HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3289827 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4410 : 18. Travanj, 2015., 17:47 »
Nije dobro ako to LC 600w napajanje nije LC9650 ili LC7600. U suprotnom ne možeš takvu konfiguraciju na office napajanje stavljat. Također i cooler bi neki bolji trebao stavit. Ostalo može proći, iako ne znam kakva je ponuda u tom shopu (možda zalman Z3 kućište ako ima i sl.)
Napajanje je LC 600H-12 600W, da li će biti problema ako se ono stavi.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4411 : 18. Travanj, 2015., 18:22 »
Pa i sumnjao sam da je to. Moglo bi biti problema. Čitaj što piše na napajanju - office. Znaš kakve su office konfiguracije? CPU od 65w sa integrušom. Ti si stavio 125w cpu i 170w grafičku. Prava 600w napajanja su i više nego duplo skuplja

*

s300

  • *
  • 22
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4412 : 19. Travanj, 2015., 01:21 »
:kava:

Prova 1 puzzle:

Procesor Intel Core i7-4790K Soc1150 CPU razlike između 3.6,3.7 i 4.0 su prakticki u 100kn osim što ovaj 3.7 dolazi bez coolera,gledajuci u brojke ja stvarno ne vidim razliku al za 100kn necu ni da se zamaram pa valjda ovaj 4.0

Maticna  GIGABYTE GA-Z97X-GAMING_3

Jesu li taj procesor od 4.0 i ta maticna kompatibilni za OC ?

Memorija Kingston 8GB 2400MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM XMP HyperX Savage odlucio sam se na 1x8 i 2400 Mhz  te za kingston vs corsair iskljucivo

jer na tom modelu i pri tim Mhz garancija je milion godina.

SSD SAM 256GB 850 Pro Series Basic 

Napajanje Fractal napajanje Tesla R2 650W, 80PLUS GOLD razlika u 100w je opet u stotonjak kuna  istih karakteristika .,drugim rjecima gledano za nadogradnje u buducnosti necu da se mislim uopce bilo ono uber mega overkill ili ne.

E sad ja bih osobno uzeo ovo kucište Fractal Node 804, crno, bez napajanja opet dugorocno gledano ono što mene sad jedino zanima jest  dali su ove sve komponente kompatibilne ja sam zakljucio da jesu al daleko sam ja od zakljucivanja ispravnog i bili bilo dobro ici na vodeno hlađenje kad je vec maskenbal tipa Corsair Hydro Series H90 dali odgovara ovom cjelom systemu pogotovo tom kucištu pošto citam da se za i7 procesore preporuca vodeno hlađenje!?

To kucište dolazi koliko vidim sa xy fenova nemam pojma uopce koliko je to dovoljno i za što trebam li još koji dodastni?


cijena uopce mi nije bitna jer sam preumoran od ovoga sve što želim je sjest i igrat al ako nekog zanima u Futuri izađe oko 8700kn sa tim navedenim kucištem i hlađenjem.

+ dodatna opaska/pitanje:

Zašto se konstantno ljudima po0navlja na svim mogucim mjestima (domacim) da za iskljucivo igranje je uzimanje i7 procesora naspram i5 ili pak AMD-ovih je bacanje para?

https://www.youtube.com/watch?v=KbzUZ_KM5t4

https://www.youtube.com/watch?v=BDVcpAhegWs

zahvaljujem

« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2015., 12:25 s300 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4413 : 19. Travanj, 2015., 12:43 »
Kak vam se cini ova ponuda? Buka mi kod tih referentnih ne smeta, ali jel to pregrijavanje utjece na zivotni vjek i igranje normalno? Thx.
When I get sad, I stop being sad, and be awesome instead... True story !

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4414 : 19. Travanj, 2015., 12:53 »
Moze neka preporuka za graficku trenutno imam HD 6670, iako najvise igram cs:go pokraj toga igram i druge igre npr sada bi GTA V, BF 4,  H1Z1 i tako. Budet nije odreden ali nemoram pokretati sve na Ultra tako da ne zelim nesto kao 980 ili 970. Sasvim mi je svejedno AMD/Nvidia.
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4415 : 19. Travanj, 2015., 13:40 »
 s300

Hdd ne trebas?

