HCL.HR

Laptop!

  • 15 Odgovora
  • 5666 Hitova
*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Laptop!
« : 19. Siječanj, 2008., 21:51 »
Molim vas preporučite mi laptop, po mogućnosti HP-ov do 6k kuna  :ementaler:

treba mi za:

- autocad, catiu, photoshop i ostale programe proždirače memorije uz msn, foobar i slično
- igre nisu prioritet, ako može pokretati npr. neverwinter nights 1 kako bog zapovijeda, bog isus krist

Jako sam izletio iz đira, zadnji komp sam slagao kad je Radeon 9000pro II koštao 1100 kuna pa neznam ove nove PCI-X kartice ni ništa, a kamoli verzije za laptope  :(

hvala  :ementaler:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Seengeer

  • ******
  • 4945
  • ︻デ═一 not srs
Re: Laptop!
« Odgovori #1 : 20. Siječanj, 2008., 12:16 »

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Laptop!
« Odgovori #2 : 20. Siječanj, 2008., 14:11 »
HP 6820s  Ja bi prije na ovaj lap išao zbog 17" i ATI 1350, jer znam koji progovi trebaju za strojarstvo  :piva:

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #3 : 20. Siječanj, 2008., 14:49 »
HP 6820s  Ja bi prije na ovaj lap išao zbog 17" i ATI 1350, jer znam koji progovi trebaju za strojarstvo  :piva:

 :piva:

Ma da, u biti nije neka prevelika filozofija, htio bih samo ubost nešto provjereno, s puno ram-a i diska, taj u linksu mi je i najviše zapeo za oko


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Laptop!
« Odgovori #4 : 20. Siječanj, 2008., 14:56 »
Za te pare nikako nemoj uzimat ništa ispod 160gb diska i 2gb rama... a ako ti treba za photoshop i sl programe, što veći ekran je definitivno poželjan.

Ovaj što je noda predložio se čini taman za to što ti treba, još je i u cjenovnom rangu...


*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #5 : 20. Siječanj, 2008., 15:03 »
 :thumbs:

još ću pogledati malo šta kažu za bateriju i to bi trebalo bit to


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #6 : 20. Siječanj, 2008., 17:47 »
mislim da bi ovo bio bolji deal:

link

Jedina razlika između tog i nodinog je giga rama manje, i operativni sustav, ušteda oko 700kuna... kako sam trenutačno na 512MB zadovoljan, trebala bi i 1giga biti dosta (modul od gige so-dimma košta ~500kuna pa ako zatreba lako ga poslije ubacim, pitam se dal mi otvaranje kućišta za nadogradnju krši garanciju), Vistu još ne želim dirati najmanje godinu dana zbog (ne)kompatibilnosti softvera kojeg koristim...

jesam li se negdje zajebo ili bih mogao 700kuna utući u burek i jogurt  :kingmortal: :wildboy:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Laptop!
« Odgovori #7 : 20. Siječanj, 2008., 17:55 »
Ovo ti je još bolji deal, a 1GB SO DIMM-DDR2 ti košta oko 150-200kn, tako da si opet u plusu za 500kn. To je zapravo isti laptop sa gigom memorije manje i bez OS-a.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #8 : 20. Siječanj, 2008., 18:00 »
au istina, ja sam gledao za DDR1 cijenu.

i nemoj se zajebavati, ima FreeDOS  :ementaler: :hihi:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #9 : 23. Siječanj, 2008., 21:19 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Laptop!
« Odgovori #10 : 23. Siječanj, 2008., 21:40 »
skroz neloše

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #11 : 28. Siječanj, 2008., 14:50 »
Evo dovuko sam ga doma napokon, sad se puni baterija, pratim uputstva za promjenu  :kingmortal: :ementaler:

javim impresije kasnije  :hug

edit: pa, mislim da zasad ne mogu biti zadovoljniji  :ementaler: Laknulo mi je kad sam skužio da nema krepalih pixlova  :thumbs: Inače, što se samog leptopa tiče, tipkovnica je vrhunska, velike tipke, kratkog hoda, veliki enter + normalan numpad, trackpad sam malo prodrkao, ima potenciometar za podešavanje osjetljivosti... ludilo e.

Ekran - prva liga, BrightView od HP-a FTW - staklasti odsjaj, predobra slika, kristalno čista i jasna... malo me jebe kut gledanja, prvi put da posjedujem LCD pa mi je malo čudno, stvar navike valjda

Zvučnik ima samo jedan, nije bogzna kakve kvalitete, ali odrađuje svoj posao, uz slušalice se naravno dobije stereo zvuk, koji se ni po čemu ne razlikuje od onoga s mog kompa.

Softverska podrška - ima vistu, ms office 07 (zahtjeva registraciju), nortona ( :wildboy:)

Laptop je sam po sebi dosta velik, 17'', oko 3 kg, baterija je dosta lagana, frendov Acer ima neku bakandžu od baterije, mada mislim da je većeg kapaciteta, ali nisam siguran...


uglavnom, ako mene pitate, odličan izbor, laptop odiše pwnežom  :thumbs:

(a i ja sam vjerojatno malo napaljen još uvijek, no to ne znači da ne valja  :wildboy:)

dvije lejm slike s moba:






« Zadnja izmjena: 28. Siječanj, 2008., 18:08 Dragster »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Laptop!
« Odgovori #12 : 29. Siječanj, 2008., 11:30 »
sasvim solidan laptop za te novce, sad mi žao kaj nisam pričekao sa svojom kupovinom Della za koji mjesec-dva. Zanima me samo koja je baterija ako znaš? 4-ćelije ili 6 možda? I kolko traje na load-u?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop!
« Odgovori #13 : 29. Siječanj, 2008., 11:59 »
6-cell Li-ion

Na full loadu (softverski namješteno na high performance) kaže oko tri sata (indikator u taskbaru)

Na power saving modu oko 4 (smanji osvjetljenje monitora, navodno sporije radi, ali očito nezamjetno)


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Laptop!
« Odgovori #14 : 29. Siječanj, 2008., 12:01 »
jebeno, sad možeš pod predavanjima igrat PES 2008  :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9