, 2015., 18:35 »
Evo prvo pitanja, imaš 4k u jednom monitoru ili bi spajao više njih?
Jer kod više monitora AMD ima prednost zbog Eyefinity tehnologije koju je relativno lagano postaviti.
Kupovao bi sve zajedno gotov PC ili u komponentama?

Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #2 : 08. Lipanj, 2015., 18:37 »
Evo prvo pitanja, imaš 4k u jednom monitoru ili bi spajao više njih?
Jer kod više monitora AMD ima prednost zbog Eyefinity tehnologije koju je relativno lagano postaviti.
Kupovao bi sve zajedno gotov PC ili u komponentama?

Monitor mi je jedan Samsungov UHD tv na 60 HZ
Planiram u komponentama kupiti i sam sastaviti

Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #3 : 08. Lipanj, 2015., 19:19 »
Ok, onda bi vjerojatno bilo bolje da se okrenem nVidiji zbog Advanced PhysX.

Evo core dio kompa bez harda, kučišta itd....

MBO: MSI Z97 Gaming 7, s1150, D3, S3, m.2, SLI, CF, ATX                                                1446kn
CPU: INTEL Core i7 4790K BOX, s. 1150, 4.4GHz, 8MB cache, Quad Core                            2995kn
PSU: Corsair PSU Builder Series CX850M, Modular Power Supply, 80+ Bronze, EU Version      927kn
GPU: 2x GAINWARD GeForce GTX 970, 4GB DDR5                                                     2 x 2819kn
RAM: Corsair 4x8GB DDR3 1866 C9 Ven                                                                2207kn


Sve zajedno 13213kn :ave:

Ja sam to sve nabrzaka pobaco u jednom dućanu (Protis) tako da bi vjerojatno mogao pronać neke stvari dosta jeftinije da tražiš po ostalim dućanima. :D

Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #4 : 08. Lipanj, 2015., 21:26 »
Ok, onda bi vjerojatno bilo bolje da se okrenem nVidiji zbog Advanced PhysX.

Evo core dio kompa bez harda, kučišta itd....

MBO: MSI Z97 Gaming 7, s1150, D3, S3, m.2, SLI, CF, ATX                                                1446kn
CPU: INTEL Core i7 4790K BOX, s. 1150, 4.4GHz, 8MB cache, Quad Core                            2995kn
PSU: Corsair PSU Builder Series CX850M, Modular Power Supply, 80+ Bronze, EU Version      927kn
GPU: 2x GAINWARD GeForce GTX 970, 4GB DDR5                                                     2 x 2819kn
RAM: Corsair 4x8GB DDR3 1866 C9 Ven                                                                2207kn


Sve zajedno 13213kn :ave:

Ja sam to sve nabrzaka pobaco u jednom dućanu (Protis) tako da bi vjerojatno mogao pronać neke stvari dosta jeftinije da tražiš po ostalim dućanima. :D

To Protis! Tamo sam kupio komponente za prosli kompjuter.

Jedino sta nisam jos siguran je dali da uzmem jednu gtx 980 i OC-am ju i onda bi mogao kupiti slabije napajanje.

I ne treba mi 32 GB Rama 16 mi je dovoljno.

Ali dobar prijedlog :D


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #5 : 08. Lipanj, 2015., 21:28 »
Nemoj se ljutiti ali nisi bas vjerodostojan sa ovom temom, ajde uslikaj mi 15000kn sa svim novcanicama okomito okrenutim i slozit cu ti svoj prijedlog za 4K mada je moj savjet da ta tehnologija jos nije spremna za trenutni hardver.

Matteokov konfa koju si preporucio nije bas bajno rijesenje i ima dosta nepotrebnih stvari
« Zadnja izmjena: 08. Lipanj, 2015., 21:30 HighEnd »

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #6 : 08. Lipanj, 2015., 22:06 »
Nemoj se ljutiti ali nisi bas vjerodostojan sa ovom temom, ajde uslikaj mi 15000kn sa svim novcanicama okomito okrenutim i slozit cu ti svoj prijedlog za 4K mada je moj savjet da ta tehnologija jos nije spremna za trenutni hardver.