Zato jer je i7 u vecini slucajeva nepotreban za gaming. Najveca razlika u odnosu na i5 je Hyper Threding, medjutim dosta ga igrica ne iskoristava pa se zato uzima i5 i jaci gpu ili konkuretni FX 83xx AMD.

Bazinga

Malo mi smrdi to da je netaknuta, ali ako je tako nije losa ponuda. Nadoda se am hladnjak i opet imas zvjersku kartica za okruglih 2k. Sa stock hladnjakom ti ju nebi preporucio jer temp. idu komotno preko 80C, nema utjecaja puno na vijek, medjutim opet veca je buka, visa disipacija topline u kuciste, vece su sanse da ti prozuji vent i sl.

MrSmolaCar

Koji ono proc, rezu, napajanje imas? Budjet?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4416 : 19. Travanj, 2015., 13:45 »
i5 4690k, 1366x768, fsp Hyper 600. Budet nije odreden ali da nije previse, do nekih 1.2k ali sto jeftinije bolje.
« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2015., 13:48 MrSmolaCar »
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4417 : 19. Travanj, 2015., 13:48 »
XFX r7 265, jeftinije Asus 260X.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4418 : 19. Travanj, 2015., 14:10 »
Pa zar se isplati dati 200kn vise za 265?
Kada razlika nije tolko velika cak 260x ima veci clock i brzu memoriju sto i je bitno za gaming, ili ja negledam dobro?
Svakodnevno palim bojler i izmišljam toplu vodu.

*

s300

  • *
  • 22
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4419 : 19. Travanj, 2015., 14:13 »
mrmuscolo hdd ne trebam.

Jel mi paše to vodeno hlađenje sa tim kucištem i jel trebam koji dodatni vent uostalom  paše li to sve skupa jedno s drugim?

btw ovo za i5vs i7 mi ima smisla ali prema amd procesorima po tom videu i naj gori i5 je mila majka,meni je jasno da netko kalkurira sa novcem ili ga jednostavno nema al to nije ni pitanje jer koja je poanta onda trpati grafu od 3500kn   na procesor od 1800kn sa monitorom rezolucije 1080 sa balkanskim internet konekcijama a toga sam se  nacitao u zadnja 2 tjedna na tone!?
« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2015., 14:24 s300 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4420 : 19. Travanj, 2015., 14:33 »
MrSmolaCar

Je, posebice na vecoj 1080p rezoluciji. To ti je ujedno i sljedeca preporuka. Ako pak ostajes na ovoj rezi uzmi 260x, nema potrebe za 265-icom.

s300

Ne treba ti vodeno, osim toga to je poluvodeni gotov sistem za oc entuzijaste i nesto je bucnijeg rada nego recimo neki malo bolji zracni hladnjaci. Ha gle i7 na duzi period za gamera s visokim budjetom nije losa odluka, a sada o tome sto se trpa posvuda mogli bi do sutra raspravljati. Za tvoj budjet ide i5, FX 8xxx & i7 - nijedan nije pogresan odabir, za recimo high end karticu poput r9 290/gtx 970 - odabir ce ovisiti o tvome budjetu, zeljama, igrama na koje ciljas, kasnijim nadogradnjama ...

I preporucio bi ti da se ostavis tih OC opcija (K cpu, Z97 mbo), nepotrebni ramovi od 2400 mhz, pro serija Sammya umjesto Evo, malo preskupog napajanja i zar kuciste bas mora biti ITX odnosno sto manjih dimenzija? I sto je s grafickom, ne vidim da ju igdje spominjes?

*

Eksy

  • *
  • 102
  • :3
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4421 : 19. Travanj, 2015., 14:35 »
Pozdrav svima! :) Znači trebam potpuno novi komp, budzet mi je 4000kuna (moglob i manje) Živim u blizini Karlovca tj Klc mi je najblizi veci grad kojih 50km od mog grada.  Ako tko ima kakvih ideja ugl trebao bi mi za Photoshop,AE i neke igrice poput GTA V, AC,FC itd. :)
Bu!

