HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 372123 Hitova
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1050 : 17. Veljača, 2019., 10:00 »
Ako je na razini performansa GTX 1070, mislim da je bolje pronaći kakvu dobru rabljenu 1070ku pod garancijom. Malo razočaravajuća 1660ti... Meni barem.

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1051 : 17. Veljača, 2019., 11:49 »
Ja se samo nadam da ce past cijena novim 1060 od 6gb na nekih 1700 kn mada tesko da ce se to dogodit. :/

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1052 : 17. Veljača, 2019., 12:37 »
Jbga kad se gleda novo uspoređuje se s cijenama novog. Recimo prije nestanka nove gtx 1070 su koštale cca 3400kn, a sad imamo za oko 3000kn RTX 2060 koja ima performanse gtx 1070Ti, tako da je među boljim dealovima što se može kupiti, Isto bi vrijedilo za gtx 1660Ti 6gb za tih 2500kn +/-, odnosno non-Ti model za oko 2000kn

@Marigam_

Pa ekvivalentne polarisice od AMD-a već skoro tolko koštaju neko vrijeme, a na amazon akcijama se mogla uzeti sapphire nitro rx 580 8gb (među boljim AiB modelima) za 1600kn, tako da nije nemoguće da i gtx 1060 6gb pojeftini.
« Zadnja izmjena: 17. Veljača, 2019., 12:38 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1053 : 13. Ožujak, 2019., 14:55 »
Ako amd uspije navuci cijenu novih navi grafa ispod 400-500 eura a Performance bi trebale biti ma razini rtx 2070 onda NVIDIA ima problem

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1054 : 13. Ožujak, 2019., 20:27 »
Situacija na tržištu je takva da je nvidia nedodirljiva još godinama. Nažalost već je sada očito da Navi neće biti ništa spektakularno. I dalje je GCN arhitektura, te će tek na 7nm konkurirati nvidijinim gpu na 16nm (pascal), te eventualno 12nm (turing) po efikasnosti. Performanse će ići do max gtx 1080/V64 odnosno rtx 2070 performansi (barem u prvoj generaciji), a uvjeren sam da i po cijenama neće biti ništa spektakularno (vjerojatno će koštati isto kao tadašnji nvidia ekvivalenti, eventualno mrvicu jeftinije). Po launch cijenama RX 590, Vege 56 i 64, te Radeon VII se vidi da AMD nema namjeru izigravati Caritas sa cijenama.

Na gpu strani su došli u situaciju da moraju koristiti napredniji node da konkuriraju last gen nvidia modelima (i to samo mainstream modelima). Nvidia je u situaciji da se ne mora žuriti, odnosno da može razvlačiti last gen proizvode. Nagađao bih da će udarni Navi modeli vjerojatno biti u klasi gtx 1660, gtx 1660Ti i rtx 2060 (i za te sam i osobno zainteresiran).
Nagodinu se i intel uključuje na gaming tržište dedicated gpu i mislim da će tu nvidia dodati gas, te se sa svojom 7nm generacijom dodatno odlijepiti od konkurecije (možda kao nikad). Dodatni razlozi su i relativno slab prijem turinga u medijima, prepolovljena vrijednost dionice i povlačenje investitora. Tako da mislim da će sa sljedećom generacijom razvalit sve živo i neživo, te da najveća nvidijina dominacija tek dolazi.
« Zadnja izmjena: 13. Ožujak, 2019., 20:31 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1055 : 13. Ožujak, 2019., 22:01 »
Situacija na tržištu je takva da je nvidia nedodirljiva još godinama. Nažalost već je sada očito da Navi neće biti ništa spektakularno. I dalje je GCN arhitektura, te će tek na 7nm konkurirati nvidijinim gpu na 16nm (pascal), te eventualno 12nm (turing) po efikasnosti. Performanse će ići do max gtx 1080/V64 odnosno rtx 2070 performansi (barem u prvoj generaciji), a uvjeren sam da i po cijenama neće biti ništa spektakularno (vjerojatno će koštati isto kao tadašnji nvidia ekvivalenti, eventualno mrvicu jeftinije). Po launch cijenama RX 590, Vege 56 i 64, te Radeon VII se vidi da AMD nema namjeru izigravati Caritas sa cijenama.

