HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3290124 Hitova
*

StreetFigter88

  • **
  • 409
  • Neki n00b mi je ukrao prethodni avatar :(
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4365 : 15. Travanj, 2015., 12:27 »
Ma imam odgovarajuce kuciste i optiku, kao i dobro napajanje i hladjenje, tako da budzet nije probijen...
Skrilex je Mocart 21. veka !!!!

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4366 : 15. Travanj, 2015., 12:50 »
milos1708

Msi Z97 PC-MATE ili vec spomenuta H97 Giga. Dal se isplati ili ne sam prosudi - s njima dobivas visak featurea, konektora i podrsku za Broadwell (ne donosi nista posebno po pitanju cpu performansi u odnosnu na Haswell).

StreetFigter88

Prijatelju, a gdje si ti to napisao? Zar mislis da imam carobnu kuglu? :mrgreen: Lijepo navedi koje napajanje imas (brand, model, W), model hladnjaka i kucista te provjeri da li ti je optika sata pa ti onda prepravim.

*

Deadlock

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4367 : 15. Travanj, 2015., 15:14 »
Pozdrav, novi sam ovdje, i trebao bi pomoc oko konfiguracije, dakle, trenutna je od prilike ovo:
MOBO : ASUS P5KPL-AM SE
CPU : Intel Core 2 Duo E7500
GPU : NVIDIA GeForce 9600 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)
RAM : 2GB DDR2 667MHz
Napajanje je 400W, kuciste je mid-tower.
Od prilike mi treba nesto za osrednji gaming, nista pretjerano, s tim da mi je opcija "kupi novo" apsolutno zadnja stvar, ako se bas nista drugo ne moze napraviti. I jos me zanima koja bi od gore navedenog bila najslabija tocka. Hvala unaprijed.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4368 : 15. Travanj, 2015., 15:34 »
S kolkim budjetom raspolazes? Koje te igre zanimaju? Koja ti je rezolucija monitora?

Kupi sve novo ili sve drugo jace (polovno) ce ti cini mi se biti jedina opcija. Koje je tocno napajanje (brand, model, w) i koji model kucista posjedujes.

Nazalost ovdje se radi o staroj konfi gdje su sve slabe tocke ako se cilja na gaming novijih igri:
- procesor je slabasan dual core, u rangu danasnjih Celerona.
- graficka se ajde jos koliko toliko moze nositi s nekim igrama solidno na manjoj rezoluciji.
- manjak rama, pozeljno je min 4Gb.
- upitna kvaliteta napajanja.
- neisplativa nadogradnja stare s775 platforme.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4369 : 15. Travanj, 2015., 15:43 »
Pozdrav mislim si kupiti novo racunalo i trazim misljenje je li ovo ( http://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-play-a10-6800k-41ghz-8gb-1000gb-radeon-tm-hd-8670d-5-god-jamstvo/INI960P ) racunalo dosta jako da pokrene GTV V. Moze li mi netko tko se razumije u racunala reci je li procesor cetverojezgren i 64 bitni jer nisam siguran da je to tocno. Takoder neznam nista o grafickoj kartici (koliko ima gb). Biti cu vam jako zahvalan ako mi odgovorite na pitanje. Hvala.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4370 : 15. Travanj, 2015., 16:06 »
Jednostavni reci max budjet i kada planiras kupovati pa ces dobiti kompletan prijedlog s ukljucenim slaganjem. Navedi usput rezoluciju monitora i da li planiras nadogradjivati racunalo ili zelis max za svoj budjet.

Na gotove konfiguracije u globalu zaboravi jer su u 90% slucaja lose i nekvalitetno slozene, jedine dobre koje su mogu izdvojiti su od Adm-a i Future IT.

Recimo u ovoj konfiguraciji su sljedeci skriveni problemi:
- stock hladnjak koji je bucan i jednostavno nije adekvatan da ohladi kako treba taj APU.
- low end A55 chipset, upitan je i tocan model jer vecina njih imaju probleme (rusenje, ledjenje itd.) sa high end Apu-ima poput 6800k.
- single channel ram i to od 1600 mhz - na performanse integrirane uveliko utjece brzina (min 1866 mhz pa prema gore) i uvijek je preporucljiv dual channel ram.
- srotex kuciste bez odgovarajuce ventilacije, te srotex napajanje koje ne isporucuje ni blizu 400W.
- integrirana graficka koristi sistemsku memorije od 512Mb-2Gb.
- cijela konfiguracija je debelo precijenjena jer se sve ove greske mogu ispraviti za cca 400-500 kn manje i drasticno poboljsati performanse kod takve opcije i kvaliteta komponenti.

« Zadnja izmjena: 15. Travanj, 2015., 16:09 mrmuscolo »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4371 : 15. Travanj, 2015., 16:20 »
Moj max budjet bi bio 4000kn mozda 4200kn. Rezolucija monitora je 1920x1080. Zelio bih max za svoj budjet jer nemam iskustva s nadogradivanjem.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4372 : 15. Travanj, 2015., 16:48 »
Do tog budjeta (4200) bi to najbolje po meni bilo ovako onda:

Cpu: FX 6300
Cooler: LC CC 95
Mbo: GIGABYTE GA78MLT-S2
Ram: KINGMAX 2+4GB 1600 MHZ (6GB)
Hdd: SEGATE 3,5 1TB SATA 3 BARRACUDA
Gpu: XFX R7 265A 2GB DDR5
Psu: ZALMAN GV 500W 80+ BRONZE
Case: MS PHOENIX MIDI ATX + RED WING 80MM

+ ukljuceno slaganje i dostava.

