HCL.HR

pomoc :(

  • 11 Odgovora
  • 4129 Hitova
*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
pomoc :(
« : 09. Veljača, 2008., 00:23 »
daklem, stari PC mi je naskroz mrtav. sprzen.
Imao sam p4 2.8, 7600 gt, očito agp matičnu, 1gb rama, 200 gb hard, taganovo punkurac kul napajanje, čije se voltaže trenutno nemogu sitit, a lin sam pogleat.
Preživili su jedino hard i devede pržilica.
Sad, triba mi novi komp. Bez harda i optičkih uređaja, očito.
Problem je sta se nema love, a stari i neda bas. Tj, reka je da bi da do cca 1.5k za pocetak, pa posli ako triba misec po misec nadogradiva.
Sad triban pokoji savjet. Jel mogu uzest npr urbanu maticnu, napajanje i proc, sa sranjen od grafulje, malo memorije. itd. Pa da posli nadogradujen?

Da cujen prijedloge sta bi se moglo uzest.
Fala  :hug

Re: pomoc :(
« Odgovori #1 : 09. Veljača, 2008., 00:40 »
jesi baš siguran da ti je to sve sprženo :(

ono, prati pc ekspert, tamo ulete jeftine konfe polovne, ja sam svoju konfu s avatara (proc, ram, matična, grafa) platio 1,5 k kuna. jej.  :ementaler:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: pomoc :(
« Odgovori #2 : 09. Veljača, 2008., 11:11 »
prvo pitanje. kak mislis da ti je sprzeno sve? udario grom, losa gradska mreza, kaj?

drugo.  ako imas tagan napajanje sumnjam da je ista otislo, osim njega samog, provjeri to?

za 1500kn nemas bas izbora, ali naci ce se nesto tipa i kasnije jos uzmes graficku tipa 1950pro

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: pomoc :(
« Odgovori #3 : 09. Veljača, 2008., 16:58 »
sta se prvog tice, pojma neman stvarno. al opcenito san vec prije ima problema. moguce da je do mreze, struje, boga pitaj. grom nije bia  :(

drugo, bia je na servisu, isprobano sve, zivi su samo hard i dva komada opt'ke.
daklem, ono, da se slozi neka konfa koju s vrimenon mogu nadogradit u pristojnu mašinu. nisan bas u tijeku s hardverom u zadnje vrime..

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: pomoc :(
« Odgovori #4 : 09. Veljača, 2008., 17:42 »
napisao sam ti, tj. dao link, pa od toga kreni

ako ne vidis u prijasnjem postu link evo;

http://www.imagesforme.com/show.php/23580_vemulj1.JPG.html

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: pomoc :(
« Odgovori #5 : 09. Veljača, 2008., 18:09 »
vidia san link i prije, al prvo htio odgovorit na pitanja..

daklem, na maticnu moze uletit posli neka jaka pci grafa, to napajanje je dovoljno jako, a kućište ima pristojno 'lađenje?  :ementaler:
šta se memorije tiče, misliš da nema potrebe 2 gige uzimat još?

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: pomoc :(
« Odgovori #6 : 10. Veljača, 2008., 01:31 »
lako se kasnije nadograde rami, ako ti nije frka sa parama uzmi jos jedan kex

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: pomoc :(
« Odgovori #7 : 11. Veljača, 2008., 20:18 »
:hug
daklem, na maticnu moze uletit posli neka jaka pci grafa, to napajanje je dovoljno jako, a kućište ima pristojno 'lađenje?  :ementaler:
šta se memorije tiče, misliš da nema potrebe 2 gige uzimat još?

Noda, može još odgovor na ovo, šta se tiče konfiguracije koju si preporučio?  :hug
(sizi, nije da tebe ignoriram)  :ementaler:

*

Syzygy

  • *****
  • 1867
  • čvarkuša
Re: pomoc :(
« Odgovori #8 : 11. Veljača, 2008., 22:16 »
noda ce ti odgovorit isto sto i ja, ako ti je frka sa parama onda ce ti i 1gb bit dovoljno, ako ti nije frka sa parama, uzmi 1gb jos, vise od 2gb nemoj ic ako si na 32 bitnom xp-u jer je to bacanje love

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: pomoc :(
« Odgovori #9 : 11. Veljača, 2008., 22:21 »
kaj se tice RAM-a, isto ko i Syzygy ti savjetujem, to napajanje moze drzat i quad konfiguracije, a kaj se tice hladenja, to moras sam kupit aftermarket kulere, jer sumnjam da ces dobit nes sa tim kucistem  :piva:

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Re: pomoc :(
« Odgovori #10 : 26. Veljača, 2008., 14:51 »
Uspilo se skupit 2.5 k kunića. S obzirom da je to cijela hiljadica više, mogu čut preporukice?  :hug

*

noda

  • *****
  • 3184
Re: pomoc :(
« Odgovori #11 : 26. Veljača, 2008., 15:47 »
onaj gore link + radeon hd3850 i giga rama i to bi tocno trebalo past unutar te cifre

EDIT: ispod ovog ja nebi isao, probaj uzicat jos 100-150kn, jer se stvarno isplati, a i mozes za pocetak uzet onda samo jedan keks memorije, a kasnije kad skupis pare uzmes drugi LINK
« Zadnja izmjena: 26. Veljača, 2008., 15:51 noda »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9