HCL.HR

Kupnja monitora - hitno...

  • 13 Odgovora
  • 5625 Hitova
Kupnja monitora - hitno...
« : 11. Ožujak, 2014., 18:50 »
Pozdrav ljudi, da ne duljim hitno mi treba par prijedloga za dobre HD monitore do nekih 1400kn max. Ja sam pronašao ovo: http://www.instar-informatika.hr/samsung-monitor-ls23c350hs-led-23-169-1920x1080/0221852 komentari?
Prijedlozi...hvala unaprijed.

EDIT: i ovaj http://www.instar-informatika.hr/dell-e-series-e2414h-61cm-24-led-monitor-vga-dvi-d-1920x1080-black-euro-plug-3yrs/E2414H-09
EDIT2: Tek sam sad skuzio da ovaj drugi ima TN Matricu....bljee. IPS mi treba, bolji je!? (Ispravite me ako griješim)
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2014., 19:02 Nasty Rabbit »

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #1 : 11. Ožujak, 2014., 19:02 »
Za te novce su ti ova dva modela best buyevi:

LG

DELL

Slicne matrice tako da je kvaliteta slike priblizna, Dell prednjaci po pitanju ergonomije, a LG je nesto responzivniji 5ms vs 8ms.

Ako te jos neki detalji zanimaju pitaj.
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2014., 19:10 mrmuscolo »

*

andrash

  • ******
  • 5939
« Zadnja izmjena: 11. Ožujak, 2014., 19:32 Andrash »

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2014., 13:16 »
Pozdrav.
Nisam siguran je l' odgovarajuce mjesto za postaviti pitanje, ali bolje nego da otvaram bezveze novu temu. (Valjda)

Ovako, mislio sam kupiti monitor (posto je stari riknuo) do nekih 370 KM :    http://www.winwin.ba/   
Posto se slabo razumijem, treba mi pomoc! :)

Razmisljao sam mozda da uzmem:
http://bit.ly/1pti43s

Inace monitor ce sluzitii za obicnuu upotrebu (Internet, igrice, filmovi).

Hvala

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2014., 13:19 »
palac gore za navedenog Dell-a


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2014., 13:54 »
i USB hub nemaju? Iako i ovaj dell nema neku spretnu lokaciju za USB-e, odmah do video konektora u poleđini


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #7 : 24. Kolovoz, 2014., 14:52 »
I to. Dobro ionako to nije neki deal braker, pc je pun usb-ova, a hub se može za par kn kupit na ebay

Čak se sve manje i DVI stavlja, jer kontaju isti kuki što se tiče kvalitete slike kao HDMI koji još i zvuk prenosi
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 14:55 Andrash »

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #8 : 24. Kolovoz, 2014., 17:05 »
Hvala na odgovorima. :ementaler:
Ima li izmedju navedenih monitora neke znacajnije razlike u kvalitetu slike, mozda?
I znaci li nesto sto je na Dell modelu odaziv 8ms? :mrgreen:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #9 : 24. Kolovoz, 2014., 18:50 »
Ne osjete ljudi tu razliku ms u praksi, prenapuhano je to. Ja između sličnog della 8ms i 5ms nisam ništa primjetio. Neznam kakav bi uber hard kor mačak - profi gamer morao biti da to osjeti.
Bitno ti je da je ips ili pls. Dell jedini ima pivot (kul stvar) možda ne toliko radi vertikalne rotacije ekrana, kolko je stalak bolji od klasičnog i podesiv u normali tj. horizontu, ova dva su inč veći (ili bolje reći 0,6), Samsung se razlikuje od ostala dva jer ima pls matricu, neki ljudi više to preferiraju (linus recimo) i još jedan moderator na drugom forumu (a kuži se mega), al zato ima godinu dana kraću garanciju od ostala dva. Opet nekima ips ima bolje boje, ja osobno nikad nisam bio na pls tako da ti ništa ne mogu reći iz prve ruke...
Inače ips vs pls je varijacija jedno te iste stvari u teoriji, finese, dakle ništa značajno, te nisam siguran dal bi user vulgaris primjetio razliku. Što god da uzmeš nemoš fulat po meni.

« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2014., 18:55 Andrash »

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #10 : 24. Kolovoz, 2014., 20:17 »
Slažem se s ovim vezanim za vrijeme odziva i po meni je to prenapuhano malo. Bolje gledati matricu, nego vrijeme odziva.

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #11 : 25. Kolovoz, 2014., 10:03 »
Tako sam i mislo. :)
Zbog toga sto stari finansira ovu kupovinu, zapeo je da se uzme Dell. a eto mene vise zanimaju drugi modeli (pojma nemam zasto).
Zanima me jos i ova varijanta :  http://bit.ly/1nsTqeL  (mada predpostavljam da je odgovor- isto sr^nje samo drugo pakovanje).

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #12 : 25. Kolovoz, 2014., 10:52 »
Odprilike dao si odgovor. Ne moraš se previše zamarati koji god da uzmeš od navedenih nećeš pogriješiti.

Odg: Kupnja monitora - hitno...
« Odgovori #13 : 27. Kolovoz, 2014., 11:35 »
Hahhahah Valjda necu. :ementaler:
Na kraju sam narucio  Dell s2340l
Kad stigne onda ce biti. :piva:
« Zadnja izmjena: 27. Kolovoz, 2014., 16:36 Bombonko »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9