HCL.HR

OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!

  • 7 Odgovora
  • 3802 Hitova
Unaprijed se ispričavam ako sam promašio podrubriku, nadam se da mi nečete zamjeriti...

Ovako. Imam APU A8 s internom grafom HD 8570D kojoj veličina memorije i brzina isključivo ovise o sistemskoj veličini i brzini radne memorije. U biosu sam inače dodao maximum shared memory koliko mogu a to je 2Gb, a brzina memorije mi je na 1600 MHZ što mi na grafiku spada 800 MHZ. Sad, pošto mi je procesor ograničen da radi sa ramima najviše od 1866 mhz a i matična isto tako, taman sam mislija samo toliko i kloknuti svoje rame... Znači triba mi pomoć kako da svoju radnu memoriju najlakše overclockam sa 1600 mhz na 1866 mhz jer to ce mi dignuti brzinu grafe sa 800 mhz na 933 što je otprilike nekih 15 % a to nije baš toliko malo...  ;-)  Imam 2x4 gb rama u dual chaneled modu i to bi tribalo dobro raditi, molim vas pomagajte.  :ave::ave::ave:  HVALA!!!!  ;D

Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #1 : 14. Srpanj, 2014., 12:57 »
Imas mali milijun tutorijala po internetu za ovako banalnu stvar, mogao si  se potruditi malo proguglati i nauciti nesto umjesto da cekas odgovor.

Podesi latencije, podigni takt na 1866 mhz i eventualno malo napon ako nece biti stabilni na stocku.

Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #2 : 14. Srpanj, 2014., 15:15 »
da, sve tutorijali stari 6 godina i koje latencije di se nalaze itd. itd...kako se napon podiže i što je stock...??? hvala, baš si mi puno pomoga isusa ti! nemoj proparati nebo nosom koliko daješ umišljene odgovore! jesi li ti tu da pomogneš konkretno ili da mudruješ??? čekat ću nekog ko mi stvarno želi pomoći, ovakvih je pun internet i ne triba mi pomoć od tebe...

Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #3 : 14. Srpanj, 2014., 16:02 »
Kakvo pitanje - takav odgovor.

Kakvi tutorijali od prije 6 godina, samo dok ovo upises u google ti baca masu topica, a kamoli da si dublje istrazio. Tocan model maticne i rama ti je tesko navesti, a trazis savjet vezan uz to? Mi tu radimo za tebe, pa ti se treba gospodinu sve na gotovo napraviti i traziti po tvojim starim postovima - jel tako? Jesi cuo mozda za stranicu imenom Kingston koja se pukim slucajem zove kao i tvoji ramovi, te da bi mozda logicki gore bio tvoj model i uz njega latencije?

Ukratko nemas adekvatne uvjete za oc rama - em imas losu mbo (ako jos uvijek imas A55 DGS R2.0), em imas ramove koje ce sigurno zahtjevati podizanje napona, te ne posjeduju heatsinkove. Dizanjem brzine rama ne podizes takt graficke vec se to zasebno radi. Sada tko ima volje nek izvlaci rijeci iz tebe :piva:


« Zadnja izmjena: 14. Srpanj, 2014., 16:04 mrmuscolo »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #4 : 14. Srpanj, 2014., 17:22 »
Ukratko - najbolje ne diraj ništa...


Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #5 : 14. Srpanj, 2014., 18:46 »
odlepršaj s mog posta, lipo san ti reka da ne triban pomoć od tebe i takvih!! okej??? moja matična može podnijeti overclock rama do 2400 mhz zato ne kenjaj, a neki k.... se očito diže s time jer je to APU i što mi daješ linkove ako onda bezveze??? skužit ću sam radije jel se može ili ne može...

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #6 : 14. Srpanj, 2014., 18:50 »


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: OVERCLOCK RAM DDR3 1600 MHZ TO 1866 MHZ - MOLIM VAŠU POMOĆ !!!
« Odgovori #7 : 14. Srpanj, 2014., 19:17 »
odlepršaj s mog posta, lipo san ti reka da ne triban pomoć od tebe i takvih!! okej??? moja matična može podnijeti overclock rama do 2400 mhz zato ne kenjaj, a neki k.... se očito diže s time jer je to APU i što mi daješ linkove ako onda bezveze??? skužit ću sam radije jel se može ili ne može...

Ok, ti sam znas najbolje. Lokot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9