HCL.HR

Pomoć, generalno

  • 25 Odgovora
  • 6707 Hitova
Pomoć, generalno
« : 19. Lipanj, 2007., 11:53 »
Dakle, nedavno sam dobio PC s 1GB RAM, Radeon 9600 i Athlonom 3200+.
Jučer sam pak u Mostaru pronašao 7600GT i 8600GT s jako malom razlikom u cijeni, ali afaik obje PCI-E. Ja znam da je moja Radeon 9600 AGP i nemam pojma koju matičnu imam jer mi aida32 ne daje naziv iste. Sad nemam pojma koji kurac dalje, šta je najisplatljivije uraditi po pitanju ove konfiguracije da se unaprijedi. Ja onako nemam veze s vezom i samo sam mislio promijeniti grafičku, ali ja nemam pojma mogu li ja sad uzeti tu grafu bez promjene matične. Ako ne, kao što pretpostavljam, onda me zanima koja bi bila jeftina, a dobra matična koja će podržavati sve ove komponente.

P.S. Jel i zvučna kartica može biti PCI, jer ovdje u aidi mi kaže da jest? :wildboy:

EDIT: Evo mad hacking skillz - skužio sam da je matična TBD, K8 Combo-Z.
I zanima me, podržava li ovo čudo SLI, pa da ja nekad vremenom nabacim još jednu grafu.
Uz to, koja mi je bolja, 7600GT ili 8600GT, koja za DX9, ima li 8600 ikakvih problema s DX9 i koliko se na nju mogu pouzdati za DX10?
« Zadnja izmjena: 19. Lipanj, 2007., 12:04 ..::ZeRo::.. »

*

Benko

  • *****
  • 2370
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #1 : 19. Lipanj, 2007., 12:36 »
znači.. šta trebaš napravit da si osiguraš budućnost s kompom.. naime, da, treba ti nova matična upravo zbog toga što je za AGP kartice a ne PCI-E.. znači HGSpot il Ve-Mil cjenike prelistaj i pronađi s jeftinu matičnu koja ti ima PCI-E, socket onaj koji ti ima procesor, te za svaki slučaj nek bude DDR2 slotova uz pretpostavku da ti je i RAM DDR2.. 8600GT ti je sigurna grafulja, nema problema sa DX10 i ima 4.0 pixel shadere, neće sigurno zastarit sljedećih godinu i pol i radit će ti igre i na medium grafici s AA 4x.. ako kupuješ izvan države, nemoj kupovat kod nekog neovlaštenog, tj. preprodaja neka, jer ako se pokvari a sigurno tak i hoće, onda si fino u govnima.. nova ti 8600GT košta nešto više od tisućice kuna, tak da nije prob.. mislim da je to sve što trebaš znat..

BTW, ne znam za tvoju matičnu, ali ove novije ti podržavaju SLI.. naravno, u katalozima poznatih PC shopova imaš slike matičnih ploča pa na njima vidiš utore, a često piše i u opisu matične u cjenicima.. good luck

Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #2 : 19. Lipanj, 2007., 12:46 »
Mene zanima sve u detalje što sam gore naveo, a u jedan od hrvatskih IT shopova ne mogu doći jer sam u Mostaru. Ovdje su cijene van svake pameti i zato i jesam sretan što vidim u ponudi ove dvije grafičke kartice po prihvatljivoj cijeni (8600GT je oko 1200 kuna, što nije puno više nego na drugim mjestima). I trebala bi mi potpuno točna informacija podržava li moja matična PCIe, usput RAM je DDR (ne DDR2).

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #3 : 19. Lipanj, 2007., 17:27 »
Ne podrzava.

Dakle, trebas novu maticnu, to je sigurno. E sad, koji socket? 754 ili 939, ne znam tocno.

A mozda ipak podrzava (combo i ta sranja... :geek:)

Otvori kantu i pogledaj

*

Benko

  • *****
  • 2370
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #4 : 19. Lipanj, 2007., 19:14 »
napiši mi ovdje svoju kompu, reći ću ti šta točno da mijenjaš sad kad hoćeš tako.. nešto mi se sve čini da će ti i RAM-i trebat, ali može se naći i DDR slot matična

*

Cali

  • ****
  • 1246
  • Hardcore 2 Tha Bone
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #5 : 19. Lipanj, 2007., 20:29 »
ono što njemu treba je 1950pro za agp i još giga rama, i sve bi trebalo raditi super. naravno, pod uvjetom da ima pristojno napajanje koje može napajati 1950 pro kako treba.

bilo kakvo svrsishodno mijenjanje ploče zahtijeva i druge troškove: proc, ram, grafa, najvjerojatnije i napajanje...   tako da je onda to novi komp, a ne upgrade...

Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte GA-965P-DS4
4Gb Corsair VS 667 Mhz
XFX GTX 275
Corsair HX520W
Samsung Syncmaster T220
Creative X-Fi Xtreme Gamer

Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #6 : 19. Lipanj, 2007., 22:53 »
Očito nisam jasan pa ću ponoviti:

Živim u Mostaru. Ovdje je izbor komponenti u kurcu totalnom.
Black_out je negdje našao da mi matična ima 2 PCI-E ulaza (valjda sam dobro rekao), ali ne znam koliko je to točno. Dakle, zanima me koja je od dvije kartice bolja i podržava li mi matična PCI-E.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #7 : 19. Lipanj, 2007., 23:16 »
Pa ono, 8600 je valjd bolja, kajaznam.. :geek:

Sto se tice PCI-e slota, pogledaj covjece!



Ovak izgleda pci-e

Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #8 : 20. Lipanj, 2007., 00:44 »
Pa ono, 8600 je valjd bolja, kajaznam.. :geek:

Sto se tice PCI-e slota, pogledaj covjece!

(Klikni za pregled slike.)

Ovak izgleda pci-e
Ja ti tu ne znam šta je šta majstore, a kamoli PCI-E.

*

noda

  • *****
  • 3184
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #9 : 20. Lipanj, 2007., 13:30 »
Očito nisam jasan pa ću ponoviti:

Živim u Mostaru. Ovdje je izbor komponenti u kurcu totalnom.
Black_out je negdje našao da mi matična ima 2 PCI-E ulaza (valjda sam dobro rekao), ali ne znam koliko je to točno. Dakle, zanima me koja je od dvije kartice bolja i podržava li mi matična PCI-E.

gle ak ti imaš AGP karticu, nema isusa da ti mbo podržava PCI-E kartice, osim ak nema dual portove, no to je druga stvar..
i da, PCI-E != PCI-X
ono kaj je cali rekao ti je najbolje napraviti

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #10 : 20. Lipanj, 2007., 16:05 »
pci-e je ono crno

btw pci-e nije isto sto i pci-x

pci-x je extended ili tako nes, ima toga na serverskim plocama.

Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #11 : 20. Lipanj, 2007., 19:38 »
Pa ono, 8600 je valjd bolja, kajaznam.. :geek:

Sto se tice PCI-e slota, pogledaj covjece!

(Klikni za pregled slike.)

Ovak izgleda pci-e
Ja ti tu ne znam šta je šta majstore, a kamoli PCI-E.
nub.  :wildboy:

...spoji crnu i bijelu nam boju
siva je slika svijeta, zar ne?

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #12 : 20. Lipanj, 2007., 20:55 »
ma kakva 1960pro,to mu je za taj proc overkill.


ti ako mislis igrati nesto novije i bolje,ti trebas novi komp kompletno.jer a643200+ ni naclockan nemoze gutati 1950pro. moj a643000+ @ 2400mHz nemoze gutati moju 7600gt.


znaci ili kompletno novi komp,ili ovo pusti kako je.maximum do kojeg mozes ici ti je neki x800 na ovoj konfi.

ali radije sad to utrapi dok dobijes neku lovu za to,i prijedi na neki 775/am2 socket,dobra ploca i proc,jeftilen ddr2 memorije i grafa neka i mirna bosna.
Elephants guide me

*

Cali

  • ****
  • 1246
  • Hardcore 2 Tha Bone
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #13 : 20. Lipanj, 2007., 21:53 »
3000+ ne može gu"t"ati 7600GT????

 =D>

ne brini ti, današnje igre najviše opterećuju grafičke kartice, naravno ima i sistem "hogova" koji ubijaju cijeli komp.  i 3000+ može neclockan gurati odlično 1950pro.  naravno da je bolje imati C2D ili X2, ali čovjek ima para koliko ima, i s obzirom na  to sam mu predložio upgrade grafe i rama.  za cijeli komp za igranje para nema...


@ dibek

pci-e je ispravna kratica za pci-express, a mnogi ustvari griješe kad napišu pci-x. pci extended ili tako nešto ne postoji.
« Zadnja izmjena: 20. Lipanj, 2007., 21:55 Cali »
Intel Core 2 Quad Q6600
Gigabyte GA-965P-DS4
4Gb Corsair VS 667 Mhz
XFX GTX 275
Corsair HX520W
Samsung Syncmaster T220
Creative X-Fi Xtreme Gamer

*

nuke

  • ***
  • 879
  • The Elephants will destroy you!
Odg: Pomoć, generalno
« Odgovori #14 : 20. Lipanj, 2007., 21:59 »
ma kuzim,ali grafa opterecuje proc,je proc je taj koji obraduje sve podatke.


nemoze 3000+ gurati 7600gt,tocnije ovisi o igrama.a rijetke su igre koje trose vecim dijelom gpu.a on nek stavi 1950pro,i radit ce ona super,ali ce pusiti 30%performansi,dok ce netko drugi sa dvojezgrenim procom imati sa istom grafom vise fps-a u igrama.



to sam htio reci,ali sam se krivo izrazio.
Elephants guide me

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9