HCL.HR

Pomoć oko Pc periferije.

  • 20 Odgovora
  • 10026 Hitova
Pomoć oko Pc periferije.
« : 19. Svibanj, 2016., 11:54 »
Bok ljudi, evo ovo mi je prvi post i prvi dan na HCL forumu :P. Portal pratim već dugo ali sam se prijavio iz razloga što ću izluditi sa svojom potragom za idealnom pc periferijom (trenutno u to spada samo miš i tipkovnica) ali najveći problem mi je naći odgovarajući miš.
E sad što smatram pod "odgovarajućim". Imam poprilično veliku ruku, i to ono mjerilo mi je  chewbacca . Kako sam do sada imao vrlo mali prihod od staraca vezano za Pc gaming prije mjesec dana sam napokon skupio novce kojima je jedina svrha i namjena bila nabavka novoga miša. Ono što je trebala biti happy kupovina pretvorilo se u cirkus.  Prvo sam kupio Logitech G302, super miš ali mi se nije sviđao onaj "diamond" shape, pa sam ga zamjenio za Logitech G402 (naravno uz neznatnu nadoplatu). Prvih tjedan dana fantastično iskustvo ali kada bih malo duže proveo vrijeme za kompom i to ne mislim samo igrajući već u upijajući razne budalaštine sa još čudnovatijih portala, mali prst i prstenjak bi me počeli pa ne bih rekao boljeti ali iritirati i stalno bi ih premještao i pokušavao naći odgovarajuću poziciju ali bezuspješno.
Da ne duljim više i ovako sam previše toga ispisao, molim vas da mi preporučite neki miš koji ima dobar ergonomski dizajn za ovakve ogrove poput mene, što se tiče cijene najdalje bih mogao potegnuti do nekih 600 kn. Hvala puno   :ave:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #1 : 19. Svibanj, 2016., 13:16 »
Prema svemu sudeći Func MS-3 bi mogao biti the one za tebe (cca 450kn +/-). Za veliku ruku i odlična ergonomija (baš i za zadnja 2 prsta). Samo ne znam gdje ćeš ga naći (bio je u prodaji do nedavno). Možda da mailaš uzishop dali ga mogu nabaviti

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #2 : 19. Svibanj, 2016., 13:49 »
Hvala ti na odgovoru  :D, da taj se miš čini ok samo mislim da ga u RH više nema, barem ne službeno za kupiti. Novije Func stvari, koje su sada poznate kao Fnatic gear nisu baš nešto, bar što se mene tiče. Reci što misliš o G502 i Razer Deathadder-u po tom pitanju?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #3 : 19. Svibanj, 2016., 14:12 »
Nije to drastično drugačija ergonomija od onoga što si imao. Nisam ih isprobao pa ti nebih znao reći.
Ja ti recimo imam Sharkoon Fireglider Black (laser) i to ti je po stilu slična stvar. Dovoljno je dugačak da veću ruku, samo nema anako ergonomiju za zadnja dva prsta (to je rijetkost kod miševa).

Prije njega sam recimo imao jeftinijeg Arctica M571 (krepao), ali je ergonomija jebeno savršenstvo. Kad sam ga nosio na reklamaciju i čiča iz linksa se iznenadio kako dobro leži u ruci. Da je takav napravljen sa malo kvalitetnijim materijalima (recimo da je gumiran) bio bi vrh.

Kažem mejlaj uzishop radi Funca, miš je imao odlične recenzije

Citat:
Ukratko miš je super. Izrazito precizan, ergonomija savršena za veliku šaku, može se bez problema podizati usprkos navodima po internetu te mu je value for money ogroman.
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj, 2016., 14:21 andrash »

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #4 : 19. Svibanj, 2016., 14:41 »
Pa dobro baš ću provjeriti za taj Func i koliko bi me sve to izašlo. Daj mi još reci molim te znaš li nešto o Speedlink-u. Vidio sam puno njihovih proizvoda po gradu, a imaju ih i Links i Instar, pa sam  vidio njihov Decus gaming mouse. Izgleda super ali se pitam da li je ta marka u redu? Jer sve te takozvane njemačke marke su teži kinezi tipa Hama čiji mi je miš već počeo raditi problem nakon 4 dana.  :bonk:

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #5 : 19. Svibanj, 2016., 14:59 »
Nebih ti znao reći iz prve ruke. Nisam ni čuo za njihove miševe. Kolko ja znam za njih to su OK budžetarci (gamepadi i sl.)