Eto, to je jedna solidna konfiguracija koja te moze posluziti duzi period bez ikakvih posebnih nadogradnji osim jace graficke s vremenom. Na 1080p u GTAV i novijim naslovima mozes ocekivati high postavke bez pretjerivanja s AA & AF. Osiguran ti je jak cpu, dovoljno rama, brzi disk, model r7 265 s tihim i efikasnim hladjenjem te dobrim oc potencijalom (ukoliko te to interesira), kvalitetno brand name napajanje da nemas brige kod nadogradnje jace graficke s visom potrosnjom te aftermarket hladnjak za cpu kako nebi imao problema s temperaturom i bukom. 

*

Deadlock

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4373 : 15. Travanj, 2015., 17:00 »
Rezolucija monitora je 1920x1080, napajanje je 400W MSI KY-400 ATX P4, a kuciste MS Apollo, budzet uopce nije problem, ali me s druge strane ne zanima nesto sto je nepotrebno, zanimaju me neke osrednje zahtjevne igre, trenutno od prilike igram igru koja zahtjeva Quad Core 2.5ghz CPU, GeForce GTS 250 ili Radeon HF 4850 i 2gb RAM, s tim da normalno funkcionira ali joj treba nekih 10 minuta da se pokrene i to je jako iritantno. Sad, najradije bi nesto jace od toga, cisto da ne mijenjam cijelu konfiguraciju kroz pola godine.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4374 : 15. Travanj, 2015., 17:04 »
Jako mi se svida, ali imam pitanje sa slaganjem racunala. Da li oni racunalo sastave u trgovini i posalju ili mi zasebno posalju djelove?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4375 : 15. Travanj, 2015., 17:07 »
Sastave ti ga kompletno i dobis ga u kutiji od kucista, a u drugoj kutiji dobijes posebno ambalazu od svih komponenti.

Deadlock

Samo ti navedi tocne igre koje te zanimaju i kakve postavke prizeljkujes pa cemo mi znati sto ti tocno treba. Nitko ti nece preporucivati skupe nebuloze ili nesto za cime nemas potrebe ;)

Ovih "10" minuta smrdi na potencijalni problem s winsima (previse smeca, virusa i sl.)  ili s hw-om koji posjedujes - neispravan hdd, ram, pregrijavanje (throttlanje), napajanje (taj MS koji imas ne isporucuje ni blizu 400W i malo je jaci low end sto se tice napajanje).
« Zadnja izmjena: 15. Travanj, 2015., 17:20 mrmuscolo »

*

kekmate

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4376 : 15. Travanj, 2015., 17:35 »
Solidno ce to biti, racunaj na neke medium postavke na 1080p rezoluciji - samo fali i ostatak komponenti naravno. Inace malo bolji combo bi bio FX 6300 & 260X ili i5 & 260X.

To vec posjedujes ili planiras kupovati novu konfiguraciju? Ako planiras kupovati navedi budjet, kada planiras kupovati i koja je sveukupna namjena.


Planiram kupovati novi PC pa me zanima jel dobra kombinacija. Svaki savjet dobro dodje. :D
Posto sam iz BiH budzet mi je oko 1200KM, planiram uzimati PC krajem ovog mjesea ili pocetkog iduceg. Vecinom ce biti sa igranje igara (GTA 5 CS:GO i LoL):)

*

Deadlock

  • n00b
  • 3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4377 : 15. Travanj, 2015., 17:59 »
Trenutna igra je Rohan Online, a za dalje ne znam. Nedavno je instaliran novi windows, licencirani, i ne bi trebalo biti nikakvih virusa. RAM je doduse DDR2 pa mislim da je moguce do toga to predugo ucitavanje.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4378 : 15. Travanj, 2015., 19:31 »
Deadlock

Sigurno nije problem u vrsti ram-a - prije će te zezat količina, radije ti sebi pogledaj ram usage u task manageru, ili in game sa msi afterburnerom
Druga stvar - provjeri si hdd - hd tune - pa vrti error scan (bad sectore), health, benchmark i sl. Treće - u win tražilicu upisat - msconfig - pa pogledaj koliko ti se smeća diže sa OS u startup, može ostat - antivirusni, driveri (od grafe recimo, miša ako je neki poseban i sl.) - sve ostalo je realno nepotrebno

Što se tiče pc-a - napajanje loše - što god ozbiljnije da staviš najbolje da ide van, ako staviš neku ozbiljnijiu gpu - koči te cpu, onda moraš i njega (neki quad recimo), ako promjeniš samo cpu - nema pomaka ako ostaneš na toj gpu, pa kad to sve staviš onda imaš malo rama - pa ti još 2 gb fale i sl. I na kraju većinu toga izmjeniš. I to pod uvjetom da za normalnu cijenu nađeš polovno (a većinom su cijene nerealne)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4379 : 15. Travanj, 2015., 20:55 »
Deadlock

Gledaj ovako nesto s prosle stranice uz sljedece izmjene:
- izbacis FX 6300, Deep Cool hladnjak, Gigabyte 970A-DS3P i ram.
- ubacis i5 4440 + H81 + 8GB,a ostatak ostaje isti.

Pozeljno bi bilo da se vratis par dana prije kupnje jer cijene i ponuda svako malo variraju.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9