Matteokov konfa koju si preporucio nije bas bajno rijesenje i ima dosta nepotrebnih stvari


ako ima 15 000 nek ode kupit onaj alienware laptop sta su nedavno recenzirali nece mu nista falit...a u ostalom ako ih stvarno ima nek ude u neki ducan sa njima i slozit ce mu pc i napravit pocasnu veceru za njega...

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #7 : 08. Lipanj, 2015., 22:16 »
Ti Alienware laptopi su gadan markentiski trik, najvise se ljudi pale na njega zbog fora izgleda a ustvari ne nude nista vise nego recimo neki Asus koji je u nekim solucijama i 70 posto jeftiniji. Sta se tice ovoga za ducan to rade ljudi koji se kuze u svoj zanat, dođu sa parama i kazu sta im treba, a onaj ko je neupucen i ne kuzi previse o komponentama je najbolje da preko foruma trazi pomoc u slaganju, zato jer trgovci uvijek uvaljuju robu koje se trebaju rijesiti.

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #8 : 08. Lipanj, 2015., 22:25 »
onaj ko se ne kuzi nece sigurno dat 15000 kn za pc, sigurno ce se raspitat i vidit sta kupuje jer u suprotnom je debil...a sta se tice alienwarea i njihovog marketinskog trika to ti je ko da kazes da je lamborghini marketinski trik...ljudi znaju sta uzimaju i uzimaju to jer je to zlatna kruna automobila, tako i doticni za laptope...ja prvi kad mi ima te pare bi ga uzea....premocan je i nihov marketinski trik bi na meni upalija...

Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #9 : 08. Lipanj, 2015., 23:15 »
Nemoj se ljutiti ali nisi bas vjerodostojan sa ovom temom, ajde uslikaj mi 15000kn sa svim novcanicama okomito okrenutim i slozit cu ti svoj prijedlog za 4K mada je moj savjet da ta tehnologija jos nije spremna za trenutni hardver.

Matteokov konfa koju si preporucio nije bas bajno rijesenje i ima dosta nepotrebnih stvari

Pa SLI mora biti za 4k, gtx 980 je malo preskupa pa sam predložio 970
Ovaj proc će sigurno dat sve iz te dvije grafe iako može i jeftiniji (ali kao što kolega navodno kaže, ima 15000 :hiha:)
Napajanje je ono što te dvije grafe i proc minimalno traže i ne treba mu 32gb rama već je dosta i 16, no isti razlog kao i gore, više je bolje.

Druga konfa koju bi dao je s dvije gtx980 i slabijim procom ali ne znam kako bi cijena onda jer vjerojatno u PSU treba jači.

Svatka naravno kupuje drugačiju konfa koja misli da je naj, zato se i imamo toliku ponudu i milju kombinacija. ;)

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #10 : 09. Lipanj, 2015., 07:43 »
Pa SLI mora biti za 4k, gtx 980 je malo preskupa pa sam predložio 970
Ovaj proc će sigurno dat sve iz te dvije grafe iako može i jeftiniji (ali kao što kolega navodno kaže, ima 15000 :hiha:)
Napajanje je ono što te dvije grafe i proc minimalno traže i ne treba mu 32gb rama već je dosta i 16, no isti razlog kao i gore, više je bolje.

Druga konfa koju bi dao je s dvije gtx980 i slabijim procom ali ne znam kako bi cijena onda jer vjerojatno u PSU treba jači.

