HCL.HR

Pomoc pri slaganju PC-a

  • 4 Odgovora
  • 7390 Hitova
Pomoc pri slaganju PC-a
« : 15. Srpanj, 2016., 10:05 »
Lijep pozdrav prije svega :)

Jutros su mi stigli dijelovi PC-a, upalio sam na YT par tutorijala, videoklipova i slicnog, jer nisam sastavljao PC od srednje skole, a to je bilo davno, davno.

Mislim da sam uradio sve kako su uradili i momci preko YT, ali kada prikopcam kabal u napojnu jedinicu i utikac u uticnicu, nista se ne desava. Kompjuter se ne pokrece. Gledao sam i one pinove Power Button i Reset da namjestim na dva-tri nacina, ali se nista ne desava.

Vjerujem da je rijesenje jednostavno, ali mi je mozak toliko zagorio da ne razmisljam kako treba vise.

Evo par slicica sta sam i kako sam uradio, pa vidite da li sam negdje pogrijesio. Ignorisite sto sam napajanje okrenuo naopako  :mrgreen: (osim ako to nije problem?)

http://imgur.com/a/lcJNX

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoc pri slaganju PC-a
« Odgovori #1 : 15. Srpanj, 2016., 12:50 »
Sklopka na napajanju? :D

Odg: Pomoc pri slaganju PC-a
« Odgovori #2 : 15. Srpanj, 2016., 13:20 »
Isla je u oba smjera, i na I i na O i nije palilo :(

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoc pri slaganju PC-a
« Odgovori #3 : 15. Srpanj, 2016., 13:38 »
Jbga onda nešto nisi spojio ili nisi dobro spojio (kontakt i sl.). Teško je reći na temelju slika, prođi sve još jednom

Što se tiče ovih najsitnijih (power,reset i sl.) imaš to točno opisano u manualu ploče

Odg: Pomoc pri slaganju PC-a
« Odgovori #4 : 15. Srpanj, 2016., 20:23 »
Ok, jedan problem rijesen. Nije pin od CPU-a bio dobro spojen ( imaju dva ista, ja spojio onaj koji nisam trebao ocito).

Jos samo ventilatora dva prednja da spojim, a ne mogu da nadjem gdje se spajaju. Kuciste je MS Falcon, pa ako neko ima ideju...

« Zadnja izmjena: 15. Srpanj, 2016., 21:20 Lingusa »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9