HCL.HR

moze pomoc vezano za konfiguraciju ? :D

  • 1 Odgovora
  • 1974 Hitova
*

Marino17

  • n00b
  • 1
moze pomoc vezano za konfiguraciju ? :D
« : 31. Ožujak, 2020., 02:47 »
asus TUF gaming FX705GM_PX705GM
intel (R) Core (TM) 17-8750H CPU @ 2.20GHZ, 2208 Mhz, 6 Core (s), 12 Logical P..
Intel(R) UHD graphics 630  NVIDIA Geforece GTX 1060
8 gb rama


laptop mi preporuci sam u forzi horizon 4 high postavke ali kada se zagrije pocne trzati    (probao sam staviti  na medium i na low ali i dalje isto )

jel to do ovih 8 gb rama ili necega drugog ?

 hvala na odgovorima :D

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: moze pomoc vezano za konfiguraciju ? :D
« Odgovori #1 : 02. Travanj, 2020., 17:06 »
Hardverski je i više nego dovoljan za gurati tu igru.

Gdje držiš laptop? Nije pametno po krevetu i kauču (možda mu blokiraš hlađenje).

Uglavnom lako moguće da throttla (smanjuje clock cpu i/ili gpu radi samozaštite od pregrijavanja). Trebao bi u nekom monitoring programu (tipa msi afterburenr) u opcijama staviti praćenje clocka procesora i grafičke, zatim upaliti igru te ingame pogledati koliko je clock i ustanoviti dali throttla.

Znači da se nešto događa sa hlađenjem ako throttla - ili blokiraš ispuh, ili je krepao ventilator ili se već zaštopao sa prašinom + mijenjaje termalne paste (što je uobičajeno održavanje laptopa). Problem je što noviji laptopi više nemaju poklopac za održavanje za samog korisnika nego se skoro cijeli mora rastaviti da bi se promjenila pasta ili očistio cooler - a to znači gubitak garancije ako je još imaš (što znači da moraš u službeni servis)
« Zadnja izmjena: 02. Travanj, 2020., 17:07 andrash »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9