HCL.HR

Pomoć pri kupnji monitora

  • 7 Odgovora
  • 4520 Hitova
*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Pomoć pri kupnji monitora
« : 17. Srpanj, 2012., 16:16 »
Moj LG LCD monitor star 5 godina je jutros krepao.

Pošto mi hitno (u roku od dan-dva) treba monitor, odmah sam počeo tražiti po katalozima na netu.
Ne mogu dati više od 1400 kn za monitor, 1500 uvrh glave.

Molio bih nekog stručnijeg da mi preporuči neki monitor u to cjenovnom rangu, ili barem da mi razjasni neke stvari koje mi nisu sasvim čiste:

1. LED 23" 1600:900 ili LCD 21" 1920:1080? Što je bolje, LED ili viša rezolucija? Zašto?
2. Vrijeme odaziva. Većina ima 5ms, a oni koji imaju 2ms su dosta skuplji. Jel to stvarno toliko primjetno i bitno?
3. Brend. Jel ima neko nepisano pravilo tipa "samo LG i Samsung" ili su i firme tipa AOC konkurentne?

Na prvu ruku sam potražio po online shopovima i istaknuo si par monitora:
Samsung 21.5", LED, 1920x1080 nema u RI
Acer 23", LCD, 1920x1080 nema u RI
AOC 23", LED, 1600x900, 20 mil:1 kontrast ima u RI

Hvala unaprijed.
« Zadnja izmjena: 17. Srpanj, 2012., 16:20 Freddy »

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #1 : 17. Srpanj, 2012., 16:26 »
a ono, ja bih ti izbjegavao AOC, ne zbog toga što je kvarljiv (kod nas niti jedan nije vraćen, a obično imaju 3 godine garancije) nego više prikaza radi
što se tiče led ili lcd, tu ti je bitnije jel su ti važnije prirodnije boje (LED) ili veća rezolucija (LCD)
ugl ja bih išao na monitor sa LED-om, dosta godina garancije, a što se tiče 5ms i 2ms, to se toliko i ne skuži po meni




*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #2 : 17. Srpanj, 2012., 16:32 »
mene je malo zbunio taj AOC jer nikada nisam čuo za firmu, pa samo pitam kakvi su im proizvodi.

Ne znam koje su prednosti i mane LED-a, a koje LCD-a. tj. koliko mi je važna visoka reza, a s druge strane opet koliko su važne te prirodne boje. Ukratko- što je važnije, jel?

Brz odgovor, hvala ti  :hug


*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #3 : 17. Srpanj, 2012., 16:57 »
LED monitori su ti zapravo podvrsta LCD monitora, znači rade na dosta sličnom principu za razliku od plazmi, samo što su LED monitori dosta tanji i daju ljepše i oštrije slike te prirodnije boje, samo logično ovome navedenom trebaš imati na umu da su i skuplji od LCD-a

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #4 : 17. Srpanj, 2012., 17:01 »
1. LCD i LED nisu dvije različite tehnologije, već se razlikuju samo u načinu osvjetljenja ekrana, što za rezultat daje neke, valjda primjetne rezultate. tako da je pitanje LED ili viša rezolucija - besmisleno. LED monitori su tanji, manje se griju, troše manje struje i nemaš onaj usran osjećaj da je ekran osvjetljen neonskom lampom  :hiha: nego je eto, za nijansu profinjeniji

2. nebitno

3. naravno da je brend bitan. AOC je govno. Silvercrest također  :hiha:

preporuka: http://www.links.hr/?naziv=monitor-23-led-dell-u2312hm-8ms-300cd-m2-2000000-1-ips-d-sub-dvi-dp-usb-hub-pivot-crni&option=artikl&id_kategorija=100332670&id_artikl=100.332.146

ja uzeo ovo i ultra sam zadovoljan (najviše zato što sam ga dobio po fensi cijeni)

Dellov je bolji u svakom slučaju, osim ako ti je problem manjak hdmi-a. Ne bi trebao biti jer su DVI i HDMI identični i potreban ti je samo drugačiji kabel. Ima i Display port koji je nešto noviji standard ali je problematičan za konvertiranje


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #5 : 17. Srpanj, 2012., 17:09 »
Sviđa mi se ovaj tvoj LG, to su imali na lageru u Kumičićevoj ili si morao naručit?

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #6 : 17. Srpanj, 2012., 17:14 »
ja sma ubo zadnji pred koji tjedan :hiha:

al kažem, ako ti paše cijena, ubodi malo dublje i uzmi si Dell.

pivot i usb hub. sad kad gledam dobro bi mi došlo, ali jbg. bila je dobra kombinacija... monitor je za preporuku u svakom slučaju, ali tek nakon Della


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Pomoć pri kupnji monitora
« Odgovori #7 : 17. Srpanj, 2012., 17:35 »
Baš sam zvao da vidim dal imaju slučajno na lageru i rekli su mi da su nedavno prodali zadnjeg.  :hiha2:

a Dell imaju još jedan, al je rezerviran, i sve nešto treba na upit i narudžbu, a meni hitno.

Odlučih se na kraju za ovo. FullHD 23", 20m:1, HDMI, 250/m2, 7ms sasvim pristojno za taj novac. A i dostupan je odmah.

Enivejs, hvala puno momci, brzi i fini odgovori. <33  :hug

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9