HCL.HR

Napajanje ili nešto sasvim pedeseto?

  • 2 Odgovora
  • 1661 Hitova
Napajanje ili nešto sasvim pedeseto?
« : 11. Listopad, 2013., 23:13 »
Evo da vam ukratko opišem jedan problem koji sam imao danas... ili jučer, bolje rečeno (ipak je već subota).


Došao kasno s posla, skuhao si kapučino, upalio PC i - ku*ac. Ugasio se sam nakon 3-4 sekunde. Pokušavao sam ga upaliti, ali ništa. Rekoh, možda treba promijeniti produžni; možda je ovaj neispravan. Nije. Ali desilo se ovo - svaki put kad bih iskopčao PC iz struje i ponovno ukopčao, upalio bi se (sam) i nakon 3-4 sekunde ponovno ugasio. E sad, nakon nekoliko neuspješnih pokušaja i velike želje da razbijem to govno (što bi, bez sumnje, razveselilo neke članove ovog foruma jer onda tu nebih dolazio neko vrijeme) osjetio sam miris. Ne, to nije bila susjedov svinjac, već se otraga (valjda tamo gdje je ventilator, šta ja znam) osjećao miris... kako bih to opisao... ma znate, onaj specifični miris koji imaju elektronski uređaji kad izgore.
Ode sve kvragu.
Kao.

...i evo, kad se taj smrad ''slegao'' probao sam i - komp radi. Neugodnog mirisa nema. Čini se da je sve OK.


Pa vas zato pitam, ako možda znate, koji ku*ac je to bio? Naravno da tu može biti nekoliko desetaka odgovora, ali najviše me zanima otkud onaj smrad. To me grize.

Odg: Napajanje ili nešto sasvim pedeseto?
« Odgovori #1 : 12. Listopad, 2013., 08:50 »
Napajanje ili maticna. Po ovom opisanom mi vise vuce na napajanje i vjerojatno je neki kondenzator prsnuo.

Za detaljniji info bi trebalo otvoriti kuciste i pregledati maticnu, te isto napraviti za napajanje.
« Zadnja izmjena: 12. Listopad, 2013., 08:52 mrmuscolo »

Odg: Napajanje ili nešto sasvim pedeseto?
« Odgovori #2 : 12. Listopad, 2013., 19:54 »
Ma, dok radi...


Srećom pa mi garancija još vrijedi. (i uspio sam ju naći)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9