HCL.HR

Molim pomoć oko napajanja

  • 19 Odgovora
  • 6579 Hitova
Molim pomoć oko napajanja
« : 29. Prosinac, 2015., 14:37 »
Matična: Gigabyte 760GM -P23 Fx
Procesor: AMD FX-6300 6 core 3.5Ghz-overklokan na 4,1Ghz
RAM: 2x4GB DDR3 1600Mz Kingston-PC3 12800,   1333Mz Kingston -PC3-10700  9-9-9-24)
Grafička kartica : Nvidia GeForce GTX 650 Ti 2GB 128 bit
Napajanje: MS PRO-550W ,20+4 pin ,12V
Hard Disc: 931GB Seagate ST1000DM003-1ER162 ATA Device (SATA
OS: Windows 7 x64
Monitor : Generic PnP monitor , primarno televizor korišten kao monitor, 1920x1080

Sada jer u nekim novijim igrama kao GTA V, Far cry 4, World of Warcraft Draenor retail, itd nemoguće je igrati na Ultra ponekad i na High , a najvise mrzim što Heroes of Storm igra koju bi bez problema trebao igrat onda je  na low postavkama 40 Fps u borbama pada i niže,a  kada stavim grafiku na ultra ili High onda Fps je također slično od 20-40 Fps i nize u borbi i ako bi trebo bez problema igrat prema svim sistem requirements, na High i vise preko 60Fps, te smatram da je problem u grafičkoj kartici tek planiram kupiti --  Grafička Gigabyte AMD Radeon R9 390 GAMING GDDR5 8GB/512bit, 1000MHz/6000MHz, sada je pitanje je li to stvarno riješenje problema i ako je kakavo napajanje moram imati ,iako pise 600W reccomended nadam se da moze i nize ako ne u redu, Cijenim svaki odgovor.
Hvala
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 17:15 Legendarni_Tino »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #1 : 29. Prosinac, 2015., 14:55 »
To napajanje je rizik i s obzirom na to što sada imaš. Za R9 390 bi najjeftinijeg gledao hyper 600w i 700w (480-520kn)

Jesi gledao temperature cpu i gpu prilikom loada? Također ta mbo je preloša (i dosta bolje msi ploče od tvoje poput g43 i g46 imaju problema na am3+ socketu), a možda nemaš ni aftermaket cooler pa ti uz ploču i zbog toga možda cpu throttla... Baci stress sa occt pa gledaj temperature (62 max) i takt procesora

Inače kao što si primjetio ni ta grafička nije za high i ultra za novije zahtjevnije igre, ali prvo provjeri one stvari
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 15:00 andrash »

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #2 : 29. Prosinac, 2015., 15:18 »
Pa imam hladnjak unutarnji120 mm i on odrzava dobro tijekom igra temeperatura cpu je 52 najvise 62 , a Gpu 31-36 jer ima super hladenje koristom Cpuid HWM monitor za kontrolu toga, ako mislis takt  koliko radi procesor radi na 4100 stalno, zakaj kazes da je maticna losa maticna ko maticna, smatram glavo da ima am3+, te neznam razlog recimo GTA V na high radi oko 50-60 Fps an heros of strom na low jedav vrti 40 Fps.

Svaki savjet je dobar ako mislis sto da zamijenim.
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 15:20 Legendarni_Tino »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #3 : 29. Prosinac, 2015., 15:21 »
Pod 120mm hladnjak misliš na ventilator u kućištu ili baš cpu cooler sa 120mm ventulatorom? Temperature su ti visoke za gaming, moguće da ti na 62 kreće throttle (1.4 ghz). Provjeri onako sa occt pa ćeš vidjeti. Gpu temperature su ti preniske - to sigurno nije load, ili promjeni program s kojim gledaš (znaju se zbugirat)

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #4 : 29. Prosinac, 2015., 15:23 »
120 mm na kucistu gleda prema sredini tako da sve hladi,a i koliko stalno pratim ne pada ispod 4000 nikad evo skidam occt i vidjet cu za gpu neki drugi

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #5 : 29. Prosinac, 2015., 15:27 »
Nego ne kuzim sto trebam raditi s occt stiso sam neki zeleni gumb skrenio je nes nesto slika izbacio i neki eror izbaci, probao sam drugi put prestalo racunalo raditi nakon nekih 40 sec monitor not responding pa sam ga moro ugasiti i ponovno pokrenuti.

