HCL.HR

Laptop do 5 k

  • 30 Odgovora
  • 9615 Hitova
*

Blade

  • **
  • 262
Laptop do 5 k
« : 11. Kolovoz, 2009., 12:11 »
Evo kao sto pise u naslovu, trebam dobar laptop do 5 k kuna, ja sam nasao jedan ok, a sad vi procjenite dali je zbilja ok ili mogu naci bolji:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10305&catid=19

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #1 : 11. Kolovoz, 2009., 15:41 »
reza bi ti mogla biti malo sjebana.. 16:9 je cudan + antiglare , znaci da je glossy ekran. Odlicno je za igranje i gledanje filmova, ali ako si na suncu , jako se lose vidi. Pogledaj malo 16:10 ekrane i najbolje da odes u ducan vidjeti kako ti sve to izgleda, da nebi bilo cudesa kasnije :hiha2:
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Blade

  • **
  • 262
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #2 : 11. Kolovoz, 2009., 16:14 »
ali ostalo je sve ok? bar za tu lovu...

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #3 : 11. Kolovoz, 2009., 20:27 »
ok je, ali zaboravi igranje na njemu. Mozda bolje da ides na neku integrusu , pa da autonomija bude veca. Ovaj radeon nema sanse da vrti ista novo na tolko velikoj rezi, a ako se reza smanji to znas i sam kako izgleda.

Stavi jos 2GB rama ekstra, to ti je nekih 200-300 kn , a koristiti ce ti jako :)
Disk je ok za te pare, dobro je sto ima HDMI pa ces moci vrtiti recimo HD na telku itd.. Ono sto mi se ne svida je ekran od 17.3".

Ako ga mislis nositi svaki dan recimo na faks,posao,itd moj savjet je da preskocis i uzmes 15.4" jer ovo je preveliko i pretesko. Doduse nije bed tezina vec velicina.. Vjeruj mi , nece ti ga se dati nositi..

Ako pak ti sluzi za neki uredski rad, onda nije ni los izbor :)
easy-forex-basics.blogspot.com

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #4 : 11. Kolovoz, 2009., 23:04 »
Ogroman ekran, mala reza.
Užas. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #5 : 11. Kolovoz, 2009., 23:10 »
Evo kao sto pise u naslovu, trebam dobar laptop do 5 k kuna, ja sam nasao jedan ok, a sad vi procjenite dali je zbilja ok ili mogu naci bolji:
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10305&catid=19

Ah, HP..

Prije tri tjedna dobio jedan probook na testiranje, krepala tipkovnica prvi dan, neki spoj na maticnoj.

Al ej, nema beda, ima frendica isti takav, idem nju zicat da ga posudi na par dana za test. Drugi dan mi na rostilju, ona ponesla laptop cisto da imamo na cemu slusat glazbu, ja joj dam stick, ona usteka i lupi po play tipki, i sta, ne cuje se nista.

Nakon pol satnog drkanja po driverima skuzim da je otisao zvucnik, nazad na popravak i opet ostao bez testnog uredjaja, al svejedno cu ga popljuvat kad/ak ga dobijem opet.

*

Blade

  • **
  • 262
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #6 : 12. Kolovoz, 2009., 09:05 »
hmm... ok...
uspjeli ste me odgovoriti od tog laptopa... imate mozda vi neki bolji za preporuciti, ali do 5k kn...

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #7 : 12. Kolovoz, 2009., 09:27 »
Ogroman ekran, mala reza.
Užas. :wildboy:

Čime se gruvaš druže?
Reza je odlična, ne treba mu nikakav FullHD na 17" jebote Bog.
Nit će to držat na desktopu, nit za 5k (možda za 10, al i to je upitno) može uzet laptop koji će nove igre vrtit na max detaljima i toj rezi.
A i 1024 izgleda dobro na 17", u igrama, jel. Na desktopu je već pomalo sakato.
Inače, ne, ne preporučam HP. Prepuno se griju, osim ak ti ne treba dodatna grijalica, pa uzmeš 2 in 1.
Da, toliko je jebeno vruć. Možeš se čak i opeći na podlogu/donji dio laptopa ako je pod punim naponom 10ak sati.

Ne znam za šta ti treba, al moja preporuka je uzmi neki jeftini lap od 15,4" ak ti treba za fax, a za ostatak love kupi si neki bestbuy desktop. Više ćeš se naigrati, a bit će ti lakše nositi ovoga na posao/fax. Inače, igranje novih igara i laptop ne idu zajedno, pa čak ni kad su u pitanju oni puno skuplji. Opet će te jebat grijanje.

