HCL.HR

Monitor nema signala

  • 9 Odgovora
  • 4348 Hitova
*

vilim

  • ****
  • 1389
Monitor nema signala
« : 10. Siječanj, 2009., 14:30 »
Nije kod mene problem, već komp od cure zeza pa danas idem pogledat što je, al pitam da znam na što pažnju treba više obratit.

Dakle, uključila je komp i monitor i na monitoru joj piše da nema signala i neka provjeri signal cable. Odjednom joj se to dogodilo, nije s tim imala problema. Ne igra igrice i komp je star nekih cca 4 godine, koristi ga jedino za muziku, msn, internet i photoshop. Rekao sam joj neka proba kablovinje malo provjerit, iskopčat i ukopčat ali nema promjene. Mislio sam možda da bi uzrok mogao bit kvar nekog komada hardwarea(grafičke, matične?) pa me zanima što vi mislite i ima li netko sličnih iskustava. Komp je uključen, jedino to na monitoru javlja(nema drugi monitor da isproba pa ni nemogu tvrdit da je s kompom sve u redu).
"Women don't respect salad eaters."

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #1 : 10. Siječanj, 2009., 16:11 »
vjerojatno graficka, ali neka odspoji kabel iz grafe pa ga opet ukljuci. Moze bit da je se olabavio kabel

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #2 : 11. Siječanj, 2009., 15:03 »
probala je kabel i nema promjene :wildboy: a bum onda ja jedan dan probo pa otvorio kučište da vidim da se nije nešto od napajanja ištekalo. Samo da nije crklo nešto jer fakat neznam di bum za tu kantu našo komponente  :bonk:
"Women don't respect salad eaters."

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #3 : 13. Siječanj, 2009., 21:19 »
UPDATE: ni tiipkovnica ne svijetli :geek: milslim da nije onda u grafičkoj stvar
"Women don't respect salad eaters."

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #4 : 14. Siječanj, 2009., 01:29 »
Ošlo napajanje najverojatnije onda.
 :b_ae:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #5 : 14. Siječanj, 2009., 12:16 »
Jel se spaja monitor na napajanje od kompa? Ako da, onda je vjerojatno napajanje kak veli faca, a ako ne, onda je do maticne ploce.

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #6 : 14. Siječanj, 2009., 13:42 »
idemo ponovo:

komp je upaljen, svijetle lampice, znači teško da je napajanje. Monitor javlja da nema signala i lampice na tipkovnici ne svijetle. Vjerojatno je nešto od hardwarea, i nešto ozbiljnije. Al dobro, teško je ovak nagađat, barem znam sada da treba ciljat na grafičku i matičnu. Budem ja to pogledao kad stignem pa javim.
"Women don't respect salad eaters."

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #7 : 14. Siječanj, 2009., 14:47 »
Da, zaboravio sam da je monitor upaljen. :)) Nis, pogledaj, pa javi

Re: Monitor nema signala
« Odgovori #8 : 15. Siječanj, 2009., 08:55 »
Probaj stavit drugi ram u komp, mozda je uglavljen lose i pogledaj ide kablove jesu do kraja na maticnoj i na hardovima ugurani zna da se ne pali komp zbog toga

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: Monitor nema signala
« Odgovori #9 : 15. Siječanj, 2009., 17:29 »
evo baš sam danas u školi upalio komp jedan i ono isto monitor nema signala i tipkovnica ne svijetli i sjetih se da je to jako česta pojava u mojoj školi.
"Women don't respect salad eaters."

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9