Naso sam i neka druga 2 programa i kazu GPU temperatura 30 do nekih 40 u GTA v ipak GPU na sebi ima 3 hladnjaka i pasivno hladenje ispod njih,
Cijelo vrijem sad igro sam WoW i nejde vise od 34 stupnjeva
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 15:46 Legendarni_Tino »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #6 : 29. Prosinac, 2015., 15:46 »
Da, zeleni gumb - gore biraš dali stressaš cpu ili gpu. Sa strane imaš crnu traku - monitoring. To stisneš i gledaš statistiku - temperaturu, clock (btw za tvoj cpu je stock 3500mhz, probaj izgasiti i turbo u biosu)

Nestabilno je ako te odmah izbacuje. Koje kućište imaš?
Prvo svakako kupi cpu cooler -

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lc-cc-95  (manja i jefitnija opcija)
http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lc-cc-120  (bolja i viša opcija)

A onda ćeš vidjeti dali je problem zbog temp. ili mbo. Ionako se općenito izbjegavaju stock cooleri sa tim cpu

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #7 : 29. Prosinac, 2015., 15:47 »
Kuciste je prastaro jer samo samo dijelove kupovao i minjeao ima jedno 10 godina kuciste sigurno, i da ima cpu cooler na sebi taj metaln i ventilator to uvijek se dobije akd se kupi procesor sad ako si ti mislio na vodeno hladenje ili nesto
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 15:49 Legendarni_Tino »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #8 : 29. Prosinac, 2015., 15:49 »
Čuj u kućište staro 10 god. sigurno ne stane R9 390 (barem većina). Iskreno kako sada stvari stoje imaš ti i većih prioriteta od grafičke od 3 soma... Napajanje, kućište, cooler...

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #9 : 29. Prosinac, 2015., 16:09 »
Pa aj koliko staro opet je solidne velicine , nego ak imam tih problema koje sve bih dijelove trebo zadrzati a koje mijenjati recimo a naravno da bude bolje , cak se i slazem da promijenim s AMD na Intel recimo za nekih 5 soma msm nije valjda sve trash :D
Po mogućnosti iz Instar dućana jer koliko mi je prijatelj svjetovao tam se sve vise manje jeftinije a ima svega, ali zapravo i ne more biti samo da nije online trgovina :/
Te koliko trebam pustit da radi OCCT jel on sam zavrsi nakon nego vremena ili samo sluzi da vidim kako radi.
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 16:19 Legendarni_Tino »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #10 : 29. Prosinac, 2015., 16:51 »
Ne završava OCCT, vrti se dok ga ne prekineš. Svrha zašto sam ti ga predložio je da vidimo dali ti se pregirajva i dali ti takt procesora pada. Bez turbo (isljuči u biosu) bi na stock taktu trebao biti 3500mhz... Međutim tebi prestaje pc raditi nakon par sekundi koliko sam skužio i/ili baca erorre... Moguće da ti se gasi i zbog napajanja pod opterećenjem, taj ms je zadnji drek. Vrti barem pola sata (ako uopće može izdržati toliko). Možeš zaustavit ako ti i prije toga temp. dođe do max, a takt padne

Zavrti stress i za grafičku usput

Kažem prvo barem istestiraj sve. Ako budeš nešto kupovao otom potom.

BTW nisam ti rekao - to imenovanje je inače za msi ploče, tj. nije gigabyte koliko vidim. Pogledaj sa speccy ili nečim sličnim koju točno matičnu imaš
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 16:58 andrash »

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #11 : 29. Prosinac, 2015., 17:03 »
Vratio sam natag u biosu sve na optimalne postavke i sad sve vrti prema GPU ako sam skuzio najveca temperatura je bila 47 stupnja i kad ugasim to vrati se na 30 stupjeva  i sve vrti na 60 FPS msm zakljcuo sam, a CPU kad stavm stavio optimalno stavi se znaci na 3800 i koji put pada natrag na 3500 tak da nemam tih dropva uopce, cak ni kad je bilo na 4100 jer sam zakljcao one multipeler na 20.5, i tako da ubiti prvi put me se ugasio kad tamo koristi 100% snage a inace nikad toliko, Dok za PCU je iso i do 78 stupnjeva taj neki TMPIN1 pa sam zaustavio da se ne sprzi sad kad ne testiram vrati se na 54 stupnja.

