HCL.HR

Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )

  • 6 Odgovora
  • 2353 Hitova
Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« : 05. Prosinac, 2015., 18:00 »
Pozdrav,
imam Speedlink Medusa NX stereo slusalice koje su odlicne,ali prije godinu dana prestala raditi jedna slusalice,stavio je na tavan i zaboravio i evo sad se sjetio,zvuk odlican na jednoj,druga uopce ne radi.

Moze li se DIY popraviti ili za baciti ?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #1 : 06. Prosinac, 2015., 00:55 »
Vjerojatno može ako je kontakt na kabelu problem. Netko bi ti možda mogao to probati prespojiti

Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #2 : 06. Prosinac, 2015., 01:22 »
Nemam koga zamoliti za tu uslugu,ima li gdje kakav tutorial,otac se razumije vise u to pa bi mozda uspio prelemiti ili vec sto ?

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #3 : 07. Prosinac, 2015., 11:10 »
Raskopat pa vidjet. Prvo pinpointaj dal je u jacku stvar ili u sluškama tak da znaš sa koje strane napast problem. Ak se jack zmrdo, to je relativno quick fix zalemit drugi, ako sluške rade problem onda ih treba rasturit pa pogledat kaj se nutra dešava. Teško je puno preciznije od toga (pogotovo jer nisam Meduse nikad rastavljo), al treba se poigrat sa time i vidjet jednostavno.

Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #4 : 07. Prosinac, 2015., 22:44 »
Raskopat pa vidjet. Prvo pinpointaj dal je u jacku stvar ili u sluškama tak da znaš sa koje strane napast problem. Ak se jack zmrdo, to je relativno quick fix zalemit drugi, ako sluške rade problem onda ih treba rasturit pa pogledat kaj se nutra dešava. Teško je puno preciznije od toga (pogotovo jer nisam Meduse nikad rastavljo), al treba se poigrat sa time i vidjet jednostavno.

Vecina kazu ne isplati se to,baci sluske,a zao mi ih jer su odlicne sluske za cijenu i ocuvane su.

Uglavnom ovo ovdje mi se totalno razmrdalo i vidim od 4-5 zica koliko ih vodi do one ploce di su kotacic,mic off/on ( govorim o ploci unutar plastike di pise MUTE,ACTIVE itd. ) jedna zica je pokidana,tj.nije zalemljena na plocu,da ti slikam pa da poblize vidis ?



Znaci ovo oznaceno mi je totalno izvuceno tako da zice vire,dok ova ploca unutar ove plastike jedna zica odlemljena.

Sta raditi ?

*

Chux

  • Global Moderator
  • ***
  • 622
  • živi bili pa umrli
    • Guru Gaming
Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #5 : 08. Prosinac, 2015., 15:19 »
Eto, pinpoint rješen to ti je opl posla. A rastavit onda cijeli taj box i zalemit opet sve. Skratit taj komad koji se pokido i ponovo zalemit sve žice nutra. Worst case je da kompletan taj box makneš jednostavno i žrtvuješ funkcionalnosti i direktno žice spojiš samo. Kak god okreneš, to je popravljivo. Glavno je pitanje kolko se box da sastavit nazad nakon intervencije jer u pravilu nisu baš predviđeni da se rasturaju :)

Odg: Pomoc oko slusalica ( Medusa NX stereo )
« Odgovori #6 : 08. Prosinac, 2015., 15:24 »
Ne dira me to sto je pokidano,kupiti cu neki extender 3.5m,a ovo sto je pokidano fiksirati i staviti na kotacicu 100 % volume,zanima me kako to zalemiti,tj.na koji dio se mora lemiti,koliko vidim to je bome komplicirano i pitam se koliko ce to uopce biti uspjesno...:loludara:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9