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4422 : 19. Travanj, 2015., 14:39 »
MrSmolaCar

Ne možeš uspoređivati po brojkama gpu različitog grafičkog procesora. Ovdje imaš objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=c3BKuNXdM5A

s300

Zato što jednostavno nema razlike između i5 i i7 u gamingu, ili je razlika marginalna. Uzmi u obzir da fps iznad 60/75 nije relevantan kad većina ljudi ima monitore sa 60/75 hz refresh rateom.

Testirano sa 780Ti:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/intel-haswell-refresh_4.html#sect0

Vidiš da su u svakoj igri sve i5-ice i i7 praktično identične, a ako ima razlike između procesora iznad 60 (75fps) - ne možeš ju uopće osjetiti. i7 za gaming je po meni donekle OK za ultra velike budgete kad idu 2 high end grafe u CF/SLI i 120Hz monitor. Onda bi ajd bilo neke razlike, ali je opet upitna isplativost gledano price/perfomance

Za tvoj star citizen imaš ovo

Hyperthreading mnogo pomaže i3-ici u novim igrama koje ga koriste jer je dual core, ali i7-ici je on marginalan jer se igre "nahrane" iz 4 jezgre, pa je utjecaj HT nikakav ili malen. Također moraš imati gpu na kojoj se može napraviti razlika (zato u testovima uvijek ide high-end gpu). Znači sa gtx 960 ziher nećeš osjetiti razliku između i5 i i7 (što sam ti već pisao), čak u mnogo igara bi ju i i3-ca skroz iskorištavala, ili bi bila marginalna razlika između i3-ice i i5/i7

Što se tiče benchmarka što si linkao sa yt (crysis 3 i far cry) - zasigurno nisu točni. To ti mogu potkrijepiti iz nekoliko različitih i vjerodostojnijih izvora od nekog youtubera. Ili ih lik nije testirao na istoj grafičkoj, ili nije pod istim uvijetima (detalji, level) ili jednostavno laže

Što se tiče tvog pitanja vodeno ti ne treba. Ne treba ti ni K verzija ako ne misliš OC-at, te recimo uzmeš H97 mbo i neki običan afermarket cooler tipa LC-CC-120.
« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2015., 14:41 Andrash »

*

s300

  • *
  • 22
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4423 : 19. Travanj, 2015., 14:45 »
graficku imam gtx 960 2gb i za rezoluciju na koju igram i više sam nego zadovoljan u buducnosti na dobar temelj utrpam bog zna što za godinu ili dvije.

jel bi onda ovo kucište http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/miditower/frac-defi-r4-bl-w/ + recimo http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/hladnjaciventilatori/hladnjaci-za-procesor/lpalv12-bk/ bilo bolja opcija?

što se rama tice ne patim ja od tih brojeva i jasno mi je da se brzine tu nece ni osjetiti nego je cjena ista prakticki ko za 1600 a garancija je bolja.

Koju maticnu onda da izaberem ako može link oz FUTURE jer meni su prakticki sve iste  ne kužim se u te brojeve :mrgreen: bitno mi je da ima mogucnost nadogradnje memorije u buducnosti da je kompatibilna,kvalitetna,stabilna!?

edit:

i7 uzimam jer gledam dugorocno sa jacom grafom,memorijom,boljim monitorom i zato jer cu sve to skupa snimati + nisam lik koji svaki 6 mjeseci ima namjeru mjenjati graficke,maticne,procesore,fancy kucišta itd
« Zadnja izmjena: 19. Travanj, 2015., 14:56 s300 »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #4424 : 19. Travanj, 2015., 14:58 »
Eksy

Dali kupuješ kešovinom? Ako da, jednostavno se naruči iz jeftinih shopova, tako da ne moraš uopće biti vezan Karlovcem

s300

Može sve to ići naravno. R4 je odlično kućište.

Evo npr. ako nisi kloker:

    1 x Intel Core i7-4790 Soc 1150 CPU
    1 x MSI H97_PCMATE, S1150, ATX Retail
    1 x CPU Hladnjak LC-CC-120, Intel/AMD, 120mm, PWM

Ukupno: 3589,89 kn


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9