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #6 : 19. Svibanj, 2016., 18:13 »
Iman ti Speedlink strike nx žičani platio san ga oko 120 kn i nije ona jadna plastika koju misliš da ćeš slomit, dosta čvrste je građe.

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #7 : 19. Svibanj, 2016., 18:37 »
Reci što misliš o G502

Ja imam Logitechov G502 i mis je savrsenstvo, bas mi savrseno lezi u ruci. Eh sada, ja imam neke prosjecne ruke po velicini i cini mi se da tebi s vecim rukama nebi tako dobro sjedio u ruci, pogotovo ako si vec imao G402 koji mu je dosta slican i nije ti odgovarao.

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #8 : 19. Svibanj, 2016., 19:42 »
Reci što misliš o G502

Meni bi i G402 ležao super samo kada bi imao barem malo izbočenu desnu stranu a ne ravnu odnosno zaobljenu više prema unutra.

Ja imam Logitechov G502 i mis je savrsenstvo, bas mi savrseno lezi u ruci. Eh sada, ja imam neke prosjecne ruke po velicini i cini mi se da tebi s vecim rukama nebi tako dobro sjedio u ruci, pogotovo ako si vec imao G402 koji mu je dosta slican i nije ti odgovarao.

*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #9 : 20. Svibanj, 2016., 06:25 »
Iman ti Speedlink strike nx žičani platio san ga oko 120 kn i nije ona jadna plastika koju misliš da ćeš slomit, dosta čvrste je građe.

Ajde ti prestani pisat nebuloze po temama, (kao u headset temi sa "najboljim" planctronics headsetom) sa time šta ti imaš!
__________________

Nedavno sam uzeo MX780, (koji je u tom cjenovnom rangu) i čini mi se dosta dugačak, a dolazi i sa mnogo modularnih bočnih djelova plus podesivim stražnjim djelom.

http://youtu.be/duEhTnLrh1I

"It felt good in my hand (claw grip with large hands)..."

"At first when i received it and coming from another mouse style and also having big hands, it was just weird. So i started tweaking with the interchangable parts and the mini screwdriver provided with adds height on the back of your palm. So i set it exact the way i want it and oh man it changed a lot!"
« Zadnja izmjena: 20. Svibanj, 2016., 06:27 doktor1 »

*

10RV

  • *
  • 110
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #10 : 27. Svibanj, 2016., 19:22 »
Neznam jesi li vec odlucio o misu ali nigdje u tekstu, iako mozda mi je promaklo, nisi definirao na koji nacin drzis mis? claw, palm ili fingertip grip? Ja imam ogromne ogrovske ruke i ogromne probleme s misevima jer sam i zbog posla 24/7 za misem pa mozda mogu pomoci :)

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #11 : 31. Svibanj, 2016., 16:55 »
Bok, hvala na ponudi ;) Pa da to mi je promaklo i nisam naveo u tekstu, do sada sam imao claw grip jer mi je stari miš bio vrlo malih dimenzija pa sam se jednostavno morao tako priviknuti.
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2016., 16:58 Croater »

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #12 : 31. Svibanj, 2016., 16:56 »
Novi, prije bih rekao novinovi miš nisam još uzeo. Na g402 se trudim izvesti palm grip ali to baš ne daje dobre rezultate. Za sad su mi za oko zapeli; Speedlink Decus (ali taj je miš podosta star), Steelseries Rival 300 te Sharkoon M51. Što se tiče ergonomije ovaj Decus rastura, e sad jedino me brine ta starost samoga miša i buduće kompaktibilnosti. Inače da se može mjeriti sa Logitechovom kvalitetom to sigurno ne ali za sad su me Speedlink slušalice i tipkovnica služile dobro. Shararkoon mi je privlačan ali na netu nisam našao previše recenzija o njihovim proizvodima osim o Fireglider mišu koji ima odlične ocjene. E sad, probaj pomoći ;)
« Zadnja izmjena: 31. Svibanj, 2016., 16:58 Croater »

Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #13 : 05. Lipanj, 2016., 15:16 »
Ima tko kakvu preporuku za jeftini conttroler, malo bi vozio dirt pa me zanima neka preporuka
Ili da uzmem najjeftiniji

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Pomoć oko Pc periferije.
« Odgovori #14 : 05. Lipanj, 2016., 16:40 »
A sa svim najjeftinijima ćeš MORATI koristiti x360ce emulator, jer su u 99% slučajeva na direct inputu, dok današnje igre koriste xinpiut.
Ili skupi malo love i uštedi za pravi kontroler.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9