HCL.HR

Netbook - korisno ili beskorisno?

  • 2 Odgovora
  • 1759 Hitova
*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Netbook - korisno ili beskorisno?
« : 13. Travanj, 2010., 12:39 »
Vjerojatno se vecina vas upoznala s tim malim pizdarijama koje pokusavaju postaviti neki novi trend u svijetu "mode"


Ono, ima lijepih, priznajem, ali da mogu zamijenit pravi laptop? Ne baš.

Većina "komercijalnih" netbookova se vrti oko Intelovog Atom procesora, (do) 4GB RAM-a i malog TN zaslona.


Osobno sam imao prve tri generacije Asus Eee-a, HP MiniNote i sad zadnje Lenovo Edge.

Od početka se furaju kao "kul zamjena za vece racunalo", ok, ako imate mobilni internet i većinu vašeg vremena provodite u vlaku/busu itd. Onda svakako, puno lakse teglit to nego 17" Elitebook skupa s 2kg teškim punjačem.

Ali ono, većina tih netbookova je slabo za nekakav konkretni rad na njemu. Prosjecno surfanje, slusanje glazbe, pisanje dokumenata i fejsbuk idu ok, ali cim se to sve kombinira istovremeno - nastaje kaos.


Tak da ono, ja bjezim od tih do 3k kn.

Jedino što me zadnje vrijeme malo piknulo jest Lenovo Edge, frajer je skup pun qrac, ali meni bilo zanimljivo tipkat po njemu :(

Lagan poput Lele, snažan kao Grga, lijep poput Wekyja - to je taj Edge.

Prva i osnovna stvar koja mi je bila najzanimljivija- HDMI port i ATI 4500 grafa u kutiji za šibice (dobro, nije baš tak mal).

Na poslu preko vikenda smo nas 4 tulipana prali PES 2008 na HDTV-u u FULL HD rezi pri stabilnih 30fps-a, sto je bilo jebenica.  A nije mi ga bio bed teglit tamo jer je imao tipa jednu kilu i neš, a joypade ionako skrivamo na poslu tak da njih nisam morao furat  :wildboy:

Mislim, mogao sam istu stvar napravit i s 17" Elitebookom koji ima quadro grafu i igrat istu igru na pecto FPS-a, ali kazem, frajer je malen i sve to :(

Pošto je doživljaj još svjež evo i njegov test:
http://www.usporedi.hr/testovi/lenovo-thinkpad-edge


Al uglavnom, mislim da od tih netbookova nema kruha ako nemate jače računalo doma, čak mi i idu na falus ovi novi kao dizajnerski koji koštaju ko kajgana od svetog petra (ni ne znam od kud ova poslovica)

Jedini koji valjaju su oni ultra skupi koje možeš neprimjetno furat na posao  :hiha:  Al ono, opet, ako nemaš drugo računalo radije kupit polovni stroj za istu lovu ;(


Ima tko od vas netbook? Ste ga prodali već? kad mislite?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Netbook - korisno ili beskorisno?
« Odgovori #1 : 13. Travanj, 2010., 20:05 »
Hejtam ih jerbo su zapravo bacanje novaca. A najviše mrzim bacat novce na ''jeftine'' stvari. Povoljno je kao, pa kupit čist iz zajebancije nije kao problem..i kao, moglo bi se koristit za neš. Al su mni nekako beskorisni. :wildboy:

13 inčni laptopi su mi nekak minimalni..pa čak i za surfanje internetovima. Posebice ak imaju veliku rezu ekrana.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Netbook - korisno ili beskorisno?
« Odgovori #2 : 13. Travanj, 2010., 20:54 »
Meni osobno su beskorisni. Ni laptop zapravo neam jerbo živim dvije minute od faksa, a na faksu nam nije nužno imat laptop il tako nešto.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9