HCL.HR

Nadograđivanje Računala

  • 10 Odgovora
  • 4287 Hitova
*

Kylem22

  • n00b
  • 3
Nadograđivanje Računala
« : 24. Lipanj, 2009., 16:25 »
Evo ovako molio bih vas da mi pomognete ja imam Grafičku: GeForce 5700Le i nadogradio bih u GeForce 8800GT ILI NA GeForce 9800 pa ako mi možete složiti neku konfiguraciju za malo manju cijenu
« Zadnja izmjena: 24. Lipanj, 2009., 22:41 Kylem22 »

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #1 : 24. Lipanj, 2009., 17:15 »
Evo ovako molio bih vas da mi pomognete ja imam Grafičku: GeForce 5700Le i nadogradio bih u GeForce 8800GT ILI NA GeForce 9800 tj nadogradio bih samo one glavne djelove ( Kompresor maticna ploca itd..) Pa ako mi mozete srediti neku Konfiguraciju u nekoj malo manjoj cijeni bio bi vam zahvalan!!! Unaprijed hvala  :D

ovaj lik je car  :ave: :ave: :ave: :ave: :ave:

*

Kylem22

  • n00b
  • 3
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #2 : 24. Lipanj, 2009., 22:42 »
A ups krivo sam napisao xD

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #3 : 25. Lipanj, 2009., 10:36 »
Reci prvo koju trenutno konfiguraciju imas cijelu. Koliko rama, koja maticna, koji procesor itd.

Ako ispadne da je sve prestaro za nadograditi, onda ti nema druge nego kupiti cijelu novu konfiguraciju. Inače, danas možeš kupiti odličan gamerski komp za kojih 3500-4000 kn ( bez monitora i periferije ).

*

Kylem22

  • n00b
  • 3
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #4 : 26. Lipanj, 2009., 15:23 »
Fala na savjetu a sad neznam jos cu vidjet koje dijelove imam a ugl taj komp je star oko 4god...

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #5 : 26. Lipanj, 2009., 15:33 »
Fala na savjetu a sad neznam jos cu vidjet koje dijelove imam a ugl taj komp je star oko 4god...

Onda rađe skupi novce i kupi novi komp za solidnu lovu.

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #6 : 26. Lipanj, 2009., 15:48 »
nemora nuzno kupovat novu kantu, moja kanta doma je isto stara 4 godine pa i dalje vrti i gura ko mrcina, bitno je samo da ima pci express za graficku i onda je sve ostalo lako.

@Kylem22 pokusaj ako nista potraziti na svojim dijelovima serijski broj ili model tih dijelova (od maticne ploce recimo itd.)

ako nista mozes cak i u biosu tj POST-u (za vrijeme podizanja sistema) vidjet dosta korisnih stvari sto imas u kompu ili u windowsima.

Procesor mozes vidjet lijevim klikom misa na my computer -> properties i pod General tabom se vidi recimo koji Operativni Sustav imas i koliko memorije, i koji tocno procesor imas (mozda cak i njegov tocan model).

Sto se tice biosa, mozes nakon paljenja kompa stisnut Pause na tipkovnici pa procitat i zapisat sto tamo pise (naravno ukoliko ti nije upaljen onaj splash ekran da ti pokaze neku sliku na pocetku)

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #7 : 26. Lipanj, 2009., 15:52 »
I šta onda? Kupit će PCI-E karticu s kojom će radit šta? Onda će morat kupit novu matičnu, pa novi proc, pa memoriju itd. Na kraju opet dolazimo do zaključka da će morat kupit novi komp. Al ok, w/e.

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #8 : 26. Lipanj, 2009., 16:34 »
zasto bi morao mijenjat maticnu ako vec ima pci-e slot na njoj??

ako ima dovoljno dobre ostale komponente onda mu ne treba nista drugo osim graficke

cinjenica je da mu ne treba quad core procesor, cak i dual core je upitno dal svima treba, cinjenica je da mu ne treba 4 gige rama kad je 2 velikoj vecini dovoljno, cak i za igranje mu ne trebaju te dvije stvari jace.

cisto primjera radi, moja 939 socket kanta koju imam doma sa athlonom x2 dual coreom 4400+ sa 2 gige corsaira jedino treba jacu graficku da bi mogao vrtit novije igre jer 6600gt jednostavno vise nema snage...

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #9 : 26. Lipanj, 2009., 16:40 »
Išao sam s predpostavkom da nema PCI-E slotove.

*

Mojsije

  • Administrator
  • **
  • 466
  • HCL Secretary
    • HCL.hr
Re: Nadograđivanje Računala
« Odgovori #10 : 26. Lipanj, 2009., 18:40 »
nemora nuzno kupovat novu kantu, moja kanta doma je isto stara 4 godine pa i dalje vrti i gura ko mrcina, bitno je samo da ima pci express za graficku i onda je sve ostalo lako.

ocito nisi cito sve u mom prvom postu :kava:

kylem ti pokusaj vidjet sta imas pa ti se lakse moze dat savjet, ovako se moze samo nagadjat.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9