HCL.HR

Novo ili skroz novo?

  • 40 Odgovora
  • 9332 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Novo ili skroz novo?
« : 09. Prosinac, 2010., 18:07 »
Prvo trenutna konfiguracija:

MSI K9N SLI v2
AMD Athlon X2 6400+ 64bit
PowerColor HD4870 PCS+
2GB 800MHz DDR2
HDD 400gb WD Caviar
Napajanje 550W (majkumu, zaboravio sam koje je točno neda mi se sad zavlačit tamo)

Anyways, zanima me kolko bi mi bilo isplativo da to prodajem i kupujem novo? Što se tiče novih komponenti, ako bi ih kupovao, trebalo bi mi sve osim HDD-a jer sam zadovoljan s ovim i imam više neg dovoljno prostora za ono za šta ga koristim trenutno.

Što se tiče budžeta, recimo da bi na raspolaganju imao 5000kn za nekih 2 do 3 mjeseca. Ispao sam skroz iz toka i neznam što je hi-end što je best buy trenutno jer se nisam informirao oko tog već duže duže vrijeme.

Dali mi preporučate da uzmem sve novo ili djelomično samo? Ako sve novo onda molim nekog tko je voljan da sastavi konfiguraciju s gore navedenim budžetom (+/- 500kn) i ne uzima u obzir HDD (osim ako nije nužno potrebno), kućište, tipkovnicu, miš, monitor i zvučnike. Thx unaprijed.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #1 : 10. Prosinac, 2010., 19:53 »
Ništa a? Šta je bilo s hardware mastermindima ovog foruma?

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #2 : 11. Prosinac, 2010., 17:40 »
Jel se igraš? Kaj ti fali ovoj konfi?
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #3 : 11. Prosinac, 2010., 22:52 »
Igram, zapravo, za to mi komp najviše i služi.

Imam filing da mi polako umire grafička kartica, iz svake igre me kad tad izbaci (prije nije), iz nekih me izbaci nakon 10 minuta iz nekih nakon sat vremena i tak. Pokušavao sam mjenjat postavke, al ništa od toga ne pomaže. Također sam prijmetio da se više grije nego prije. (redovito čistim komp od prašine, a windowse sam nedavno na friško instalirao jer sam mislio da je u tom problem).

I par stvari me zna zbunjivat, tipa to što mi Bad Company 2 radi na full detaljima bez trzanja a Modern Warfare 2 mi je jedva radio na medium kak spada, a WoW mi radi na maksimalno 40fps-a. Wtf ono.

Jednostavno imam filing da mi komp sve slabije podnosi igre, koje je prije podnosio bez problema ikakvih.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #4 : 12. Prosinac, 2010., 00:20 »
Znaš što bi ja na tvom mjestu napravio?

Nadodao:
Memorija DDR2 667Mhz 2GB Apacer - 230kn
SSD disk Intel 40GB, X25-V, 2.5" SATA - 800kn (sad ce izac novi kroz mjesec dana, pa ono)

I napraviš sljedeće stvari
1. Zamijeniš pastu na grafičkoj kartici, dodaš ram memoriju
2. Makneš Win
2. Instaliraš ga na SSD, skupa s par programa koje stalno koristiš (Office, Firefox itd.)
3. Overclockas proc
4. Nađeš optimalne drivere za grafičku karticu
5. Na HDD obicni instaliras igre

I za 1000kn imaš komp koji je za 40% brži nego prije

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #5 : 12. Prosinac, 2010., 00:48 »
Treba ti bolji proc da bi u cjelosti iskoristio HD4870. Ja bi uzeo neki athlon II X3 ili X4 i još 2 gige rama. Stvar je u tom kaj ti za to treba i nova matična.

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #6 : 12. Prosinac, 2010., 01:05 »
Treba ti bolji proc da bi u cjelosti iskoristio HD4870. Ja bi uzeo neki athlon II X3 ili X4 i još 2 gige rama. Stvar je u tom kaj ti za to treba i nova matična.

Ne bi se složio, AMD 6400 je bio jedna od top procesora u svoje vrijeme i mislim da i dan dana svoj posao obavlja kako treba, samo neka ga clocka na kojih pristojnih 3,7 ili 4,0 Ghz, ovisi kakav cooler ima, i sve ce bit ok.

Ili neka kupi cijelu novu Core i5 konfu i upari s tom grafom.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #7 : 12. Prosinac, 2010., 12:24 »
Lol na 3,7GHz, pa toj seriji procesora je 3,3-3,4 maximum, sve iznad je krumpanje.

Uostalom i sam sam imao Athlona x2 6000+ sa HD4870 i od kad sam prešo na Athlona II x3 440, grafička se preporodila.

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #8 : 12. Prosinac, 2010., 14:54 »
syzygi, šta će mu ssd :S

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #9 : 12. Prosinac, 2010., 17:44 »
Meni ovo od sizija nije loše zvučalo, al nisam se nikad upuštao u clockanje, nekako mi je to malo pre-rizično za moje poznavanje hardwera.

Što se tiče ovog noda šta si ti rekao, jel mi možeš reć od prilike koju matičnu da stavim onda itd.?

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #10 : 12. Prosinac, 2010., 23:19 »
syzygi, šta će mu ssd :S

Najjeftiniji nacin kako ubrzati stariju konfu ako se nema para za novu

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #11 : 12. Prosinac, 2010., 23:53 »
Al' cek. Easy, radi cega tocno zelis upgrade konfe?

Imas problema u igrama bas, nizak framerate i to?
Ili mislis da ti je konfa vec slaba, onako subjektivno?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #12 : 13. Prosinac, 2010., 00:06 »
Ima šigi pravo, ja slično isto napravio, zamjenio HD4870 s GTX460, kupio jako dobar cooler i digao s 2.4 x4 na 3.0 x4, performanse bolje za 40%  :ementaler:

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #13 : 13. Prosinac, 2010., 11:00 »
Al' cek. Easy, radi cega tocno zelis upgrade konfe?

Imas problema u igrama bas, nizak framerate i to?
Ili mislis da ti je konfa vec slaba, onako subjektivno?

Pa ovo prvo, imam problema s niskim framerateom u igrama koje su prije išle bez problema, novije se uglavnom krešaju nakon nekog vremena igre.
I da, imam filing da je pomalo slaba.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Odg: Novo ili skroz novo?
« Odgovori #14 : 13. Prosinac, 2010., 11:12 »
Pitam jer imam istu grafulju, ali Core2Duo E7500 na stock clocku i 4 gige rama pa sve leti bez problema.
Al' doslovno, jedino AA na nekim igrama iskljucim ponekad. Tak da ne znam, cudno mi malo.
Mislim, zahvaljujuci razvoju skoro svih igara u zadnje vrijeme istodobno za konzole, novije nisu toliko zahtjevne.

Reinstalacija Windowsa mozda? Koje imas sad? Ako kazes da su ti igre koje su radile prije bolje sad pocele trzati i to, jel.

EDIT:

Zajebi, vidio vec da si napisao odgovor prije.
« Zadnja izmjena: 13. Prosinac, 2010., 11:38 Yuri »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9