HCL.HR

Pitanja u vezi monitora-Molim Vas pomoć

  • 3 Odgovora
  • 1857 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Pitanja u vezi monitora-Molim Vas pomoć
« : 14. Rujan, 2015., 16:49 »
Pozdrav,
Prije nego što započnem htio bih da navedem cijelu konifugraciju da nebi došlo do nepotrebnih pitanja.

1 x AMD Athlon 64 X2 4800+
1 x Asus M2N
1 x Kingston 1 GB 800Mhz DDR2
1 x Patriot 1 GB 800Mhz DDR2
2 x Patriot 2 GB 800Mhz DDR2
1 x Gigabayte GeForce GT 730 v3 2 GB GDDR3
1 x Seagate SSHD 1 TB 64 MB 7200Rpm SATA 3
1 x MS Industrial MDC-801
1 x MS Pro 550w ATX p4

Monitor je Samsung SyncMaster2023nw 1680x1050 60Hz

Jedino što je nadograđivano su oni Patriotovi RAM keksi,GPU prijašnji je bio Asus GeForce 8600 GT 512 MB GDDR2 te HDD koji sam promijenio prije par tjedana stari je bio WD Caviar Blue 250GB

Evo sad dva pitanja:

1.Prije nego što sam dobio svoju sobu prije pet godina računalo je bilo blizu kuhinje pa se para i ostale prljavštie skorile na nekim djelovima ekrana,a nemogu se skiniti normalnim kuhinjskim papirom.
Moj upit je kako da to očistim jer stvarno ponekad me omete dok igram igre koliko mi je prvljav ekran i stvarno nije ljepo vidjeti,pa sam htio pitati mogu li se te naslage nekako skinuti bez da se ekran ošteti.(Molim vas nemojte bezveze govoriti jer stvarno nisam u novčanoj situaciji da platim popravak ili novi ekran,štedim za novi PC i stvarno sam u 3 mjeseca jedva 1300Kn uštedio ( i to najviše zahvaljujući rođendanu prošli tjedan, i k tome moram platiti popravak ili novi prrinter treba mi za školu).

2.Ovaj problem sam zamjetio prije nekoliko mjeseci,već sam prije pitao zašto mi V-Sync ne radi pa sam napravio temu i pomogli ste mi i hvala vam na tome.
Stvar je u tome kada ja odem na desktop i odem desni klik Display i onda kada idem promijeniti refresh rate na 60Hz on mi to postavi a sutra dan je opet na 59Hz.
Moje pitanje je dali tih 1Hz utječe na sutterning u igrama,i dali se to nekako može rješiti.

Hvala unaprijed.

*

Hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pitanja u vezi monitora-Molim Vas pomoć
« Odgovori #1 : 14. Rujan, 2015., 18:08 »
Monitore je najbolje čistiti isključivo s octom i vodom. Uzmi u jednakom omjeru 1:1 octa i vode.
Umoči u to mekanu krpicu (one s mikrovlaknima) i polako bez pritiska čiistiš u krug. Znači mali kružići po cijelom ekranu i na kraju suhom krpicom isto bez pritiskanja osuši također kružnim potezima.
Većina ovih otopina koje se nude su sranje i naprave probleme na ekranima jer su ili pre agresivne ili uopće ne djeluju.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pitanja u vezi monitora-Molim Vas pomoć
« Odgovori #2 : 14. Rujan, 2015., 19:37 »
E hvala na brzom odgovoru puno ste mipomogli s ovim pokušat ću za vikend sad nemam vremena moram prepisivati 6 strana o zaštite na radu pa onda.

Ako bi ste mi samo mogli odgovoriti i na drugo pitanje.

Ostali isto se javite želim čuti više mišljenja,iako mi se ovo čini najbolje.

Hvala unarpijed.

p.s. Zašto je Pomoć oko sastavljanja PC konfiguracija zatvorena tema??I kako je onaj lik sa dva posta mogao otvoriti anketu u kojoj je dao dvije po meni i ne baš savršeno složene konfiguracije??

Odg: Pitanja u vezi monitora-Molim Vas pomoć
« Odgovori #3 : 14. Rujan, 2015., 19:44 »
Mislim da kada ti odabereš opciju 60 Hz, Windows to pohrani kao 59.nešto - tipa 59.7 ili 9, ovisno od monitora. Iz toga razloga se prikazuje kao integer na 59- u suštini uvijek ista bez obzira i da imaš opciju 60 ili 59. Mislim da ima veze sa grafičkom a ne samo monitorom, ali neka me netko ispravi ako griješim.
The blood of youth is bubbling back..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9