Na gpu strani su došli u situaciju da moraju koristiti napredniji node da konkuriraju last gen nvidia modelima (i to samo mainstream modelima). Nvidia je u situaciji da se ne mora žuriti, odnosno da može razvlačiti last gen proizvode. Nagađao bih da će udarni Navi modeli vjerojatno biti u klasi gtx 1660, gtx 1660Ti i rtx 2060 (i za te sam i osobno zainteresiran).
Nagodinu se i intel uključuje na gaming tržište dedicated gpu i mislim da će tu nvidia dodati gas, te se sa svojom 7nm generacijom dodatno odlijepiti od konkurecije (možda kao nikad). Dodatni razlozi su i relativno slab prijem turinga u medijima, prepolovljena vrijednost dionice i povlačenje investitora. Tako da mislim da će sa sljedećom generacijom razvalit sve živo i neživo, te da najveća nvidijina dominacija tek dolazi.
apsolutno se slazem,amd godinama vec nije bas rame i rame sa nvidiom ni sa intelom iskreno. brzina amdove jezgre je jos uvik sporija nego intelova ali amd je napravio iskreno veci korak naprijed nego je to nvidia i intel napravio ikada..dobro nvidia je napravila to sa pascal arhikteturom koja je bila doslovno i 50 posto brza nego maxwell ali intel vidi u zadnje 2-3 godine izbacio vise od 30 procesora ja mislim i sve samo sitni refresh stare arhikteture, a amd je tu vec dosel bome vidimo i na 7 nm sto mislim da na kraju je i ryzen arhiktetura pogotovo 2 generacija njegova bila i jeste jos uvijek efikasnija po poweer drawu i taktu i temperaturi samog corea,a prije si mogo iskljuciti zimi jel grijanje u sobi kasd si imao neki fx ili r7 r9 od amd-a. Drago mi je za Amd jel vidi se sto je kaza ili samam lisa su kad je povukla nove mlade inzinjere u tvrtku doslovno napravila revoluciju u trzistu procesora. cijena se slazem nije karitaska ali opet ipak ispod konkurencije.

iskreno iscekujem kraj 2019 jel sudeci intel ima neku graficku za pokazati pa bi to opet bilo sve malo zanimljivbije na trzistu sto se i cijena tice ako se tu umijesa i intel pored ovih dvoje.

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1056 : 13. Ožujak, 2019., 22:16 »
bice isto zanimljivo vidjeti sada naljeto kad izadje i x570 maticne di vidim da ce biti prve koje ce podrzavati i PCIE gen4.navodno bi i x470 i x370 tzrebale podrzavati ali sa novim procesorom 3 generacije ryzena.Tu mi je intel uvik bio mrsk jel svaka nova arhiktetura i refreshove si morao mijenjati maticnu sto su sve trtoskovi koje se mora uzimati u obzir.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1057 : 14. Ožujak, 2019., 00:22 »
apsolutno se slazem,amd godinama vec nije bas rame i rame sa nvidiom ni sa intelom iskreno. brzina amdove jezgre je jos uvik sporija nego intelova ali amd je napravio iskreno veci korak naprijed nego je to nvidia i intel napravio ikada..dobro nvidia je napravila to sa pascal arhikteturom koja je bila doslovno i 50 posto brza nego maxwell ali intel vidi u zadnje 2-3 godine izbacio vise od 30 procesora ja mislim i sve samo sitni refresh stare arhikteture, a amd je tu vec dosel bome vidimo i na 7 nm sto mislim da na kraju je i ryzen arhiktetura pogotovo 2 generacija njegova bila i jeste jos uvijek efikasnija po poweer drawu i taktu i temperaturi samog corea,a prije si mogo iskljuciti zimi jel grijanje u sobi kasd si imao neki fx ili r7 r9 od amd-a. Drago mi je za Amd jel vidi se sto je kaza ili samam lisa su kad je povukla nove mlade inzinjere u tvrtku doslovno napravila revoluciju u trzistu procesora. cijena se slazem nije karitaska ali opet ipak ispod konkurencije.

iskreno iscekujem kraj 2019 jel sudeci intel ima neku graficku za pokazati pa bi to opet bilo sve malo zanimljivbije na trzistu sto se i cijena tice ako se tu umijesa i intel pored ovih dvoje.

CPU strana AMD-a je skroz druga priča od gpu strane. Tu stoje odlično i idu prema gore tj. imaju blistavu budućnost
Očito je problem isfinancirati obje grane. Imaju sad Zen kešovine, no da bi se potpuno nova gpu arhitektura (kao zen kod procesora) razvila od nule treba cca 5 god. Što znači da ako su počeli raditi na nečemu 2017. god. - tek 2022 god. možemo očekivati nešto značajno bolje (što opet ne mora značiti da će biti bolje ili alpari tadašnjoj nvidiji). A do tada će vjerojatno ubijati Navi sa rebrandiranjem, kao sada polaris.

Naravno ne želim reći da će Navi biti smeće, samo da neće biti ništa impresivno, odnosno neviđeno - niti tehnološki (performanse, efikasnost) niti po cijeni...
« Zadnja izmjena: 14. Ožujak, 2019., 00:28 andrash »

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1058 : 14. Ožujak, 2019., 01:20 »
htio sam samo napomenuti jos da sam primjetio dosta onih tablet pc sa snapdragonom i vrte win10,pa sam malo istrazivao i bice zanimljivo vidjeti kolko  sam mogao skuziti amazon uspjeti uci sa arm procesorima malo dalje i dublje jel navodno u planu im je sve svoje servere prebaciti na arm.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9