Svatka naravno kupuje drugačiju konfa koja misli da je naj, zato se i imamo toliku ponudu i milju kombinacija. ;)

Matteokov malo poslušaj što ti HighEnd govori... Rekao si u jednom postu da si informatičar po struci, što definitivno nitko ne bi zaključio...
1. Matična ploča je preskupa i nepotrebna.
2. Tko još uzima Gainward GPU kad MSI, Gigabyte i Asus imaju bolje riješenje za hlađenje i svaki od njih ima 3 godine garancije, dok ostatak ekipe ima 2 godine...
3. Što će mu od Corsaira Vengance koji je na 1866MHz kad po defaultu Intel podržava 1600Mhz... Uz to Kingstonov HyperX ima doživotnu garanciju...
4. Pitanje je hoće li čovjek uopće raditi OC i treba li mu k verzija CPUa...
5. Ako već ideš na k procesor i high end mašinu obavezno uzimaš i dobar cooler tipa Noctua NH-D15 ili neko CLC hlađenje kako bi čovjek uopće mogao koristiti taj OC...
6. Obvezno ide SSD od bar 240GB
7. Obvezno je i dobro kućište od bar 900+kn!

A ti si s ovim čovjeku sve to srezao... Jer samo SSD + dobro  kućište + dobar cooler i + HDD ti dođu ccs 3500kn što onda prelazi budget za 1000+kn...
Konfa je totalni promašaj.
Uz to sad dolaze nova AMD serija 300, a i GTX 980ti je jako blizu! I tko još ima gaming rig 4k u 3 monitora?!? Pa to ni Titan u SLIu ne bi mogao vrtiti, a kamo li trenutna AMD ponuda zbog Eyefinitya....
Uostalom ako netko kupuje tako skup PC onda vjerojatno zna spojiti monitore, pa nije to kvantna fizika...
Samo da znaš i ja radim servis računala i vodio sam dućan za prodaju isključivo informatičke opreme... Ako si informatičar onda stvarno nisi u toku i trebao bi paziti što točno pišeš ljudima jer oni traže konkretne stvari, a ne nešto "nabacano na brzinu".

@Tožu Matej

Ti stvarno misliš kupiti PC ili se zafrkavaš? Već smo imali par takvih na forumu s istom cifrom od 15k kuna....
Uz to objavio si u temi Vaša konfiguracija specifikacije svog PCa ili nečijeg tuđek?
Jer ako već imaš ovako dobar PC čemu onda slaganje nečeg novog?GPU ti još nema ni gopdinu dana... Ovo mi sve smrdi na neku zafrkanciju ili se varam?!?

« Zadnja izmjena: 09. Lipanj, 2015., 07:52 Hrv4tin4 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #11 : 09. Lipanj, 2015., 14:40 »
Također nit mu treba 850w, nit bi itko corsair CX seriju gledao za 900+kn. Tu je car super flower leadex 650w koje je neusporedivo naprednije i kvalitetnije napajanje.

Otvaraču teme se (ako uopće ima tu konfiguraciju), uopće ne isplati kasapit tu konfiguraciju da bi ju se prilagodilo za 4K. Odlična je za sve, osim za 4K.

*

iJerkOffJedenTag

  • *
  • 123
  • FPS, Sandbox, Sport i Avanture.. <3
    • Twitter @iBlindHD
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #12 : 09. Lipanj, 2015., 15:47 »
4k na 3 monitora? :ave:


Msm da za to treba u SLI stavit 3x ili 4x GTX 980 sa jebodelicnim hladjenjem i jos jebodelicnijim napajanjem .. A budget od 15.000 ain't gonna cover that :ne:


*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #13 : 09. Lipanj, 2015., 15:55 »
4k na 3 monitora? :ave:


Msm da za to treba u SLI stavit 3x ili 4x GTX 980 sa jebodelicnim hladjenjem i jos jebodelicnijim napajanjem .. A budget od 15.000 ain't gonna cover that :ne:

4X GTX 980 bi bilo idealno za jedan 4k monitor za igranje sa svim detaljima na ultra postavkama, a za 3 monitora sa takvom rezolucijom bi igrao na low postavkama, jako je upitno kako bi to funkcioniralo...

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Kompjuter za 4K
« Odgovori #14 : 09. Lipanj, 2015., 16:13 »
zaboravljate da Sli i cf tehnologija još uvjek ne funkcionira najbolje i da bi u mnogim igrama imao performanse jedne grafe. Nije to samo tako nakrkat gpu i miran si. Tamo gdje i radi ima mnogo podešavanja i tko god je imao takve multigpu setupe i nije baš bio zadovoljan s tim

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9