HCL.HR

Kuler

  • 9 Odgovora
  • 3259 Hitova
Kuler
« : 03. Kolovoz, 2015., 19:53 »
Da li neko mozda zna zasto mi se cuje kuler koji se nalazi na prednjoj strani kompjutera :) ? Ali cuje se tek kada stavim masku ( poslao sam i sliku ), ne znam sta da radim jako je iritirajuce, Kada stavim masku jednostavno se cuje kao da sam upalio traktor... Cistio sam 5 puta kuler idalje ne pomaze, zato sto se cuje samo kada se stavi maska, Slike se nalaze dole, MOLIM VAS POMOZITE

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kuler
« Odgovori #1 : 03. Kolovoz, 2015., 19:57 »
Zato što cooler vibrira jer je to dosta loše kućište i nemaš nikakvu gumu koja bi te vibracije utišala.
Možeš probari staviti tanak komad spužve ili gume okolo vijaka od coolera.
Ali stvarno tanak sloj bez pretjerivanja. To je u slučaju da se cooler čuje samo kada je prisutna maska, ako se čuje glasno i bez maske onda je do samog coolera.

Odg: Kuler
« Odgovori #2 : 03. Kolovoz, 2015., 20:07 »
Kuciste je Midi ATX Chieftec CM-01B-U3-OP ( nije valjda toliko lose :D ), inace to je pocelo da se cuje tek pre nekoliko dana, ali oke ... Inace sto se tice spuzve gde tacno da je stavim ? :) Ako mi mozes poslati neku sliku, posto mi nije jasno, da je stavim izmedju maske i kulera, ili unutar kucista stavim oko kulera ? I reci mi samo kakva je ta spuzva gde bi mogao da je kupim, tj. kako izgleda ona .. P.S, evo link od kucista http://ecx.images-amazon.com/images/I/51yqyVL2ZvL._SY300_.jpg
« Zadnja izmjena: 03. Kolovoz, 2015., 20:09 xGruja »

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Kuler
« Odgovori #3 : 03. Kolovoz, 2015., 20:23 »
Prvo moraš znati dolazi li buka od samog coolera ili dolazi samo kada se vrati prednja maska.
Kada staviš nazad masku stisni ju čvrsto s rukama uz kućište i vidi je li se smanjila ili pojačala buka.
Možeš probati i malo otpustiti vijke koji drže ventilator ako je buka od vibracije i to bi trebalo djelomično pomoći.

Odg: Kuler
« Odgovori #4 : 03. Kolovoz, 2015., 22:28 »
vjerojatno si prvi put skidao masku od kad si ga kupio
Ja imam neko coolermaster kučište i nakon 2 mj poslije kupnje skinuo masku da očistim. Kad sam vratio masku ista stvar kao kod tebe, slagao komp u Adm-u, oni kad su testirali komp vjerojatno su primjetili da maska sjeda uz vent pa je nisu stisnuli do kraja, jer isto culo se da struže, a ja kad sam vraćao stisnuo do kraja pa strugalo.
Ja sam na masci potrgao kao neki graničnik iznutra, mali komad plastike koji je nasjedao na vent i odonda sve pet, mozda imas isti problem

Odg: Kuler
« Odgovori #5 : 04. Kolovoz, 2015., 00:42 »
Iz Srbije sam pa bas ne razumem dobro rec 'potrgati' ali mislim da to znaci pokidati :) Inace evo slika, da ima kao neka kvacica koja tacno staje na kuler :) Evo slika pa pogledaj :))) Inace ako je to to sto si ti imao, uzecu neku testericu pa cu skratiti :))) PS: SLIKA

Odg: Kuler
« Odgovori #6 : 04. Kolovoz, 2015., 04:51 »
A moguće da je u tome problem
Ako imas bijele krede namaži vrh te plastike pa vrati masku da vidiš gdje sjeda
Čini mi se da je ta plastika samo distancer

Odg: Kuler
« Odgovori #7 : 04. Kolovoz, 2015., 18:05 »
Sjeda tacno na taj kuler... Ne znam sta da radim jako je iritirajuce kada nema te maske sve je oke, ali kada se stavi kuler stvarno pocinje da se cuje ...

Odg: Kuler
« Odgovori #8 : 05. Kolovoz, 2015., 14:00 »
Pa ako ti je ta plastika samo graničnik skrati ju
Bar bi ja tako
Probaj bez maske stisnut vent sa nečim na tom mjestu pa vidi jel to pravi problem

Odg: Kuler
« Odgovori #9 : 05. Kolovoz, 2015., 14:51 »
Probao, stisnem, ne pravi .... hahah :D Ja stvarno ne znam...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9