HCL.HR

PC pitanje

  • 8 Odgovora
  • 3752 Hitova
*

Crosby

  • **
  • 273
PC pitanje
« : 08. Studeni, 2013., 13:46 »
Dobar dan,

Ovako, ovo ljeto sam kupio PC, i odkad ga imam cuje mi se napajanje koliko sam skuzio, ali ne mora znacit. Znaci zuji i to se cuje cak i u susjednu sobu, a ako je duze upaljen, ili igram igre dosta dugo onda zuji jos jace :D E sad je pitanje, dali se moze kako napravit da se barem smanji zujanje to, dali je to do lezajeva ili je takav ventilator?

Koristim ovo napajanje:

450W Corsair VS Series

EDIT: Kriva informacija, cuje se ovaj ventilator sta hrani CPU
« Zadnja izmjena: 08. Studeni, 2013., 13:50 Crosby »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: PC pitanje
« Odgovori #1 : 09. Studeni, 2013., 19:38 »
Pa otvori PC i pazljivo slusaj,nemoj samo nista dirat dok je upaljen.Ako ti se cuje vent od CPU-a jednostavno kupi cijeli novi hladnjak,nije to skupo :)
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: PC pitanje
« Odgovori #2 : 09. Studeni, 2013., 19:52 »
Pa otvori PC i pazljivo slusaj,nemoj samo nista dirat dok je upaljen.Ako ti se cuje vent od CPU-a jednostavno kupi cijeli novi hladnjak,nije to skupo :)
Jesam, i otvorio sam i to je onaj sto je okrenut prema tebi sto valjda hladi CPU. A razmisljam o tome, a i primjetio sam da mi se dosta ugrije kada igram neku dosta tesku igru.

Sto mislis o vodenom hladjenju, jeli to dobro, dali je skupo. Naravno kada zaradim placu, razmisljam da kupim.

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: PC pitanje
« Odgovori #3 : 10. Studeni, 2013., 08:09 »
Koji CPU imas? Vodeno hladenje je skupo i nepotrebno osim ako imas stvarn jak procesor ili ces ovaj overclockat ali bas ekstremno
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: PC pitanje
« Odgovori #4 : 10. Studeni, 2013., 10:48 »
P nemam prejak procesor. Ali jednog dana cu razmisljat o jacem kompu, ali jednog dana :D

AMD sAM3 Phenom II X4 965 BOX Black Edition, 3,4 GHz

*

X-Plosiv

  • ******
  • 6865
  • Osebujan osobnjak
    • HCL.hr
Odg: PC pitanje
« Odgovori #5 : 10. Studeni, 2013., 12:16 »
Nemoj onda kupovati vođeno hlađenje.

Recimo ja sam na svom kompu (i5 3570k) odlučio staviti Scythe Mugen 3 koji košta cca 350-400 kn i temperature su mi prosječne  28-40 max, osim kada igram pa zna biti do cca 50-60..i to recimo čak i kada ga s OCCT držim pod full opterećenjem :)
I`m bad, I`m good, I`m deep, I`m shallow, I`m a cool motherfucker at times, at other times I`m an asshole

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: PC pitanje
« Odgovori #6 : 10. Studeni, 2013., 19:03 »
Nemoj onda kupovati vođeno hlađenje.

Recimo ja sam na svom kompu (i5 3570k) odlučio staviti Scythe Mugen 3 koji košta cca 350-400 kn i temperature su mi prosječne  28-40 max, osim kada igram pa zna biti do cca 50-60..i to recimo čak i kada ga s OCCT držim pod full opterećenjem :)
A dobro to nije velika temperatura, rado bi vidio kolika mi je temperatura samo nezz kako, ali kada ga pipnem otraga dosta je vruće, nemozes drzat ruku :D

Odg: PC pitanje
« Odgovori #7 : 10. Studeni, 2013., 19:52 »
Hmmm meni je identičan problem bio čula se je buka ko da traktor u dnevnom boravku vozim. Pogotovo kad bi neke zahtjevnije igre igrao. Ja sam ga očistio lijepo detaljno od prašine i otvorio stranicu na kučištu i sad mi ništa se ne čuje. Nezz ne možeš ništa izgubit da probaš.

*

Crosby

  • **
  • 273
Odg: PC pitanje
« Odgovori #8 : 10. Studeni, 2013., 21:04 »
Hmmm meni je identičan problem bio čula se je buka ko da traktor u dnevnom boravku vozim. Pogotovo kad bi neke zahtjevnije igre igrao. Ja sam ga očistio lijepo detaljno od prašine i otvorio stranicu na kučištu i sad mi ništa se ne čuje. Nezz ne možeš ništa izgubit da probaš.
Prašnjav mi nije, jer je kupljen ovo ljeto, a i gledo sam jucer. Ali mogo bi otvorit stranicu pa cemo vidjeti :D

Ali moze ovdje lock. UGlavnom znam sta je problem

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9