Ali zapravo tempertura mi nikadnije problem jer neznam zasto ali kad god igram neso recimo Far Cry 4 procesor ne koristi niti 55% zatiopretpostvljam mi je manji fps te za sve igre maximum kad trose ram pise oko 4100 da se koriti a imam 8 Gb  tak da neznam zasto opce imam sve to jako ako comp nista ne koristi.

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #12 : 29. Prosinac, 2015., 17:07 »
Evo rezultati
otherboard
   Manufacturer   MSI
   Model   760GM-P23(FX) (MS-7641) (CPU1)
   Version   3.0
   Chipset Vendor   AMD
   Chipset Model   780G
   Chipset Revision   00
   Southbridge Vendor   AMD
   Southbridge Model   SB700
   Southbridge Revision   00
   System Temperature   37 °C
      BIOS
         Brand   American Megatrends Inc.
         Version   V17.17
         Date   22.4.2015.
      Voltage
         +3.3V   3.296 V
         CPU CORE   1.264 V
         +12V   9.768 V
         VIN6   2.192 V
         VSB3V   3.216 V
         CMOS BATTERY   3.264 V
      PCI Data
            Slot PCI-E
               Slot Type   PCI-E
               Slot Usage   Available
               Data lanes   x1
               Slot Designation   PCIE1
               Characteristics   3.3V, Shared, PME
               Slot Number   0
            Slot PCI-E
               Slot Type   PCI-E
               Slot Usage   In Use
               Data lanes   x16
               Slot Designation   PCIE2
               Characteristics   3.3V, Shared, PME
               Slot Number   1
            Slot PCI
               Slot Type   PCI
               Slot Usage   Available
               Bus Width   32 bit
               Slot Designation   PCI1
               Characteristics   3.3V, Shared, PME
               Slot Number   2

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #13 : 29. Prosinac, 2015., 17:29 »
Čekaj, kolko sam razumio ti si sa tom pločom, stock coolerom i tim napajanjem išao to overclockirati do 4.1ghz?  :(
Sad ti je 3.8ghz na 1.26v? - zvuči OK, ali dali si ti provjeravao stabilost svega toga? Jesi uopće vrtio occt? Vidim opet samo igre spominješ

BTW ne možeš gledati temperaturu gpu kad imaš lockan fps ili vsync. Grafička tada odmara (kada bi imala preko 60) ili ruši recimo na 30 fps kad ne može održati 60, a u toj situaciji bi karikiram imala 50...
U recenzijama gpu perfomansi se isto nikad ne locka fps ili pali vsync...

BTW Napon napajanja na +12V ti je katastrofa prema tome učitanom. Mada ne može se osloniti na softver kod takvih stvari, to se ručno mjeri. Ionako moraš napajanje što prije promjentiti, čak i da ništa ne upgrejdaš.

« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 17:35 andrash »

Odg: Molim pomoć oko napajanja
« Odgovori #14 : 29. Prosinac, 2015., 17:43 »
A vrtio sam jedno 5 min :/ pa prekinuo sad sam skuzio da ima limt recimo da stavim na pola sata i cekam ;/ jbg ne kontam odmah haha
 ok sad sam sve shvatio i napravit cu to kak se spada.
I ovo sto kazes +12V ne kuzim se bas previse u te stvari u to vrijeme gledo sam da ima preko 500W i da jej jeftinije sad su se okolnosti promijenile.
A imam i sliku na cpuiz ovo kad je bio 4,1 a te je isto bio 1.256 V sad pa nezz pretpostavljam da sam tada mirovao nista nisam tradio poslao bi i sliku kao dokaz ali strani baca pogreske i a nije prvelika slika ;/

Prema OCCT za GPU max temperatura je bila 38 stupnjeva na pola sata i fps 75 jedino memorija ne nesto skakala od  1818 vise manje 25 min i poslije do 30 min oko 2260 mb usage tu je CPU usage bio oko 20 % te do max 55 % poslije 25 min padao je i do 5% usage. to je prvi rezlultat GPU

Slijedi test za CPU

Vec poslije 2 minute Temperatura je skocila do 64 stupnjeva pa sam obustavio test iskljucio sam turbo i Cool i quiet te je bio 3500 Mhz
« Zadnja izmjena: 29. Prosinac, 2015., 18:30 Legendarni_Tino »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9