P.S. i ne, nažalost, nemam nikakve preporuke za neku alternativu.  :wildboy:
« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz, 2009., 09:28 black_out »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #8 : 12. Kolovoz, 2009., 10:02 »
ja preporučam hp....moj je kupljen pred dvije godine cca i dosad nikakvih problema... ne grije se budući da se laptopi daju otvoriti, očistiti od prašine (koja se stvarno neviđeno nakoti) i nakon čišćenja cpu mi bude do 51°C max... i ja imam 17 inčni ekran, 1440x900 i ono, slika je super....ne kužim šta faca priča  :(.. i općenito laptop je iznutra čist, organiziran, pozlaćeni konektori ovo ono i odaje nekakav dojam kvalitete iznutra ako ništa, vani je malo šporak i već sam izgulio boju tamo gdje naslonim šaku....

ali budući da toliko kakite po hp-u, ni ja ga više ne bih kupio, a kupio bih ovo, lenovo je bio drugi izbor i kad sam ja kupovao lap....

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=10526


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #9 : 12. Kolovoz, 2009., 10:22 »
E jebemti isusa idem danas prevrnut cijelu Rijeku naopačke, naći ono govno od komprimiranog zraka i očistiti unutrašnjost. Jel treba i pastu mijenjat?
BTW, što se izrade tiče, nemam nikakvih zamjerki, još mi je sletio sa visine od metar i pol i nije mu ništa bilo. Al se užasno grije. I nema svjetlo u tipkovnici.
I mi imamo 6xxx seriju, a ne ovu ProBook, tako da ne znam jel isto il ima kakve razlike.

A taj Lenovo sam mu mislio i ja preporučit, al ono, reko sam nešto jeftino, a on baš i nije jeftin.

hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #10 : 12. Kolovoz, 2009., 11:28 »
Čime se gruvaš druže?
Reza je odlična, ne treba mu nikakav FullHD na 17" jebote Bog

Paaa, bolje uzet 15 inčni s tom rezom. Em manji, em lakši, em prenosniji, em baterija mrvicu duže traje,...
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #11 : 12. Kolovoz, 2009., 11:47 »
Pa je, al opet ti ničem ne koristi.
1440x900 je na 17" taman, kao recimo 1600x1200 na 19".
Pričamo o desktopu naravno, jerbo je sve iznad toga presitno.
Dakle, sve iznad toga služi samo za igre, koje na laptopu od 5k neće moći igrati na toj rezoluciji.
Ak su novije, ni na minimalnim detaljima. Džabe mu i 1920x1080 na 15" kad ih ne može iskoristiti.

Dakle, da, 15" ak misli furat na faks (ja furam na posao, al idem pretežito sa avtom pa nema šanse da bih zbog 1kg manje furao nešto manje od premalih 17"), al ne zbog rezolucije koliko zbog općenito manje cijene, kvalitetnijeg ekrana (nevezano uz nepotrebno PREveliku rezoluciju) i već spomenute nešto trajnije baterije (opet, ja na poslu idem direkt u struju pa nisam bateriju još ni nakon 9mj isprobao).

Ali u svakom slučaju, koju god preporuku da dobije nek skokne na gugl i potraži mišljenje kupaca. Recenzije su zakurac je obično gledaju samo performanse, opća mišljenja koje daju laici kao mi bezvrijedna jer dajemo preporuke generalno po marci/proizvođaču dok sve zapravo ovisi od modela do modela, a sami kupci su ipak proveli najviše uz određeni proizvod.

Ja sam mislio uzet neku 17" Tošibu u istom cijenovnom rangu (tad 6500) i nakon što sam se bio gotovo odlučio za sigurnu kupnju, skoknem na net i vidim da ima masa problema ako procesor ne radi na 100%, kao smrzavanja i padanje cijelog sustava. Odgovor Tošibe na pritužbe i jamstvo? Pa stavite da vam proc vijek radi na 100% i neće biti problema. Što se tiče potrošnje baterije i grijanja kod rada proca na 100%, boli njih kurčina. Jebeno.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Blade

  • **
  • 262
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #12 : 12. Kolovoz, 2009., 11:48 »
hmm...
nista, moram pogledati ipak neke druge laptope, nego pitanje jedno... dali se ispalti uzeti laptop s amd turion procesorima?

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #13 : 12. Kolovoz, 2009., 11:53 »
Nemam pojma, al čuo sam da gutaju bateriju i da se nenormalno griju.  :piva:

I opet nisi rekao zašto ti treba laptop?  :wildboy:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Laptop do 5 k
« Odgovori #14 : 12. Kolovoz, 2009., 12:04 »
Pa je, al opet ti ničem ne koristi.
1440x900 je na 17" taman, kao recimo 1600x1200 na 19".
Pričamo o desktopu naravno, jerbo je sve iznad toga presitno.

Ja na 13 inčnom meku iam 1280 x 800. Tak da smatram da je 1440x900 premalo za 17 inčni ekran. Nema nikakvu svrhu. Jer kupuješ veliki ekran radi veće radne površine. Zar ne? Ak moš uzet manji ekran, prenosniji, itd sa istom radnom površinom. Zapravo to je idealna reza za 15 inčne ekrane.

Kad već kupuješ ogromni ekran za laptop, onda nek je poštenih 1920x1200.


I ne spominjem igre nigdje. Ak oće samo igrat onda nek forsa manju rezu. Logično. Al ak radi sve ostalo, onda radna površina > veličina ekrana.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9