HCL.HR

Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)

  • 6 Odgovora
  • 2376 Hitova
*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« : 17. Travanj, 2015., 22:08 »
Sinoc instaliro novu GIGABYTE Z97P-D3 1.0  maticnu zajedno sa i5 4690 procesorom. Nakon sto je upalim pokrenu se sve komponente i poslije 5 sekundi se resetira i tako stalno sve dok ne iskljucim naopojnu.

Na monitoru ne pokazuje nista isto tako ne svjetle ni lampice na tastaturi i misu. Citam po netu da moram formatirat HDD prije promjene maticne,no opet trebao bi barem doci do windows loga prije resetiranja. Molim pomoc.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #1 : 17. Travanj, 2015., 22:28 »
Provjeri ti dal si sve dobro spojio - (20/24 pin za matičnu, 4/8 pin za cpu i sl.). Ako imaš 2 keksa rama probaj samo sa jednim, promjeni im utore i sl.

Nebi bilo na odmet i da si nabrojao koje sve komponente imaš

Također možeš ga probati upaliti sa ištekanim hdd-om, također probaj ištekati sve usb uređaje (miševe, tipkovnice) pa vidi dal se onda restartira

To što hdd nije formatiran nema veze

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #2 : 17. Travanj, 2015., 22:41 »
i5 4690
6GB Ram-a DDR3
R9 270 OC 2GB (fabricki)
Cooler Master B serija 600W

Porbao sam bez HDD-a onda mu treba nesto manje vremena da se resetira 2-3 sec. Isto tako probao sam samo sa jednim Ram-om i ista prica. Nezz sta da radim ;(

Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #3 : 18. Travanj, 2015., 00:12 »
vjerojatno imaš dva keksa rama stavi na 1 i 3 mjesto. I mene je to zezalo neke samo rade dual channel
vjerojatno ako je nova matična dođe sa onim za pišti imaš upute pogledaj prema tome bi trebao znati problem

Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #4 : 18. Travanj, 2015., 13:17 »
Koje tocno ramove imas? Brand, model, brzina (mhz), napon?

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #5 : 18. Travanj, 2015., 17:50 »
Ustanovio sam do cega je, 3 i 4 ram slotovi su neispravni. Al sad ima gori problem, na 2 ram slotu sam slucajno slomio onu zakacku sto drzi ram. Sad me zanima da li cu zbog toga izgubiti garanciju? :wildboy:

*

seedorf

  • ****
  • 970
  • My mision is destroy love on planet Earth
Odg: Nova maticna problem (beskonacno resetiranje)
« Odgovori #6 : 02. Svibanj, 2015., 23:24 »
Nako trilijun pokusaja, slanja pod garantnim listom, odbijanja garantnog lista zbog fizickog ostecenja (slomljena zakacka na ram slotu) nosenja po raznim racunarskim radnjama, USPIO SAM.

Problem je bio u pritegnutom CPU kuleru, sto je dovodilo odvajanja pinova na jednoj strani. Eto jebena sitnica, sad mogu umrijet, nista vise nije vazno. LOCK

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9