HCL.HR

PlayStation 2 na monitor?

  • 8 Odgovora
  • 4205 Hitova
*

Cobalt

  • ****
  • 1006
PlayStation 2 na monitor?
« : 21. Listopad, 2014., 20:59 »
Da li je neko spajao PS2 na monitor? Koja metoda? Ima li neko iskustva sa tim? Želim odigrat par starih igara tipa Dragon Quest 8, Rogue Galaxy, etc.

Gledao sam tonu toga po netu.. i svako ima neku drugu ideju i prijedlog. Recimo, ovo sam nabavio ali mi ne frcera;
http://ngemu.com/threads/ps2-component-cable-component-to-vga-adapter-xploder-hdtv-player.136540/

help.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #1 : 22. Listopad, 2014., 13:36 »
Dazzle DVD Recorder sam ja koristio za snimanje i mogao si gledati preview onoga što snimaš u fullscreen u... nekom programu :wildboy: Ne mogu se sjetiti imena nikako, pokušavam zguglati, jako je generično bilo... Ali vjerujem da ih ima još s istom opcijom za preview

Ako baš misliš direktno spojiti ps2 na monitor jedino rješenje za koje sam siguran da rade su A/D konverteri koji su preskupi za takvo nešto


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #2 : 22. Listopad, 2014., 16:21 »
Ako baš misliš direktno spojiti ps2 na monitor jedino rješenje za koje sam siguran da rade su A/D konverteri koji su preskupi za takvo nešto

Yep, znam da imaju ti konverteri ali cijene su ogromne, negdje oko 40$ što mi se ne isplati. :/ Gledao sam da ima preko TV kartice opcija isto i da je čak to kao najbolje.. pa ono možda neku polovnu izganjat po ovim našim domaćim "ebay" servisima.

Valjda ima neko da je spajao pa da šta napiše. :)

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #3 : 22. Listopad, 2014., 17:25 »
zašto ne nabaviš staru telku jednostavno, znam da je mr. obvious rješenje ali na kraju krajeva će ti to biti autentično i kul :hiha: potencijalno i džabe


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #4 : 23. Listopad, 2014., 10:36 »
upravu si za to, ali problem je da nemam mjesta za TV u sobi, imam bruka drugih stvari (2PC + 3 laptopa) :wildboy:

Izgleda niko nije spajao ovo čudo. :hiha2:

Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #5 : 23. Listopad, 2014., 10:58 »
Jesi probao PCSX2?

Čujem da je poprilično dobar.

Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #6 : 23. Listopad, 2014., 11:48 »
Ako imaš donekle pristojan PC ja bih ti preporučio da igraš preko PCSX2 emulatora. Možeš igrat bilo koju igru neovisno o tome je li NTSC ili PAL,sa kontrolerom kojim hoćeš  i možeš postaviti grafičke postavke kako hoćeš. Osim toga imaš i widescreen hakove preko kojih možeš forsat 16:9 format tako da ti popuni cijeli ekran na telki ili monitoru. Emulatori su po mome mišljenju najbolji način za igranje retro igri.
Screw you guys, I`m going home!

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #7 : 23. Listopad, 2014., 12:08 »
:D


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Cobalt

  • ****
  • 1006
Odg: PlayStation 2 na monitor?
« Odgovori #8 : 23. Listopad, 2014., 14:31 »
Jesi probao PCSX2?

Čujem da je poprilično dobar.

Ako imaš donekle pristojan PC ja bih ti preporučio da igraš preko PCSX2 emulatora. Možeš igrat bilo koju igru neovisno o tome je li NTSC ili PAL,sa kontrolerom kojim hoćeš  i možeš postaviti grafičke postavke kako hoćeš. Osim toga imaš i widescreen hakove preko kojih možeš forsat 16:9 format tako da ti popuni cijeli ekran na telki ili monitoru. Emulatori su po mome mišljenju najbolji način za igranje retro igri.


-> PlayStation 2 na monitor? Ne treba mi emulator, nego ovo.

@buby8992; znam sve oko emulatora jer se tim bavim zadnjih 10tak godina. Zanima me ova metoda, igra mi se na konzoli. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9